بیوگرافی جسیکا پرالپاتو؛ طوفانی در دنیای شیرینی پزی

بیوگرافی جسیکا پرالپاتو؛ طوفانی در دنیای شیرینی پزی

بیوگرافی جسیکا پرالپاتو

در جنوب غرب فرانسه در شهر کوچک مونت دو مارسان از یک نسل و سلسله‌ی سراسر شیرینی پز، ستاره‌ای متولد شد. ستاره ای که انگار از همان ابتدا معلوم بود قرار است به قله های آشپزی و شیرینی پزی برسد. جسیکا پرالپاتو، در آشپزخانه پدر و مادرش بزرگ شد. با اینکه در انحصار خوراکی های طبیعی و محلی قرار داشت، اما هر روز عشق به دسر و شیرینی پزی در او شعله می‌گرفت و با آن رشد می‌کرد.

این شور اشتیاق باعث شد که در حال حاضر به عنوان سرآشپز شیرینی پز در رستوران پاریسی Alain Ducasse au Plaza Athénée فعالیت کند. او سبک و سیاق خاص خود را در آشپزی دارد. جسیکا از عشق خود به عنوان یک سکوی پرتاب استفاد کرد و سبک خود را مکمل غذاهای طبیعی قرار داد. شیوه‌ و متد کار جسیکا بر اساس برجسته کردن طعم های اصلی و اساسی و به حداقل رساندن استفاده از شکر است.  او این سبک را به عنوان “desseralité” (ترکیبی از دسر و خوراکی های طبیعی) ایجاد کرده و به ثبت رسانده است. این قدم بزرگ یک پیروزی اختصاصی در سطح بین المللی به حساب می‌آید. جسیکا در سال ۲۰۱۹ با حمایت مالی سوسا، عنوان بهترین سرآشپز قنادی را به خود اختصاص داد.

سلامتی و خوشمزگی، دیدگاهی جدید در دنیای دسرها

جسیکا مدافع سلامتی است و معتقد است می‌توان خوشمزه بودن و سالم بودن را کنار هم قرار داد. با تصویب این دیدگاه که دسرها با به سلامتی احترام بگذارند و مطابق آن درست شوند، جسیکا پرالپاتو آفریده ها و دسرهایی دارد که از مواد اولیه محلی فرانسوی مانند بادام زمینی های منطقه Hautes-Pyrénées و یا مرکبات و مرباهای محلی درست شده اند. در سبک جسیکا طعم دهنده های اصلی و طبیعی برجسته می‌شوند و لذت بیشتری به مصرف کننده منتقل می‌کنند.

نتیجه‌ی فعالیت ها و ایده های جسیکا خلق دسرهای مینیمالیستی و میوه‌ای که خامه های زیاد، شکر و خمیرها در آن کاهش یافته است و در عوض عناصر طبیعی پررنگ تر شده است. از دیدگاه جسیکا، میوه ها و مرکبات می‌توانند با عناصر مختلف ترکیب شوند و شیرینی های خوشمزه ای را تولید کنند.

ورود به دنیای شیرینی پزی

وقتی که جسیکا وارد دانشگاه شد و رشته‌ی روانشناسی را انتخاب کرد، خیلی زود فهمید که دنیای شیرینی کشش بالایی دارد. به همین جهت برای تحصیل در هنرهای آشپزی به بیاریتس نقل مکان کرد. او به سرعت پیشرفت کرد و از نردبان توسعه به سرعت بالا می‌رفت. کار وی در La Chèvre d’Or در Riviera فرانسه با سرآشپز ستاره میشلن فیلیپ لبه آغاز شد. این آشنایی و شروع کار باعث آشنایی با سرآشپزهای معروف جهان مانند فلیپ اتچبست در L’Hostellerie de Plaisance و برادران ایباربور در Les Frères Ibarboure در بیدارت، شد.

یکه تازی در دنیای قنادی

در سال ۲۰۱۰ زمانی که جسیکا در حال انتقال به پاریس بود، عضوی از تیم راهنمای افتتاح رستوران ۳۹V Fréderic Vardon در پایتخت فرانسه قرار گرفت. جایی که او برای تبدیل شدن به یک آشپز بزرگ نیاز داشت در Park Hyatt Paris Vendôme بود، او در آنجا رشد خود را به تکامل رساند. کار به عنوان سرآشپز برای گروه Corfou بین سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ این فرصت را به او داد که در سراسر فرانسه و جهان سفر کند ، دانش و تخصص خود را در زمینه آشپزی گسترش دهد.

فلسفه جسیکا

هنگامی که او در سال ۲۰۱۵ به عنوان آشپز شیرینی پزی به تیم  Alain Ducasse au Plaza Athénée پیوست، با الهام از فلسفه آشپزی طبیعی Romain Meder سبک خود را بررسی کرد و تحقیقات خود را به سرانجام رساند، سپس آن را مطابق اصول کلی رستوران تعریف و تطبیق کرد. جسیکا صاحب سبک سبک Zeitgeisty است. این سبک بر اساس کاهش قند و شکر در شیرینی و برجسته کردن طعم های طبیعی است که باعث شهرت جسیکا در مجامع آشپزی جهانی شد و او را به یک برند معروف و معتبر تبدیل کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک