طرز تهیه غذاهای خاص انواع شیرینی  انواع کیک انواع نوشیدنی

طرز تهیه تنها مخلوط کردن چند مواد اولیه به مقدار لازم نیست.
در اینجا طرز تهیه یعنی 

شناخت علمی روند پخت و درک هنری این جریان لذت بخش.

diploma_certificate_award_prize_winner-0168748
مدرک مناسب مهاجرت
آموزشگاه معتبر
فوت و فون آشپزی
آموزشگاه رتبه ۱

 

 

 

 

مدرک معتبر آشپزی

اگر تمایل به بازار کار پرسود یا مهاجرت به جایی را دارید، مدرک معتبر بین‌المللی فنی و حرفه‌ای بهترین مدرک قابل ترجمه برای شما و کسب کارتان است.

کتب آموزشی ما

ترجمه و انتقال تجربیات ارزنده‌‌ی بهترین سرآشپزهای دنیا را به راحتی در این قسمت دنبال کنید و از مطالب گردآوری شده و تخصصی بهره‌مند شوید.

فوت و فن آشپزی

طرز تهیه‌ی کیک و شیرینی‌های خشک و معروف، انواع رسپی‌ها از بهترین منابع آموزشی در تخصص ماست. پس با ما بهترین‌ها رو تجربه کنید.

لیست طرز تهیه‌ها

طرز تهیه نان برگر

طرز تهیه نان برگر؛ ساده و کاربردی با بهترین آموزش

آموزش آنلاین نان برگر میتونه مفید باشه؟ آیا آموزش مجازی نان برگر میتونه فوت و فن این کار رو به ما نشون بده؟ آیا میتونیم خودمون بهترین انواع نان برگر رو درست کنیم؟ اگر کنجکاو پیدا کردن جواب این سوالات و البته کلی مطلب مفید و جالب درباره نون برگر و بهترین آموزشگاه مجازی پخت علمی نان هستید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
نون سیر

۳ دستور پخت نان سیر ساده، متوسط و حرفه ای

در نان سیر روغن زیتون و سبزیجات به نوعی کمک کننده هضم غذا هستند که اثر چرب بودن و روغن ترانس موجود در پنیرها را پوشش می دهند. علاوه بر مواد اولیه تکنیک ها و وسایل مورد نیاز برای پخت این غذا هم از هر آشپزخانه تا آشپزخانه دیگر متفاوت است.

ادامه مطلب »
همه چیز درباره نان پیتا و انواع نان عربی

همه چیز درباره نان پیتا و انواع نان عربی

چرا نان پیتا پف نمی کند؟ ساده ترین و سریع ترین روش پخت پیتا چیست؟ یک سرآشپز عربی چه سرّی را در پخت پیتا فاش نمی کند؟ شهرت باورنکردنی نان پیتا به اضافه ظاهر پیراشکی شکل و تو خالی اش یکی از وسوسه انگیزتزین گزینه ها برای آموختن در نظر هنرجویان نانوایی است. قصد داریم لذت کشف این اسرار را با شما تقسیم کنیم.

ادامه مطلب »
نان گاتا و انواع نان ارمنی اصل

دستور پخت نان گاتا و نان های ارمنی اصیل آموزش تصویری

نان گاتا تلفیقی از کیک و نان است. مثل نان، صاف و سفت، مثل کیک مغزدار و شیرین! اما آیا گاتا، تنها نان ارمنی مشهور است؟ چرا گاتا در ارمنستان نشانه خوش یمنی  است؟  چگونه باید ظاهر براق و شگفت انگیز برای گاتا بسازیم؟ چگونه این نان بزرگ و ضخیم را مغز پخت می کنند؟ کوله پشتی خود را بردارید، یک سفر جذاب پیش رو داریم.

ادامه مطلب »
2 دستور پخت رول دارچینی از بهترین شف های دنیا

دستور پخت رول دارچینی؛ به روش بهترین شف های دنیا

رول دارچینی شیرینی ملی در سوئد است که پس از کشف دارچین قاره سبز را مسحور خودش کرد. اما آیا این شیرینی را می شود در خانه پخت کرد؟ دستور پخت اسرارآمیز فرانسوی ها به سراغ این شیرینی نیز رفته؟ چه ادویه ای غیر از دارچین این شیرینی را معطر می کند؟ چرا باید دارچین در رژیم غذایی ما حضور داشته باشد؟

ادامه مطلب »
نان کروسان

شیرینی کروسان از نگاه حرفه ای ها؛ توصیه های مهم پیستری شف موسوی

برای شنیدن صدای خش خش پوسته ترد کروسان زیر چاقو و دیدن آن خمیر لانه زنبوری معروف در داخل کروسان، لازم است طرز تهیه کروسان را از پایه به درستی آموزش ببینیم. قفاطمه موسوی در این مقاله به شما میگوید که کروسان چیست؟

ادامه مطلب »

مشتریان ما چه می‌گویند؟

مژگان معتمد
اعتبار سفره‌ی ایرانی رو وقتی تونستم کاملا درک کنم که چند محصول آموزشی مشابه رو تجربه کرده بودم. تشکر که حرف و عملتون یکیه.
سرآشپز
پرستو اخوان
من به غذاهایی علاقمند شدم که شاید چندین سال به این فکر میکردم چرا منابعی فارسی ندارن. ممنونم از سفره‌ی ایرانی و اساتیدش.
خانه‌دار
ایمان سلیمانی
کلا ایده‌ی‌ آموزشگاه مجازی شیرینی‌پزی و نانوایی که هنرجو بتونه کلاسش رو در خونه خودش داشته باشه عالیه. دمتون گرم.
دانشجو
احمد هاشمی
کیفیت فیلمها خیلی خوب هست و من همیشه نگران بودم لازم باشه بارها مرور کنم مطالب رو. اما واقعا عالی بود. دست مریضاد.
آشپز

طرز تهیه غذاهای خاص شیرینی و کیک نوشیدنی های مختلف

طرز تهیه تنها مخلوط کردن چند مواد اولیه به مقدار لازم نیست.
در اینجا طرز تهیه یعنی شناخت علمی روند پخت و درک هنری این جریان لذت بخش.

دستور پخت
سفره ایرانی 2023 ©

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک