سرآشپز ژوئل روبوچون

سرآشپز ژوئل روبوچون

سرآشپز ژوئل روبوچون از آجرسازی تا بهترین رستوران های جهان

اگر در تقدیر شما نوشته شده باشد که روزی یکی از بهترین آشپزهای جهان خواهید شد، اگر یک کارگر ساختمان ساده باشید، باز هم راه برای شما باز خواهد شد. روزی یکی از آجرچین های ساده که در خانواده‌ای بسیار مذهبی و کاتولیک زندگی می‌کرد، مسیر تازه ای برای آینده پیدا کرد. ژوئل روبوچون که در ابتدا زندگی خود را وقف خدا و کلیسا می‌دانست، عاقبت به یکی از فرستاده های خدا برای نشر دادن نعمت غذای خوشمزه به جهان، تبدیل شد. او یکی از بهترین سرآشپزهای مدرن دنیای امروز است و بسیار فراتر از انتظار پیش رفته است. او عشق به آشپزی را از میان سیمان ها و آجرها پیدا کرد و خود را به آشپزخانه رساند. به جرات می‌توان گفت زمانی که ژوئل روبوچون لوازم آشپزی را در دست می‌گیرد، انگار پیکاسو آماده کشیدن یک نقاشی فوق العاده دیگر است.

ژوئل روبوچون و ستاره های میشلن

همانطور که گفتیم او فراتر از انتظار ظاهر شد. روبوچون هم اکنون با داشتن ۲۶ ساره میشلن در صدر لیست سرآشپزان دنیا در این زمینه است. او مرزهای خوب بودن و کیفیت را جا به جا کرده است و معیار جدیدی برای بهترین بودن را به نمایش گذاشته است. تا به حال به هیچ سرآشپزی به این تعداد ستاره میشلن داده نشده است و این رکورد نشانگر توان بالا و قدرت فوق العاده ژوئل روبوچون در آشپزی است. قطعا کسی می‌تواند تا این اندازه موفق باشد که عاشقانه آشپزی و رستوران داری کند.

از شاگردی تا رستوران داری

آشپزی هنری است که در آن نمی‌شود کار صد ساله را در یک شب طی کرد. اگر در زندگی نامه‌ی بزرگان این هنر نگاهی داشته باشید متوجه می‌شود که اکثر آنها از شاگردی در رستوران ها، کافه ها و مغازه های کوچک به بالاترین درجه های آشپزی در جهان رسیده اند. البته برای یک آشپز فرق ندارد در یک آشپزخانه چند متری در یک شهر کوچک برای خود و خانواده اش آشپزی کند و یا در بزرگترین رستوران های جهان در شهرهای بزرگ، یک آشپز واقعی، با عشق آشپزی می‌کند. روبوچون هم از این قاعده مستثنی نیست. او شاگردی را در بسیاری از رستوران های کوچک و بزرگ فرانسه آغاز کرد و رفته رفته به رستوران های معتبر راه پیدا کرد. پس از کسب تجربه های لازم و مهارت های فوق العاده به این نتیجه رسیده حالا دیگر وقت آن رسیده که جوجه پرنده پرواز خود را آغاز کند. پس در اوایل دهه “۱۹۸۰” اولین رستوران خود به نام “جامین” را افتتاح کرد.

سرآشپزی در اختیار مردم

روبوچون از آنجا در یک خانواده معمولی و کارگر بزرگ شد، روحیه‌ی مردم دوستی خود را فراموش کرد. او با تالیف کتاب های فراوان و نوشته های تخصصی و کاربردی در زمینه آشپزی، مردم را در عشق خود شریک کرد. نوشته های ژوئل روبوچون تجربه‌ی سالها حضور در حرفه‌ی آشپزی است و می‌تواند باعث ایجاد تحول در تفکرات غذایی شما شود. روبوچون با افتتاح رستوران ها و مراکز مختلف و همچنین تالیف کتاب ها و نوشته ها، یک کارآفرین بسیار موفق است. او در برنامه های تلویزیونی بسیاری شرکت می‌کند و با راه اندازی سایت http://www.joel-robuchon.net/ دسترسی مردم را به دنیای خوشمزه‌ها آسان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک