طرز تهیه شیرینی خشک از جزوه آموزشی مدرسه کوردن بلو

1-2-3 بفرمایید شیرینی خشک ترد و لذیذ آمادست البته با این دستور پخت

دسترسی آسان به:

مواد اولیه :
کره هم دما با محیط 2 اونس معادل 60 گرم
شکر نرم و دانه ریز 2 اونس معادل 60 گرم
سفیده تخم مرغ 2 اونس مایع 60 میلی لیتر
آرد 2 اونس معادل 60 گرم

آموزش مجازی شیرنی خشک آسان در سفره ایرانی

کسی هست که از میل کردن یک شیرینی ترد و خوش طعم که به راحتی در دهان آب میشه لذت نبره؟ خصوصا اگر این شیرینی ها با یک رسپی اورجینال تهیه شده باشه، به همین علت هم ما در آموزشگاه رتبه ۱ سفره ایرانی تصمیم گرفته ایم تا به آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی خشک  Pâte à Cigaette بپردازیم. این دستور یکی از دستورات فوق العاده از جزوه ی آموزشی مدرسه آشپزی و شیرینی پزی کوردن بلو فرانسه است.

اگر در مورد کوردن بلو اطلاعاتی ندارید فقط کافیست همین را بگوییم که مدرسه کوردن بلو در شمار معتبرترین مدارس بین المللی شیرینی پزی و آشپزی است. بسیاری از شف ها و پیستری شف های بین المللی از این موسسه ی آموزشی فارغ التحصیل شده اند. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش حرفه ای طرز تهیه شیرینی خشک بپردازیم و به شما اموزش دهیم تا مثل قنادی‌ها در خانه شیرینی بپزید. پس اگر شما هم دوست دارید یک شیرینی خشک ساده به نام Pâte à CigArette بپزید در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش آسان طرز تهیه شیرینی خشک Pâte à Cigarette

اگر به دنبال یک رسپی فوق العاده برای سفارش شیرینی هستید یا می خواهید طرز تهیه یک شیرینی ساده را فرا بگیرید این مقاله مختص شماست. همانطور که میدانید شیرینی های خشک عموما خوش دست هستند و روش پخت آنها به نسبتا ساده است. در این شیرینی ها شاهد مراحل زیاد و حساس نیستیم و عموما اگر مطابق با رسپی پیش برویم به احتمال زیاد به مشکلی بر نخواهیم خورد و نتیجه ی نهایی کاملا مطبوع و رضایت بخش است. در ادامه ابتدا به مواد اولیه مورد نیاز برای پخت این شیرینی ساده می پردازیم.

سپس در مورد تجهیزات مورد نیاز برای پخت صحبت کرده و میزان نهایی به دست آمده به وسیله این مقدار مواد اولیه را هم بیان خواهیم کرد. در نهایت هم نوبت به رسپی شیرینی خشک به کمک جزوه کوردن بلو می رسد. پیشنهاد میکنیم در ادامه ی این مطلب از روش تهیه شیرینی خشک با ما همراه باشید.

مواد اولیه برای پخت شیرینی خشک ساده

مواد اولیه در پخت شیرینی ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر می خواهید نتیجه ی نهایی کاملا با کیفیت و رضایت بخش باشد به هیچ عنوان مواد اولیه را دست کم نگیرید و تازه ترین و باکیفیت ترین آنها را خریداری کنید. برای طرز تهیه شیرینی خشک شما به موادی که در ابتدای مقاله اشاره کردیم نیاز است.

میزان خمیر نهایی که در طرز تهیه شیرینی Pâte à Cigarette از این میزان مواد اولیه به دست می آید هم چیزی در حدود ۰٫۵ پوند معادل ۲۴۰ گرم خمیر است. شما می توانید بسته به سایز و وزنی که برای شیرینی های خود در نظر میگیرید تعداد شیرینی ها را کم و زیاد کنید.

در ادامه طرز تهیه شیرینی خشک نوبت به تجهیزات مورد نیاز برای شیرینی Pâte à Cigarette می رسد، با ما همراه باشید.

تجهیزات لازم برای تهیه شیرینی Pâte à Cigarette شیرینی سیگارت

پس از این که مواد اولیه ی لازم برای تهیه شیرینی خشک را آماده کردید نوبت به تجهیزات مورد نیاز برای این شیرینی ساده می رسد. در نظر داشته باشید که تجهیزاتی که برای هر پخت شیرینی به آن نیاز داریم با دیگری متفاوت است و همه ی شیرینی ها با یک ابزار مشخص درست نمی شوند. برای نمونه در دستور پخت برخی شیرینیها استفاده از همزن بلامانع است، اما برای برخی دیگر به هیچ عنوان همزن نباید استفاده شود.

همچنین برخی از شیرینی ها و کیک ها نیاز به یک قالب مخصوص برای پخت دارند، مثل مادلن یا پاند کیک ها یا تارت ها و … پس تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای پخت در هر رسپی با دیگری متفاوت است. شیرینی های خشک معمولا شیرینی های کم دردسری هستند و به ابزار و تجهیزات فوق العاده ای نیاز ندارند. در طرز تهیه شیرینی خشک شما به تجهیزات ابتدایی زیر نیاز دارید:

 • یک کاسه بزرگ برای مخلوط کردن مواد و تهیه خمیر شیرینی
 • ویسک یا همان همزن دستی
 • سیلپت و یا کاغذ روغنی
 • قیف
 • پالت

حال که مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز آماده است نوبت به دستور پخت شیرینی خشک  Pâte à Cigarette می رسد، با ما همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی خشک ساده Pâte à Cigarette با رسپی کوردن بلو

در این ابتدا شما می بایست کلیه ی مواد لازم را خود را آماده کرده باشید. دقت کنید که حتما کره را از قبل بیرون گذاشته باشید چون همانطور که در رسپی آمده است ما نیاز به کره هم دما با محیط داریم. طبق توصیه pastrychef فاطمه موسوی اگر می خواهید سفارش شیرینی بگیرید نباید به جزئیات بی توجه باشید و لازمه ی یک محصول نهایی خوب و باکیفیت عمل کردن به دستورات اورجینال به صورت دقیق و مو به مو است. این امر خصوصا برای شیرینی های حساس که فوت و فن های خاص خود را دارند مهمتر بوده و حتما باید به آن توجه شود.

طرز تهیه شیرینی خشک  Pâte à Cigarette به وسیله رسپی کوردن بلو به شرح زیر است:

 1. ابتدا یک کاسه بزرگ برای مخلوط کردن مواد انتخاب کنید. سپس ابتدا کره ی به دمای محیط رسیده را داخل ظرف بریزید. در ادامه شکر دانه ریز را به این کره اضافه کنید. حال ویسک را بردارید و به کمک آن کره و شکر را با هم مخلوط کنید. این کار را تا آنجا ادامه دهید که مخلوط کاملا  نرم و کشدار شود. مخلوط نهایی بافتی کرم مانند دارد و خبری از دانه های شکر در آن نیست.
 2. حال نوبت اضافه کردن سفیده های تخم مرغ است. آنها را به مخلوط اضافه کنید. سپس به خوبی با ویسک هم بزنید تا یک مخلوط یکدست و روان داشته باشید.
 3. مرحله آخر هم مربوط به آرد است. آرد الک شده را به مخلوط بیفزایید و تا زمانی که به خوبی مخلوط شود هم زدن را ادامه دهید.
 4. حالا نوبت به پهن کردن خمیر روی سیلپت و یا کاغذ روغنی میرسد.

 1. مواد را درقیف بریزید و از مواد در سینی پایپ کنید و با پشت قاشق خمیر را به شکل دایره نازک و به قطر حدودا ۱۵ سانتی متر در بیارید
 2. خمیر را به مدت حدودا ۶-۷ دقیقه در فر ۱۷۰ درجه قرار دهید.یا تا زمانی که رنگ آن کمی عوض شود و سطح آن خشک شود .
 3. بعد از درآوردن از فر زمانیکه هنوز خمیر خشک نشده آن را دور میله می چرخونید تا حالت رول بگیرد.

آشنایی با انستیتو تحصیلی کوردن بلو (Le Cordon Bleu)

اگر شما هم به آموزش قنادی حرفه ای علاقمند باشید، یا دوست داشته باشید یک شف بین المللی شوید قطعا تحصیل در کوردن بلو رویای شیرینی برای شماست. تصوری که می توان از محیط این مدرسه فرانسوی و بین المللی داشت چیزی ورای واقعیت است و میتواند قلب هر عاشق آشپزی را از لذت آکنده کند. این که زیر نظر شف ها و پیستری شف های معروف فرانسوی آموزش ببینی واقعا فوق العاده است. البته در کنار همه ی اینها فریاد استاد بر سر دانشجو و طی کشیدن زمین ها هم بخشی از این رویای دلچسب هستند.

کوردن بلو یک انستیتو تحصیلی برای آشپزی است که به سبک فرانسوی اداره می شود. این مدرسه آشپزی درجه ۱ با سبک منحصر بفرد خود پیش می رود و آموزش های آن همگی خاص هستند. در کوردن بلو به شما رسپی های دقیق فرانسوی به همراه مواد اولیه ی تازه و محلی فرانسوی مانند جگر چرب، صدف، قارچ سیاه و … می دهند و تنها انتظاری که از شما دارند عمل کردن گام به گام به رسپی است. وفاداری به رسپی یکی از اصلی ترین شروط موفقیت در کوردن بلو است چرا که این رسپی ها کاملا دقیق، حرفه ای و در یک کلام همه چیز تمام هستند.

آموزشگاه آنلاین سفره ایرانی همیشه در صدد این بوده است که بهترین و دقیق ترین رسپی ها را برای مخاطبان خود ارائه کند. به همین منظور هم برخی از رسپی هایی که در سایت مشاهده می کنید از جمله طرز تهیه شیرینی خشک  از جزوه های کوردن بلو برداشته و ترجمه شده اند. اعتبار مطالب گفته شده در سفره ایرانی حرف اول را می زند و ما همواره با ارائه رسپی های معتبر این اعتبار را برای مطالب خود به ارمغان آورده ایم.

نام این شیرینی از نحوه خاص پیچیدن آن که شبیه به سیگار است گرفته شده است.

می توان آن را به کمک قیف پایپ کرد، روی صفحه های پخت طرح دار پهن نمود و یا در حالت عادی آن شبیه به لاله آن را پیچید و فرم دهی کرد.

طرز تهیه شیرینی خشک فرانسوی pâte à cigarette متعلق به جزوه های کوردن بلو است. کوردن بلو یک مدرسه آشپزی فرانسوی بین المللی و فوق العاده حرفه ایست که سرآشپزها و استادان قنادی بسیاری را پرورش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک