شغل آشپزی؛ بهترین کشور برای شغل اشپزی کجاست؟

دسترسی آسان به:

آشپزی از جمله مهارت‌هایی است که به آسانی می‌تواند به یک شغل بسیار جذاب و پردرآمد برای شما تبدیل شود. اگر به این حرفه علاقه دارید و همه از طعم غذا‌های شما تعریف می‌کنند خوب است بدانید که افراد بسیاری در دنیا به این شغل مشغول‌ اند و در این حرفه کسب درآمد می‌کنند. آشپزی تنها شامل بلد بودن دستور پخت تعدادی غذا نیست و شما باید اطلاعات زیادی درباره طعم و ذائقه‌ها و بسیاری موارد دیگر داشته باشید.

از این رو امروزه این مهارت برای تبدیل شدن به یک شغل نیاز به برخی آموزش‌های حرفه‌ای و دریافت مدرک دارد تا بتوانید در یک رستوران به عنوان سر‌آشپز استخدام شوید. اگر شما نیز به شغل آشپزی علاقه مندید در این از سایت سفره ایرانی مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی‌ های شغل آشپزی

شغل آشپزی مانند بسیاری از مشاغل دیگر نیازمند مهارت‌ ها و نکاتی است که باید برای موفق شدن در این حرفه رعایت کنید. اولین اصل در هر شغلی علاقه است. بهتر است آشپزی را عمیقا دوست داشته باشید و از پخت غذا‌های جدید لذت ببرید تا تبدیل به یک سر‌آشپز موفق شوید.

شما به عنوان شخصی که مهارت آشپزی و یا مدرکی در این زمینه دارد می‌توانید به عنوان سر‌آشپز، آشپز معمولی، دستیار آشپز و غیره مشغول به کار شوید. در ادامه به معرفی ویژگی‌های این شغل می‌پردازیم.

مهارت‌های مورد نیاز آشپزی

مهارت‌های مورد نیاز آشپزی
مهارت‌های مورد نیاز آشپزی

همانطور که گفته شد برای تبدیل شدن به یک آشپز موفق در سطح رستوران‌هایی با مشتریان زیاد تنها دستپخت خوب کافی نیست و باید مهارت‌های خود را درباره تغذیه و تمام موارد مربوط به طعم‌ها تقویت کنید. شما باید بتوانید اندازه‌ها را در ابعاد بالا برای رستوران‌هایی که روزانه تعداد بسیار زیادی غذا می‌فروشند بدانید و نسبت‌های مواد را به خوبی بلد باشید تا طعم غذا را در بهترین حالت خود ارائه دهید.

همچنین ممکن است مواردی مانند خرید مواد اولیه برای آشپزخانه و مدیریت سایر آشپز‌ها بر عهده شما باشد. داشتن یک مدرک معتبر و تحصیلات در زمینه شغل آشپزی می‌تواند به شما در یادگیری تمام مهارت‌های لازم کمک کند و باعث موفقیت سریع‌تر شما شود. همینطور مطالعه کتاب آشپزی بزرگان این رشته کمک شایانی به شما خواهد کرد.

حقوق شغل آشپزی

یکی از مهم‌ترین اهداف در هر شغل میزان درآمدی است که از آن شغل دریافت می‌شود. شغل آشپزی نیز مانند تمام مشاغل درآمد مخصوص به خود را دارد و یک آشپز می‌تواند به نسبت جایگاه خود در آشپزخانه و نوع رستورانی که در آن کار می‌کند از ۵ تا ۲۵ میلیون تومان و یا در مورد برخی سر‌آشپز‌ها بالاتر از این مبلغ نیز کسب درآمد کند.

همچنین از جمله مواردی که در میزان دستمزد یک آشپز اهمیت ویژه‌ای دارد میزان مهارت و تحصیلات او در زمینه آشپزی است. اگر شما به عنوان یک آشپز مهارت و سابقه درخشانی داشته باشید می‌توانید پیشنهاد‌های شغلی با دستمزد بالاتر دریافت کنید.

مهاجرت از طریق شغل آشپزی

مهاجرت از طریق شغل آشپزی
مهاجرت از طریق شغل آشپزی

اگر شما فردی هستید که به شغل آشپزی علاقه مندید و هم اکنون قصد مهاجرت به کشور‌های خارجی را دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید. برخی تصور می‌کنند که با داشتن سابقه کار در زمینه آشپزی و یا داشتن مدرک آن نمی‌توان مهاجرت کرد و کشور‌های دیگر نیازی به متخصصان در این زمینه ندارند.

در حالی که این مسئله یک تصور اشتباه است و آشپزان نیز می‌توانند به آسانی با ارائه مدارک سابقه کار و تحصیلات خود به کشور‌های مختلف دنیا مهاجرت کنند و شغل خود را در این کشور‌ها ادامه دهند. برای انتخاب بهترین کشور برای شغل آشپزی می‌توانید به لیست کشور‌هایی که مهاجرت کاری برای آشپز‌ها را ممکن کرده‌اند مراجعه کنید. در ادامه تعدادی از این کشور‌ها را معرفی خواهیم کرد.

در نظر داشته باشید که داشتن مدرک آشپزی معتبر در سطح بین‌المللی می‌تواند به آسان‌تر شدن فرایند مهاجرت شما کمک کند و به عنوان یکی از مدارکی که می‌توانید برای اثبات مهارت خود ارائه دهید به حساب بیاید.

کانادا

کانادا از جمله بهترین کشور‌ها برای شغل آشپزی و همچنین بسیاری مشاغل دیگر است. از آنجایی که این کشور مهاجرت کاری از طریق مدرک تحصیلی و سابقه کار در بسیاری از زمینه‌ها را ممکن کرده است می‌توانید آن را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت خود در نظر بگیرید.

استرالیا

استرالیا نیز از جمله کشور‌هایی است که می‌توانید به عنوان مقصدی برای مشغول شدن به کار آشپزی در نظر بگیرید. زیرا این شغل مرتبا در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور دیده می‌شود. برای دریافت ویزای کاری این کشور می‌توانید از طریق اثبات سابقه کار و تحصیلات خود در زمینه آشپزی اقدام نمایید.

نروژ

کشور نروژ را نیز می‌توانید به عنوان مقصدی برای مشغول شدن به شغل آشپزی در نظر بگیرید. در این کشور به علت برقرار بودن رفاه اجتماعی در سطح بالا کسب و کار رستوران‌ها در شرایط مناسبی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک