جولیا چایلد و شهرتش با آشپزی فرانسوی

جولیا چایلد و شهرتش با آشپزی فرانسوی

جولیا چایلد کیست؟

جولیا چایلد او معرف آشپزی فرانسوی به فرهنگ خوراک آمریکاست ،جولیا پس از تحصیل در مدرسه آشپزی در فرانسه، با کتاب آشپزی تسلط بر هنر آشپزی فرانسوی همکاری کرد که پس از انتشار در سال ۱۹۶۱ پرفروش شد. چایلد با راه اندازی برنامه سرآشپز فرانسوی برای اولین بار روی صفحه تلویزیون ظاهر شد. او شهرت خود را به عنوان یک نماد صنعت از طریق کتاب ها و برنامه های تلویزیونی دیگر تا زمان مرگش در ۲۰۰۴ تقویت کرد. او همچنین الهام بخش فیلم ۲۰۰۹ جولی و جولیا بود که بر اساس یک وبلاگ آشپزی توسط جولی پاول ساخته شده است.

 

سال های اولیه زندگی و تحصیلات جولیا چایلد

جولیا چایلد مک ویلیامز در ۱۵ اوت ۱۹۱۲ در پاسادنا، کالیفرنیا متولد شد. چایلد، بزرگترین فرزند از سه فرزند بود. پدرش، جان مک ویلیامز جونیور، فارغ التحصیل پرینستون و سرمایه گذار اولیه در املاک کالیفرنیا بود. مادرش، جولیا کارولین وستون، وارث شرکت کاغذ بود که پدرش به عنوان ستوان فرماندار ماساچوست خدمت می کرد.

خانواده او نسبتا متمول بودند و در نتیجه، چایلد دارای کودکی ممتازی بود. او در مدرسه دخترانه کاترین برانسون در سانفرانسیسکو تحصیل کرد.در سال ۱۹۳۰، او در کالج اسمیت ثبت نام کرد و قصد داشت نویسنده شود. اگرچه او از خلق نمایشنامه های کوتاه لذت می برد و به طور مرتب نسخه های خطی خود را به نیویورکر ارسال می کرد، اما هیچ یک از نوشته های او منتشر نشد.

آغاز کار جولیا چایلد

پس از فارغ التحصیلی، چایلد به نیویورک نقل مکان کرد و در بخش تبلیغات شرکت معتبر مبلمان خانگی W. & J. Sloane شروع به کار کرد. با این حال، پس از انتقال به شعبه فروشگاه لس آنجلس، چایلد از آنجا اخراج شد.

در سال ۱۹۴۱، در آغاز جنگ جهانی دوم، چایلد به واشنگتن رفت، جایی که داوطلبانه به عنوان دستیار تحقیقاتی دفتر خدمات استراتژیک (OSS)، یک سازمان اطلاعاتی تازه تأسیس دولتی، داوطلب شد. چایلد و همکارانش که نقش مهمی در انتقال اسناد محرمانه بین مقامات دولتی ایالات متحده و افسران اطلاعاتی آنها ایفا می کردند، به مأموریت هایی در سرتاسر جهان به مناطق مانند کونمینگ، چین و کلمبو، سریلانکا فرستاده شدند.

آشنایی جولیا چایلد با آشپزی فرانسوی

در سال ۱۹۴۸، هنگامی که پل دوباره به خدمات اطلاعاتی ایالات متحده در سفارت آمریکا در پاریس منتقل شد، چایلدز به فرانسه نقل مکان کرد. در آنجا، چایلد تمایل زیادی به آشپزی فرانسوی داشت و در مدرسه آشپزی معروف جهان Cordon Bleu شرکت کرد. پس از آموزش شش ماهه او-که شامل کلاسهای خصوصی نزد سرآشپز ماکس بوگنارد بود-کودک با دانش آموزان دیگر کوردون بلو سیمون بک و لوئیزت برتول همراه شد تا مدرسه آشپزی L’Ecole de Trois Gourmandes را تشکیل دهند.

کتاب آشپزی و دستور غذا جولیا چایلد

چایلد و همکارانش سیمون بک و لوئیزت برتول با هدف تطبیق غذاهای پیچیده فرانسوی برای آمریکایی های اصلی، در یک کتاب آشپزی دو جلدی با عنوان “تسلط بر هنر آشپزی فرانسوی” همکاری کردند. این کتاب پس از انتشار در سپتامبر ۱۹۶۱ نوآورانه تلقی شد و پنج سال متوالی پس از انتشار پرفروش ترین کتاب آشپزی باقی ماند.

چایلد در ادامه مجموعه پرفروشی را ایجاد کرد که همه جنبه های دانش آشپزی را پوشش می داد، تلاش های بعدی وی از جمله در آشپزخانه جولیا با سرآشپزهای استاد (۱۹۹۵)، پخت با جولیا (۱۹۹۶)، شام های کوچک خوشمزه جولیا (۱۹۹۸) و شام های گاه به گاه جولیا ( ۱۹۹۹)، همه با برنامه های ویژه تلویزیونی با رتبه بالا همراه شدند. علاوه بر این، زندگی نامه او، زندگی من در فرانسه، پس از مرگ وی در سال ۲۰۰۶، با کمک برادرزاده بزرگش، الکس پرودوم، منتشر شد.از طریق کتابهای آشپزی فراوان او، طرفداران دستور العمل های غذاهای خاص چایلد، از جمله گوشت گاو بورژینیون، سوپ پیاز فرانسوی و کوک آو وین را آموختند.

خوشبختانه میتوانید ترجمه تخصصی این کتاب مهم آشپزی فرانسوی رو از کتابخانه سفره ایرانی تهیه کنید.

 

برنامه های تلویزیونی جولیا چایلد

چایلد با تبلیغ اولین کتاب آشپزی خود در سال ۱۹۶۲، در ایستگاه تلویزیونی عمومی در نزدیکی کمبریج، ماساچوست، خانه اش، هنگام تهیه املت، شیوه صریح و طنز دلپذیر خود را نشان داد. پس از استقبال پرشور مردم، چایلد مجدداً دعوت شد تا سری آشپزی خود را ضبط کند.

مدت کوتاهی پس از آن، نمایش محبوب در ۹۶ ایستگاه در سراسر آمریکا پخش شد. فعالیت های او شامل مجموعه هایی مانند جولیا چایلد و دوستان در سال ۱۹۷۸ و شام در جولیا در سال ۱۹۸۳ نیز بود. در طول این مدت، او همچنین به طور منظم در برنامه صبحگاهی ABC صبح بخیر آمریکا ظاهر می شد.

جوایز و افتخارات

در ابتدای فعالیت تلویزیونی، چایلد جایزه معتبر جورج فاستر پیبدی را در سال ۱۹۶۵ دریافت کرد و پس از آن جایزه امی در سال ۱۹۶۶ دریافت کرد.در سال ۱۹۹۳، چایلد که اولین زنی بود که به تالار مشاهیر موسسه آشپزی وارد شد، به خاطر کارش پاداش دریافت کرد.

در نوامبر سال ۲۰۰۰ چایلد بالاترین نشان فرانسه را دریافت کرد، لژیون دونر. و در آگوست ۲۰۰۲، موزه ملی اسمیتسونیان در تاریخ آمریکا از نمایشگاهی رونمایی کرد که شامل آشپزخانه ای بود که در آن او از سه برنامه آشپزی محبوب خود فیلمبرداری کرد.

او معرف آشپزی فرانسوی به فرهنگ خوراک آمریکاست

بله کتاب های اورجینال به صورت ترجمه شده در کتابخانه سفره ایرانی موجود است.

برنامه تلویزیونی آشپز مشهور جلولیا چایلد طرفداران زیادی داشت اما برخی از  بینندگان از آن به دلیل کوتاهی او در شستن دستها و همچنین رفتار ضعیف او در آشپزخانه بود؛ انتقاد می کردند. در یکی از نامه های اعتراض آمده بود: "شما یک آشپز کاملا شورشی هستید؛ به گونه ای که استخوان ها را با دست نشسته خرد می کنید و با گوشت خام بازی می کنید."

بله. جولیا چایلد در پاسخ می گفت: "من نمی توانم آن افراد بیش از حد بهداشتی را تحمل کنم." دیگران نگران سطح بالای چربی در آشپزی فرانسوی بودند. توصیه چایلد این بود که در حد اعتدال غذا بخورید؛ اما غذای خوب! او می گفت: "من ترجیح می دهم یک قاشق غذاخوری کیک روس شکلاتی بخورم تا سه کاسه کیک بدون چربی"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک