طرز تهیه نان فوری پنیری در فر

متد پخت فوری برای نان ها یکی از تکنیک هایی است که شما می توانید برای شروع یادگیری از آن استفاده کنید. به این منظور بیکینگ پودر جایگزین مخمر شده و نان دیگر مرحله ی استراحت را پیش رو ندارد و خیلی راحت پس از تهیه خمیر در فر گذاشته میشود

دسترسی آسان به:

مدت زمان آماده سازی : 1:24
مدت زمان پخت : 45
مواد اولیه :
پنیر پارمزان (پارمسان) رنده شده 3 اونس معادل 1 پیمانه
آرد همه منظوره 12.5 اونس معادل 2.5 پیمانه
بکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری
نمک یک قاشق چایخوری
فلفل 1/8 قاشق چایخوری
فلفل قرمز 1/8 قاشق چایخوری
پنیر چدار اونس معادل 1 پیمانه (این پنیر را می بایست به قطعه های 1.2 اینچی ببرید.)
شیر کامل 8 اونس معادل 1 پیمانه
خامه ترش 4 اونس معادل 1/2 پیمانه
کره ی بدون نمک ذوب شده 3 قاشق غذاخوری
تخم مرغ یک عدد بزرگ

طرز تهیه نان فوری پنیری در فر مرحله به مرحله

در این بخش به آموزش راحت نان پنیری به وسیله ی فر پرداخته و نکات کلیدی پخت این نان را با شما در میان می گذاریم. برای شروع مرحله های زیر را پی بگیرید:

مرحله اول:

ابتدا سینی فر را در طبقه ی وسط قرار داده و سپس فر را روی درجه حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید. قالب لوفی که از قبل آماده کرده اید را به خوبی چرب کنید.
سپس نصف پیمانه از پنیر پارمزانی که دارید را ته قالب مورد نظر بپاشید.

SOFREIRANI

مرحله دوم:

مواد خشک یعنی آرد، بیکینگ پودر، نمک، فلفل و فلفل قرمز را در یک کاسه ی بزرگ ریخته و به کمک ویسک انها را با هم مخلوط کنید. سپس پنیر چدار را به این مخلوط اضافه کنید. سعی کنید آن را طوری با مواد خشک مخلوط کنید که همه تکه های پنیر به خوبی به وسیله آرد پوشانده شوند. سپس شیر، خامه ترش، کره آب شده و تخم مرغ را با هم در کاسه ی دیگری مخلوط کنید.

SOFREIRANI

سپس به آهستگی و خیلی آرام مخلوط شیری را به مخلوط آرد اضافه کرده و به کمک یک لیسک پلاستیکی این مخلوط را به خوبی فولد کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که مواد به خوبی با هم ترکیب شده و کاملا یکدست شوند. (بافت نهایی خمیر سنگین و غلیظ است؛ در نتیجه دقت کنید آن را بیش از حد هم نزنید.)

مرحله سوم:

خمیر را به قالب لوفی که از پیش چرب کرده و پارمزان پاشیده ایم منتقل کنید. سطح رویی خمیر را به آرامی صاف کنید. حال نصف پیمانه پارمزان باقیمانده را روی سطح خمیر بریزید. دقت کنید که همه ی روی سطح به اندازه یکسان پنیر داشته باشد.

SOFREIRANI

مرحله چهارم:

قالب را در فر قرار داده و نان را تا زمانی که رویه ی آن قهوه ای/ طلایی شود بپزید. در این مرحله اگر یک سیخ چوبی را در مرکز نان فرو کنید کاملا تمیز بیرون می آید. مدت زمان پخت این نان پنیری ۴۵ الی ۵۰ دقیقه است. پس از سپری شدن نیمی از زمان پخت درب فر را باز کرده و قالب را بچرخانید و مجددا درب فر را بسته و بگذارید پروسه پخت کامل شود.

SOFREIRANI

مرحله آخر:

اجازه دهید نان در قالب خودش سرد شود. برای این کار تقریبا ۱۵ دقیقه زمان لازم است. سپس آن را از قالب خارج کرده و روی توری سیمی قرار دهید. برای سرو این نان بهتر است حداقل ۳ ساعت از پخت آن گذشته و نان به خوبی خنک شده باشد.

SOFREIRANI

پیشنهاد جایگزین های مواد اولیه در نون پنیری

شما می توانید رسپی نان فوری پنیری را به وسیله پیاز و برش های بیکن تنوع ببخشید. به این منظور شما می بایست بیکن ها را به ۵ برش نیم اینچی تقسیم کنید. سپس آنها را در یک ماهیتابه نچسب ریخته و روی حرارت متوسط بگذارید تا به آرامی ترد و کریسپی  شوند. این مرحله چیزی در حدود ۵ تا ۷ دقیقه زمان لازم دارد. به کمک یک قاشق بیکن ها را به یک حوله کاغذی منتقل کنید تا روغن اضافه آنها گرفته شود.

۳ قاشق غذاخوری از روغن باقیمانده کف تابه را نگه دارید و نصف پیمانه پیاز را که به خوبی خرد شده است به تابه اضافه کنید. تا زمانی که پیازها نرم می شوند به پخت آنها روی حرارت متوسط ادامه دهید. این کار حدودا به ۳ دقیقه زمان نیاز دارد. حال آنها را کنار بگذارید و خمیر را آماده کنید.

در این نان میتوانید پنیر Gruyère را با پنیر چدار موجود در رسپی جایگزین کنید و به عوض آن کره ذوب شده را از دستور حذف کنید. حال در دستور پخت قبلی و در مرحله ۲ آن به همراه پنیر مخلوط بیکن و پیاز را به مخلوط آرد و مواد خشک اضافه کنید.

زمان تهیه و مقدار محصول در طرز تهیه نان فوری پنیری

به کمک مواد اولیه ای که در ادامه ذکر می شود شما می توانید یک قرص نان ۵/۸ در ۵/۴ اینچی در اختیار داشته باشید. مدت زمان لازم برای آماده سازی این نون فوری یک ساعت و نیم بوده و پروسه ی پخت این نان هم ۴۵ دقیقه به طول می انجامد. برای تهیه ی این نان شما به یک قالب لوف با ابعاد ۵/۸ * ۵/۴ نیاز دارید.

مشکلات رایج در پخت نان فوری پنیری

در این بخش به چند مورد از مشکلات رایج که در طرز تهیه نان پنیری فوری پیش می آیند می پردازیم و برای آنها راه حل هایی ارائه می کنیم.

  • نان در حین پخت پف نمی کند و بالا نمی آید.
  • نان پخته شده خیس و چسبناک به نظر می آید.

و اما راه حل :

رفع مشکل پف نکردن نان در حین پخت

همانطور که در طرز تهیه نان پنیری فوری گفته شد نباید خمیر را بیش از حد مخلوط کنید. در این مقاله نان فوری پنیری گفتیم این نان بر پایه ی تکنیک پخت فوری بنا نهاده شده است.

نکته ی طلایی برای آن این است که هنگامی که مواد خیس به مواد خشک افزوده می شوند می بایست آنها را به کمک یک لیسک به آرامی با هم فولد کنیم.

این کار تا زمانی ادامه پیدا میکند که مواد کاملا با هم مخلوط شده باشد و تنها رگه هایی از آرد در خمیر به جا مانده باشد. مخلوط کردن بیش از حد مواد می تواند سبب ایجاد گلوتن زیادی در خمیر شود و آن را خراب کند، پس به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید. گلوتن زیاد در رسپی های نان فوری سبب جلوگیری از پف کردن نان می شود و خمیر را سفت کرده و اجازه ی پف کردن به آن نمی دهد.

راه حل رفع مشکل خیس و چسبناک بودن نان

مشکل دیگری که در طرز تهیه نان فوری ممکن است به آن بر بخورید این است که نان پس از پخت خیس و چسبناک به نظر می آید. راه حل این کار این است که وقتی احساس می کنید پروسه پخت تمام شده حتما از یک سیخ چوبی برای چک کردن نان استفاده کنید. در طرز تهیه نان فوری پنیری در تابه و فر مقدار زیادی از مواد مرطوب وجود دارند. به همین علت هم اگر مدت زمان پخت کافی نباشد بافت نهایی آن کاملا نامطلوب خواهد بود.

برای حل این مشکل تا زمانی که تستر چوبی از وسط نان تمیز بیرون نیامده به پخت ادامه دهید. دقت کنید با توجه به این که در طرز تهیه نان فوری پنیری مکعب های پنیر وجود دارند، ممکن است حین تست نان سیخ چوبی با یکی از آنها برخورد کند. برای رفع این مشکل سیخ چوبی را در یک نقطه ی دیگر از مرکز نان فرو کنید.

فرهنگ سازی نان های فوری در آموزشگاه مجازی سفره ایرانی

در این مقاله از سری مقاله های تخصصی سفره ایرانی قصد داریم تا به طرز تهیه نان فوری پنیری در فر بپردازیم و یک رسپی خوب و معتبر به شما ارائه کنیم.
این نوع از نان پنیری به صورت فوری تهیه می شود و تکنیک های پخت آن با نان های معمولی کاملا متفاوت است. همچنین از نظر مواد اولیه هم با نان های رایجی که پخت می شوند تفاوت هایی دارد. لطفا دقت کنید، برای تهیه نان های فوری جایز نیست که به دنبال دستور پخت نان کروسان فوری باشیم، چراکه نان های فوری به خودی خود یک دسته جداگانه از سبک های پخت نان هستند. پس از لحاظ تخصصی و علم نانوایی بهتر است که برای تهیه یک نان سریع به دنبال یادگیری سبک تهیه نان های فوری باشیم.

در آموزشگاه مجازی سفره ایرانی هدف ما فرهنگ سازی و افزایش سطح آگاهی و دانش مخاطبان در حوزه ی آشپزی، نانوایی، قنادی و … است. به همین علت هم همواره دقیق ترین و در عین حال بروزترین اطلاعات را در این زمینه برای مخاطبان خودمان که همگی در سطح بالایی از دانش آشپزی قرار دارند و به نوعی در ان حرفه ای و متخصص هستند فراهم می آوریم.
در این بخش هم قصد داریم تا به اصول و قاعده های نان های فوری با فر بپردازیم و طرز تهیه نان فوری پنیری در فر را آموزش دهیم

چه زمانی از سبک تهیه ی نان فوری استفاده کنیم ؟

ممکن است این پرسش برای شما مطرح شود که اصلا چه نیازی است که از سبک تهیه نان فوری برای تهیه نان پیروی کنیم ؟ طبق تجربیات استاد مرعشی نانوایی به روش معمول آن کاری زمانبر و البته لذت بخش است. در این فرآیند شما نیاز دارید که صبور باشید و هر مرحله را طبق زمان آن عملی کنید. عمل آوری مخمر، ورز صحیح و اصولی، اصلاح فرم نان، شکل دادن و پیراستن نان و در نهایت پخت آن همه و همه مرحله هایی هستند که برای پخت یک نان خوب به آنها نیاز داریم.

ولی اگر در ابتدای آشنایی با علم و اصول نانوایی هستید نیاز به یادگیری روش آسان پخت نان و فوت و فن های آن دارید پس پیشنهاد ما برای شما فراگیری سبک نان های فوری است.
روشی که خیلی راحت به کمک یک کاسه، کاردک و متد و تکنیک های پخت نان فوری انجام شده و در کوتاه ترین زمان ممکن نان بدون نیاز به فر و یا با استفاده از فر آماده مصرف است.

شاید فکر کنید این شیوه تنها برای نان های صبحانه که شیرین هستند مورد استفاده قرار می گیرند اما ما در این مقاله به  روش تهیه نان فوری پنیری پرداخته ایم که علاوه بر سریع بودن، خوشمزه و لذیذ، مرطوب و دلچسب است و در نهایت هم با یک رویه ی پنیری کریسپی و جذاب سرو می شود. آیا این همه ی آنچه که از یک نان انتظار داریم نیست؟

بررسی متد پخت فوری برای نان

متد پخت فوری برای نان ها یکی از تکنیک هایی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. به این منظور بیکینگ پودر جایگزین مخمر شده و نان دیگر مرحله ی استراحت را پیش رو ندارد و خیلی راحت پس از تهیه خمیر در فر گذاشته میشود. نکته کلیدی دیگر در حین تهیه خمیر این نان این است که حتما مواد خیس را به وسیله ی یک لیسک با مواد خشک فولد کنید.در این حین از هم زدن زیاد هم بپرهیزید چرا که ما اصلا نمی خواهیم مقادیر زیادی گلوتن در خمیر مان داشته باشیم تا آن را سنگین و سفت کند.

برای شناخت سبک های مختلف پخت نان به صفحه آموزش نان مراجعه کنید.

در نهایت هم خوشحال می شویم نظر شما را راجعبه این تکنیک پخت بدانیم. اگر تجربه پخت نان فوری دارید و یا از نان فوری پنیری سفره ایرانی استفاده کرده اید حتما تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

یکی از علت های این موضوع می تواند مخلوط کردن بیش از حد مواد با هم باشد. همچنین مخلوط کردن غیراصولی مواد هم می تواند سبب این مشکل شود.

به علت اینکه در این نوع از نان ها از خمیرمایه استفاده نمی شود و مرحله ی استراحت خمیر حذف می شود. خمیر نان بلافاصله پس از آماده شدن وارد فر و مرحله پخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک