سرآشپز توماس کلر

سرآشپز توماس کلر

سرآشپز توماس کلر، نماد خلاقیت در آشپزی

شاید شما هم دیده باشید، کسی که استعداد کاری را دارد، از همان کودکی این استعداد در او مشاهده می‌شود. توماس کلر نیز از کسانی است که، همزمان با اینکه راه رسم زندگی را آموخت، آشپزی را هم در وجود خود پرورش داد. آمریکا به داشتن یکی از با استعدادترین و خلاق ترین سرآشپزهای جهان به خود افتخار می‌کند. توماس کارش را از جوانی در رستورانی در پالم اسپرینگز آغاز کرد که اتفاقا مدیریت آن کسی نبود جز مادر توماس. مادر او وقتی که استعداد بالایش را در آشپزی دید او را به فرانسه فرستاد تا در رستوران های معتبری که دارای ستاره میشلن هستند شروع به کار کند. رستوران هایی مانند گای ساووی و تایلونت محل شروع این افسانه بوده اند. اون در سال ۱۹۸۶ به وطن خود و کالیفرنیا بازگشت تا رسالت خود را تکمیل کند.

توماس کلر و توسعه کسب و کار

بعد از گذشت مدتی، توماس کلر صاحب نام و آوازه شد. شهرت آشپزی او در بسیاری از کشورها زبانزد شد و امپراتوری او در حال گسترش بود. او تصمیم گرفت به کسب و کار خود رونق بدهد و در زمینه های مختلف ورود پیدا کند. امروزه توماس کلر دارای یک تیم رستوران داری قوی، مراکز پخت نان حرفه‌ای، مراکز فروش نوشیدنی و اغذیه و رختشویخانه های فرانسوی است.

جوایز دوران حرفه ای

هرچند که جایزه ها و مقام ها تعیین کننده‌ی کیفیت کار یک سرآشپز نیست، اما توماس کلر آنقدر در کار خود موفق بوده است که بتواند جوایز را درو کند. او جایزه های معتبری مانند:

  • جایزه بهترین سرآشپز از مجله‌ی Time
  • جایزه سرآشپز نمونه از موسسه James Beard
  • جایزه سرآشپز برتر آمریکا از موسسه آشپزان آمریکایی
  • جایزه سرآشپز سال آمریکا

دریافت کرده است و توانایی خود را کاملا اثبات کرده است. توماس در تمام این سالها آشپزی را به عنوان یک حرفه‌ی کاملا قوی و مستقل معرفی کرده است و آن را به صورت تئوری و عملی گسترش داده است. قطعا یکی از کسانی که توانسته است بسیاری از افراد دنیا را به عاشق غذا کند، توماس کلر است. اگر آشپزی را دین خوشمزه ها بدانیم، توماس یکی از پیامبران عالی رتبه در این دین است.

کتاب ها و تالیف های توماس کلر

توماس از هیچ کاری برای پیشرفت هنر آشپزی دریغ نکرده است. او کار خود را تنها در آشپزخانه ها و رستوران ها خلاصه نکرده است. او آشپزی صحیح و حرفه ای را حق تمام مردم می‌داند و در این مسیر سعی کرده است هنر خود را از طریق نوشته ها با مردم به اشتراک بگذارد. اون کتاب های مختلفی را در زمینه آشپزی نوشته است که یک تفاوت عمده با کتاب های دیگر دارد. توماس کلر سعی کرده است یک سلسله آموزش های کارآفرینی را در یک مجموعه فراهم کند تا از این طریق کسب درآمد با آشپزی را هم آموزش داده باشد. پس اگر قصد دارید یک آشپز حرفه ای در یک رستوران معتبر شوید، آثار توماس کلر را حتما مطالعه کنید. به گفته‌ی بسیاری از آشپزهای بزرگ و متخصصین غذایی، نوشته ها و ایده های توماس بسیار ارزشمند و حرفه ای است او توانسته است دانسته های خود را به تیم متخصص خود انتقال دهد و یک کارگروه آشپزی قوی را تشکیل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک