کیک کافی شاپی مدرن از آموزش تا تولید و فروش عالی و حرفه ای

اگر دنبال آموزش حرفه ای کیک های کافی شاپی و دسر های کافی شاپی هستید یا فروش کیک به کافی شاپ ها هستید، آموزشگاه سفره ایرانی بهترین آموزش عملی و کاربردی مدرن رو با توجه به بازار کافه ها ارایه کرده است ، این دوره مدرک بین المللی برای مهاجرت هم دارد ، با ما همراه باشید .

فهرست مطالب

اگر دنبال آموزش حرفه ای کیک های کافی شاپی و دسر های کافی شاپی هستید یا فروش کیک به کافی شاپ ها هستید، آموزشگاه سفره ایرانی بهترین آموزش عملی و کاربردی مدرن رو با توجه به بازار کافه ها ارایه کرده است ، این دوره مدرک بین المللی برای مهاجرت هم دارد ، با ما همراه باشید .

به کدام یک از مطالب زیر علاقه دارید ؟ آنرا انتخاب کنید؟

فروش کیک کافی شاپی

با توجه به ۳۰ سال تجربه آموزشگاه سفره ایرانی در زمینه آموزش کیک و دسر های کافه ای، می توانیم مطمئن باشیم که ما با تمام دغدغه های کسب و کار های تولید و فروش کیک و شیرینی آشنا هستیم. هر ساله چندین و چند کار آفرین در کلاس های کیک های کافی شاپی سفره ایرانی شرکت میکنند تا خود را برای تولید و فروش محصولاتشان به کافه ها آماده کنند. آنها دغدغه ها و سوالاتشان را با ما درمیان می گذارند و ما هم هر روز برای حل مشکلاتشان. پاسخ به سوالات هنرجویان تحقیق و بررسی انجام میدهیم.
پس برای رسیدن به پاسخ سوال خود جای درستی آمده اید. در این مقاله اطلاعات مفیدی را درباره تهیه و فروش کیک و دسر های کافی شاپی تقدیم شما خواهیم کرد،

در ابتدا به موضوع سفارش کیک های کافه ای میپردازیم و در ادامه دستور پخت انواع کیک ها و دسر های کافیشاپی را تقدیمتان خواهیم کرد.

اما اگر نیاز به کمک بیشتری داشتید یا برای کسب و کار خود به دنبال یک مشاور حرفه ای هستید میتوانید با آقای سیدآبادی در تماس باشید.
۰۹۳۸۶۱۵۳۰۸۰

برای شرکت در کلاس کیک و دسر کافه ای با آموزشگاه سفره ایرانی در تماس باشید:
۰۲۱-۷۷۴۹۳۸۸۷
۰۹۱۲-۴۷۰۲۴۶۲

سفارش کیک و دسر کافیشاپی و مراحل آن

برای فروش موفق کیک و دسر کافی شاپی نیاز به زیرساخت هایی داریم که در ادامه توضیح خواهم داد، اما در ابتدای امر یک نکته بسیار مهم را خدمت شما عرض میکنم:
برای شروع یک کسب و کار و یا تولید و فروش محصول هیچ عجله ای نکنید. به زبان ساده هر کسب و کار تولیدی دو بخش اصلی دارد: محصول فیزیکی و سیستم بازاریابی و فروش.
برای موفقیت در هر کسب و کاری سیستم بازاریابی به اندازه محصول فیزیکی اهمیت دارد. در واقع اگر شما کیک های بسیار لذیذ و با کیفیتی تولید کنید ولی سیستم بازاریابی و فروش بی کیفیتی داشته باشید به موفقیت نخواهید رسید.
برای تدوین یک سیستم بازاریابی موفق مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول

آموزش ببینید

ابتدا آموزش ببینید. یک مرکز آموزش کیک ها و دسر های کافی شاپی را انتخاب کنید و در زمینه پخت کیک و دسرهای کافی شاپی حرفه ای شوید. لطفا به عبارت آخر این جمله خوب دقت کنید، بله عرض کردم حرفه ای شوید. حرفه ای شدن یعنی ابتدا آموزش ببینید و بعد تمرین و تکرار کنید تا بهترین محصول را تولید کنید. تمرین و تکرار نیاز به زمان دارد، پس در همین حین فرصت را از دست ندهید و برای آماده سازی سیستم بازاریابی کیک و دسرهای کافی شاپی خود فعالیت کنید.

مرحله دوم

تحلیل بازار کیک و دسر

هداف کوچک و دست یافتنی در نظر بگیرید. بلند پروازی را کنار نگذارید اما برای رسیدن به اوج قله ابتدا باید از درب اتاق خود خارج شوید. پس در ابتدا به تمام کافه های نزدیک خود رفت و آمد کنید. فقط رفت و آمد کنید و فضای کار را بررسی کنید. به مشتری ها و سفارش هایشان دقت کنید، ویترین کیک و دسر هایشان را به دقت تحلیل کنید و چندین بار سفارش دهید. خودتان را به جای مصرف کننده بگذارید و تجربیات خود را یادداشت کنید. حتما یادداشت کنید، این یادداشت ها روزی با ارزشترین دارایی شما خواهند بود.

مرحله سوم

بسته بندی و ارسال کیک و دسر

به بسته بندی و نقل و انتقال محصولات خود به کافه فکر کنید و بهترین روش را انتخاب کنید.
آیا با پیک موتوری ارسال می کنید؟ آیا با وسیله نقلیه خودتان کیک ها را به کافه می رسانید؟ تصور کنید تمام کافه های اطراف محل زندگیتان به شما سفارش کیک میدهند چگونه ارسال سفارش ها را مدیریت میکنید؟

برای مسیرهای مختلف بسته بندی های مناسب را پیش بینی کنید و هزینه بسته بندی و ارسال را محاسبه کنید. توجه کنید شما هنوز شروع به تولید نکردید اما درحال رشد در کسب و کار خودتان هستید و احتمال به هدر رفتن زمان و پول را به حداقل میرساند، رقبای شما این کار را نکردند و فروش را شروع کردند، شما همین حالا از آنها جلوتر هستید.

مرحله چهارم

تولید نمونه و ارزیابی محصول

در طی سال ها فعالیت در زمینه بازاریابی و فروش محصولات مختلف بارها و بارها با این اتفاق تلخ روبرو شدم که کارآفرینان با استعداد و توانمندی قبل از بررسی محصول، شروع به تولید کردند، میلیون ها تومان پول خرج کردند و شکست خوردند و کسب و کار را رها کردند، در صورتی که با توجه به استعداد و توانمندی هایی که داشتند اگر مسیر درستی می رفتند حتما موفق می شدند. من نمی خواهم شما در بین آن کار آفرینان باشید.

شما حالا بازار کیک های کافی شاپی را بررسی کردید و به حمل و نقل محصولاتتان فکر کرده اید پس تقریبا میدانید که چه چیزی میخواهید تولید کنید. سه نوع از کیک ها و دسر هایی که برای تولید در نظر دارید را در مقیاس کوچک بپزید و در موقعیت های مختلف آنها را بسنجید.
این کیک ها و دسرها را در مهمانی ها و دوره همی ها خود ارائه دهید اما از مخاطب خود سوالی نپرسید، عکس العمل مخاطب را بسنجید اینگونه با بازخورد صادقانه ای مواجه می شوید، حتی به نظر من نگویید که این شیرینی ها را خودتان درست کرده اید، اجازه دهید مخاطب بدون درنظر گرفتن رابطه اش با شما نظرش را بیان کند.

در این مرحله بهترین گزینه را که بیشترین تحسین و کمترین انتقاد را داشته انتخاب کنید. احتمالا چند هفته و یا حتی چند ماهی از شروع فعالیتتان گذشته و اطلاعات مفیدی برای شروع تولید و سفارش کیک دارید و احتمالا برای تهیه کیک ها کلی تمرین کردید و محصولات خوبی تولید میکنید.

قیمت کیک کافی شاپی

مرحله پنجم

یک نمونه محصولی که انتخاب کرده اید را در مقیاس کم تولید کنید، میزان مواد اولیه برای هر ۱۰ کیلو شیرینی یا کیک مخصوص کافه را محاسبه کنید، هزینه مواد اولیه با قیمت عمده به دست بیاورید، هزینه بسته بندی و حمل و نقل را به دیگر هزینه ها اضافه کنید و یک برابر تمام هزینه ها را برای دستمزد خود در نظر بگیرید. حال به یک مبلغ نهایی رسیده اید و باید محصول خود را با این مبلغ به بازار معرفی کنید.

نحوه قیمت گذاری کیک کافی شاپی

یادتان باشد قیمتی که برای دستمزدتان در نظر میگیرید باید به صرفه باشد در غیر این صورت با نارضایتی درونی خود مواجه می شوید. اما اگر نگران قیمت رقابتی هستید باید در جای دیگر به دنبال کم کردن هزینه ها باشید نه دستمزد خودتان، به دنبال تامین کننده دست اول بگردید تا بتوانید برای تامین مواد اولیه هزینه را کنترل کنید.

قیمت هر اسلایس کیک کافی شاپی

یادتان باشد باید بتوانید محصول خود را به صورت اسلایسی نیز به بازار ارائه دهید، برای فروش کیک به صورت اسلایسی حتما به دنبال بسته بندی های مناسب باشید، تقاضای کیک های تک نفره و یا اسلایسی روز به روز در حال افزایش است، این فرصت را از دست ندهید. برای تعیین قیمت کیک اسلایسی به کافی شاپ ها دستمزد خود را افزایش دهید چرا که برای آماده سازی زمان و انرژی بیشتری را باید هزینه کنید.

مرحله ششم

تولید محصول اولیه برای بازاریابی

حالا وقت تهیه یک محصول عالی است، خودتان را برای یک ارائه خوب آماده کنید. نمیگویم محصولی بی نقص تولید کنید، ایده آل گرایی را کنار بگذارید و اجازه دهید کار پیش برود. روی محصولی که انتخاب کردید تمرکز کنید و مدام آن را بهتر کنید. از نظر طعم، ظاهر، بسته بندی، ارسال، پشتیبانی، همه چیز را آماده کنید . وقتی به ۸۰% سطح رضایت بخشی رسیدید وقت آن رسیده که به سراغ کافی شاپ ها بروید و آنها را از وجود خود و محصول خوبتان مطلع کنید.

برای کسب مشاوره از محمد سید آبادی با این شماره در تماس باشید.
۰۹۳۸۶۱۵۳۰۸۰

 

فروش شیرینی با محمد سیدآبادی

آموزش فروش کیک کافی شاپی

 • یکی از مزایای دوره کیک کافه ای در آموزشگاه سفره ایرانی ، ارائه مشاوره برندسازی ، بازاریابی و فروش کیک های کافی شاپی توسط آقای محمد سیدآبادی میباشد.

موضوعات مشاوره :

 • مشاوره برند سازی کسب و کار های کوچک ئ متوسط
 • آموزش نحوه فعالیت موفق در اینستاگرام
 • مشاوره استراتژی و مدل کسب و کار 

تلفن کسب اطلاعات بیشتر ۰۹۳۸۶۱۵۳۰۸۰

آموزش کیک کافی شاپی با پیستری شف فاطمه موسوی

کدام کیک مناسب کافی شاپ است ؟

به دنیای پر از عطر قهوه خوش آمدید. قهوه عنصر جدایی ناپذیر از کافی شاپ ها است. پاسخ به این سوال که کدام یک از کیک ها مناسب کافه هستند در همین نوشیدنی پر طرفدار یعنی قهوه نهفته است پس کیک هایی برای کافه یا کافی شاپ مناسب هستند که با انواع قهوه ترکیب متعادلی ایجاد کنند.
در این مقاله قصد ندارم شما را وارد پیچیدگی های شناخت قهوه کنم، بلکه قصد دارم با ارائه چند کلیدواژه ساده به شما کمک کنم که بتوانید برای انواع قهوه یک و دسر مناسبی را به مشتری خود ارائه دهید.
اگر برای پخت و فروش کیک های کافه ای در حال برنامه ریزی هستید داشتن این اطلاعات بسیار مفید است، در پروسه بازاریابی ارائه اطلاعات درست و مفید به مشتری می تواند شما را از رقبا متمایز و شانس فروشتان را افزایش دهد.

کدام کیک مناسب کدام قهوه است؟

قهوه ای که ما میل میکنیم در واقع هسته یک میوه به شکل گیلاس است، در پروسه تولید قهوه هسته را از میوه جدا میکنند که به آن قهوه سبز میگویند، قهوه سبز برای عصاره گیری و تهیه نوشیدنی قهوه مناسب نیست. برای اینکه دانه سبز برای تهیه نوشیدنی آماده شود آن را رُست میکنند ( مانند بو دادن تخمه اما بسیار علمی تر و حرفه ای تر) این فرآیند سه مرحله اصلی دارد، لایت رست، مدیوم رست، دارک رست، که از روی رنگ دانه قهوه میتوان آن را تشخیص داد.
خب تا به اینجای کار ما خیلی مختصر با انواع رست قهوه آشنا شدیم، حال به این سوال پاسخ می دهیم که کدام کیک یا دسر مناسب کدام قهوه است؟

کیک مناسب قهوه لایت رُست

قهوه لایت رست طعم ملایم و اسیدیته بالایی دارد، این سطح از رست قهوه طعم مرکباتی موجود در دانه قهوه را به خوبی بیرون میکشد. با توجه به این جزییات شیرینی های مناسب قهوه لایت رست عبارتند از:
کوکی ها
تارت میوه های تازه
مرنگ
کیک های لطیف مثل کیک ژاپنی

کیک مناسب قهوه مدیوم رست

قهوه مدیوم رست طعم معتدلی دارد و اکثرا برای قهوه های دمی مانند قهوه فرانسه و یا فرنچ پرس استفاده میشود. این قهوه با دسر های خامه ای لذیذ و سبک که حتی کمی ادویه ای هستن ترکیب لذت بخشی را ایجاد میکند پس کیک و دسر های مناسب قهوه میدم عبارتند ار:
تیرامیسو
کرم بروله
پای سب
کیک هویج
کیک موز
چیز کیک میوه ای

دسر و کیک مناسب قهوه دارک 

قهوه دارک طعم سوخته و پیچیده ای دارد، کافه بازهای قدیمی طرفدار پر و پا قرص این نوع قهوه میباشند. در بین سه سطح رست قهوه، دارک بیشتری ماندگاری طعم را دارد پس بنابراین بهترین کیک و دسر و یا شیرینی های مناسب قهوه دارک عبارتند از:
کروسان
چیز کیک با پنیر های پر چرب
کیک شکلاتی
دسرهای آجیلی مثل باقلوا

لیست کیک های کافی شاپی به همراه تصویر

کیک و دسرهای مناسب کافی شاپ از زیبایی خاصی نیز برخوردارند، اکثر آنها حالتی روستیک دارند به این معنی که نیاز به دیزاین ندارند و با همان فرم و ظاهری که دارند برای فروش ارائه میشوند. در ادامه لیست کاملی از کیک ها و دسر های کافه ای را به همراه تصاویرشان تقدیمتان میکنیم.

 1. کوکی ها
 2. تارت میوه های تازه
 3. مرنگ
 4. کیک های لطیف مثل کیک ژاپنی

 1. تیرامیسو
 2. کرم بروله
 3. پای سب
 4. کیک هویج
 5. کیک موز
 6. چیز کیک میوه ای

 1. کروسان
 2. چیز کیک با پنیر های پر چرب
 3. کیک شکلاتی
 4. دسرهای آجیلی مثل باقلوا

کیک کافی شاپی مدرن 

وقت آن رسیده دست به کار شویم و شروع به پخت کیک های کافی شاپی کنیم. در کلاس های آموزشگاه سفره ایرانی دستور کیک فوق العاده خوشمزه در اختیار شما قرار میگیرد که قطعا باعث رضایت مشتری های شما و افزایش فروشتان خواهد شد ، اگر قصد دارید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید یکی از بهترین دوره هایی که میتوانید در آن شرکت کنید ، دوره کیک کافی شاپی در سفره ایرانی میباشد. در این دوره علاوه بر کیک کافی شاپی مدرن، دسر کافی شاپی هم آموزش داده میشود.
دوره کیک و دسرهای کافی شاپی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار میشود، شما کدام را انتخاب میکنید؟

دکمه تماس برای ثبت نام کلاس حضوری

دکمه دریافت دوره برای کلاس مجازی

دسر کافی شاپی

دسر لوتوس

یکی از چیز کیکی های جذاب و پرطرفدار مدرن چیزکیک بیسکویت لوتوس می باشد که در این قسمت از مقاله به شما آموزش میدهیم. میتوانید این دسر کافه ای لذیذ را در لیست کیک ها و دسر های کافه ای خود قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه کراست چیزکیک ( لایه بیسکویتی)
• ۲۵۰ گرم بیسکویت لوتوس یا دایجستیو
• کره بدون نمک ۷۵ گرم

مواد لازم برای تهیه لایه پنیری
• ۴۰۰ گرم پنیر خامه ای
۵۰۰ گرم پنیر ماسکارپونه
• شکر قهوه ای ۱ پیمانه ۲۰۰ گرم
• شکر دانه ریز ۱/۴ پیمانه ۵۰ گرم
• خامه ترش ۱/۲ پیمانه ۱۲۰ گرم
۲۴۰ گرم کرم لوتوس
• اسانس وانیل ۴/۱ قاشق چایخوری
• ۱/۴ قاشق چایخوری نمک
• ۴ تخم مرغ بزرگ در دمای اتاق

مواد لازم برای برای تزئین چیز کیک
• ۱/۲ پیمانه کرم لوتوس برای روی چیز کیک
• ۱/۴ فنجان بیسکویت خرد شده

طرز تهیه دسر لوتوس (لایه بیسکویتی)

مرحله اول
فر را از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و بیسکوئیت ها را در غذاساز بریزید تا کاملا پودری شود.

مرحله دوم
کره را ذوب کرده و با پودر بیسکویت مخلوط کنید.

مرحله سوم
مخلوط را کف یک قالب کمربندی چیز کیک ۱۶ الی ۱۸ سانتی متری فشار دهید. کراست را به مدت ۱۰ دقیقه در فر بپزید.

مرحله چهارم
آن را از فر خارج کرده و بگذارید خنک شود.

طرز تهیه چیز کیک لوتوس (لایه پنبری)

مرحله اول
پنیر خامه ای و پنیر ماسکارپونه را به مدت ۳ دقیقه با همزن با سرعت متوسط بزنید تا کرم رنگ و نرم و یکدست شود.

مرحله دوم
شکر قهوه ای و شکر را به پنیر ها اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر با سرعت متوسط هم بزنید.

مرحله سوم
خامه ترش و کرم بیسکوئیت را به کاسه اضافه کنید و مخلوط کنید تا مخلوط شوند. اطراف کاسه را با لیسک تمیز کنید

مرحله چهارم
وانیل، نمک را اضافه کنید و مخلوط کنید.
نکته: کاسه را در زمان هم زدن چند بار تمیز کنید

مرحله پنجم
تخم مرغ ها را به مواد بالا اضافه کنید، فقط تا زمانی که ترکیب شوند، مخلوط کنید. بهتر است تخم مرغ ها یکی یکی اضافه شود قبل از اضافه کردن تخم مرغ بعدی مخلوط یکدست شده باشد
نکته :برای جلوگیری از ترک خوردن چیزکیک، تخم مرغ ها را بیش از حد بهم نزنید.

مرحله ششم
چیزکیک را در قالب، روی کراست پخته و خنک شده بریزید.
نکته :قبل از افزودن مایه کیک، باید کناره های آن را با اسپری روغن چرب کنید

مرحله هفتم
کف قالب را از بیرون با چند لایه فویل بپیچید.
قالب را در یک سینی عمیق یا ظرف بزرگتر قرار دهید و آب داغ را به سینی اضافه کنید تا یک حمام آب تشکیل شود. این بسیار مهم است تا چیزکیک ترک نخورد.

مرحله هشتم
چیزکیک را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۶۰ تا ۷۰ دقیقه بپزید.
نکته: برای بررسی اینکه آیا چیزکیک پخته شده است یا نه، قالب را کمی تکان دهید، باید کمی در مرکز تکان بخورد، اما لبه ها باید صاف به نظر برسند.

مرحله نهم
فر را خاموش کنید و چیزکیک را به مدت ۱ ساعت در آنجا بگذارید.

مرحله دهم
چیزکیک را از فر خارج کرده و به مدت حداقل ۶ ساعت در یخچال قرار دهید.

تزیین دسر لوتوس

۱٫ کرم بیسکوئیت را برای چند ثانیه در مایکروویو ذوب کنید تا آب شود.
۲٫ روی چیزکیک بریزید و با کفگیر پخش کنید.
۳٫ خرده های بیسکوئیت را در اطراف لبه های چیزکیک پخش کنید.

نحوه نگهداری دسر لوتوس :

چیزکیک را می توانید تا ۴ یا ۵ روز در یخچال و در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید. چیزکیک را می توان تا ۲ ماه در فریزر نیز نگهداری کرد. مطمئن شوید که آن را در یک ظرف دربسته قرار دهید. همچنین می‌توانید ابتدا چیزکیک را منجمد کنید، سپس پس از یخ زدن، آن را با پوشش پلاستیکی بسیار محکم بپیچید و سپس در ظرف دربسته قرار دهید. این باعث افزایش عمر مفید فریزر می شود.

کیک ردولوت

مواد لازم تهیه ردولوت :

 • آرد ۲۵۰ گرم
 • وانیل کمی
 • پودر کاکائو هلندی ۱۵ گرم
 • باترمیلک ۲۴۰ میلی لیتر (۱پیمانه)
 • روغن مایع ۱۱۳ گرم
 • رنگ قرمز خوراکی ۱/۴ الی ۱/۲ قاشق چایخوری
 • پودر شکر ۱پیمانه
 • سرکه ۱قاشق چایخوری
 • تخم مرغ ۲عدد
 • B.S(بکینگ سودا) ۱قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک ردولوت :

مرحله اول
دمای فر را ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید. دو قالب گرد شماره ۲۰ لبه کوتاه را کاغذ روغنی پهن کنید.

مرحله دوم
آرد ، پودر کاکائو و کمی نمک را با هم مخلوط کنید کنار گذاشته .تخم مرغ ،پودر شکر و وانیل را با همزن بهم زده تا حجم آن دوبرابر شود.

مرحله سوم
باتر میلک و رنگ قرمز را با هم مخلوط کنید

مرحله سوم
روغن مایع را اضافه کرده یکی دو دور بهم بزنید و در سه مرحله آرد و باتر میلک را اضافه کنید.،

مرحله چهارم
در آخر سرکه و بکینگ سودا را با هم مخلوط کنید و به مواد بالا اضافه کرده با لیسک خوب مخلوط کنید مواد را در قالب ریخته به مدت حدودا ۳۰ دقیقه در فر قرار دهید.

مواد کرم پنیری برای ردولوت :

 • پنیر ماسکارپونه ۳۰۰ گرم
 • وانیل مایع ¼ قاشق چایخوری
 • خامه شیرین شده قنادی ۳۰۰ گرم

طرز تهیه کرم پنیری ردولوت :

مرحله اول
پنیر خامه ای را با همزن بهم زده تا نرم شود .

مرحله دوم
خامه و وانیل را با همزن جداگانه بزنید تا فرم بگیرد سپس هردو را با هم مخلوط کنید و در حدی بهم بزنید که مخلوط یکدست شود از کرم برای دو لایه کیک استفاده کنید و بقیه را برای تزئین روی کیک استفاده کنید.

نکته۱:
برای تهیه باترمیلک در تهیه این کیک از قسمت مساوی ماست و آب استفاده میکنیم.
برای تهیه ۱ پیمانه باترمیلک۱/۲ پیمانه ماست را با ۱/۲ پیمانه آب مخلوط می کنیم.

نکته۲:
وزن هر عدد تخم مرغ مورد استفاده ۶۰ گرم می باشد .

کیک شکلاتی خیس

مواد لازم برای کیک خیس

 • آرد ۲ پیمانه
 • بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
 • پودر کاکائو ۲۰ گرم
 • روغن مایع ۱۰۰ گرم
 • شکر ۱۵۰ گرم
 • شیر ۲۲۰ گرم
 • تخم مرغ ۴ عدد
 • وانیل کمی

طرز تهیه کیک خیس

مرحله اول
مواد خشک آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید الک کنید و کنار بگذارید 

مرحله دوم
تخم مرغ ها و شکرو کمی وانیل را با همزن دور تند بزنید تا کرم رنگ و روشن شود .

مرحله سوم
دور همزن را کم کنید روغن مایع را اضافه کنید .سپس مواد خشک و شیر را به صورت متناوب سه مرحله آرد و دو مرحله شیر اضافه کنید و با دور کم در حد مخلوط شدن بهم بزنید .

مرحله چهارم
مواد را درون قالب کمربندی شماره ۲۰  که چرب و کاغذ روغنی پهن کرده اید بریزید و به مدت حدودا ۳۰ دقیقه در فر ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار دهید 

طرز تهیه سس شکلاتی

 • شیر ۲۲۰ گرم
 • روغن مایع ۲۵ گرم
 • شکر ۲۵ گرم
 • شکلات شیری ۸۰ گرم
 • پودرکاکائو ۱قاشق سوپخوری

طرز تهیه سس شکلاتی کیک خیس

مرحله اول
مواد سس شکلاتی را با هم مخلوط کنید روی حرارت قرار دهید تا یکدست شوند وشکر حل شود این سس را قبل از تهیه کیک آماده کنید تا زمان استفاده خنک باشد .

روش استتفاه از سس
زمانی که کیک را از فر درآوردید بر روی کیک با سیخ چوبی حفره ایجاد کنید و سس را روی کیک داغ بریزید.

نکته:
از قالب خارج نکنید اجازه دهید در یخچال چند ساعت بمونه تا سرد شود .
سپس گاناش شکلاتی را روی آن بریزید

طرز تهیه گاناش کیک شکلاتی

مواد لازم

 • خامه ۱۸۰ گرم
 • کره سرد ۱قاشق سوپخوری
 • شکلات ۱۸۰ گرم

طرز تهیه گاناش

 مرحله اول
برای تهیه گاناش شکلاتی خامه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود .

مرحله دوم
شکلات را به روش بن ماری یا در مایکروفر ذوب کنید خامه را روی شکلات بریزید با لیسک مخلوط کنید تا یکدست شود.

مرحله سوم
کره اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود سپس روی کیک سرد شده که از قالب جدا کرده اید بریزید

کیک موکا

مواد لازم کیک شیفون شکلاتی

 • آب ۸۰ گرم
 • وانیل کمی
 • شکر (۱) ۱۰۰ گرم
 • شکلات تلخ ۱۰۵ گرم
 • آرد الک شده ۱۳۰ گرم
 • سفیده تخم مرغ ۱۵۰ گرم
 • زرده تخم مرغ ۸۶ گرم
 • بکینگ پودر ۶گرم
 • شکر ۲ ۵۰ گرم
 • روغن مایع ۷۶ گرم
 • بکینگ سودا ۲گرم
 • کرم تارتار ۴/۱ قاش چایخوری
 • پودر کاکائو ۱ قاشق سوپخوری

طرز تهیه کیک شیفون

مرحله اول
ابتدا شکلات را ذوب کنید و با آب جوش مخلوط کنید تا یکدست شود از الک رد کنید تا گلوله های شکلات باقی نمونه.

مرحله دوم
مواد خشک (آرد بکینگ پودر بکینگ سودا ، پودر کاکائو و نمک و شکر ۱ را با هم مخلوط کنید.

مرحله سوم.
در ظرفی دیگر محلول شکلات خنک شده را به همراه زرده های تخم مرغ وانیل و روغن مایع مخلوط کنید سپس به مواد خشک اضافه کنید.

مرحله چهارم
در کاسه تمیز سفیده های تخم مرغ را بزنید تا به حالت کفی دربیاد کرم تارتار اضافه کنید و شکر را در سه مرحله به سفیده ها اضافه کنید در حدی که کمی سفت شد کافیه.

مرحله پنجم
سفیده تخم مرغ زده شده را در دو مرحله به آرامی با مواد بالا مخلوط کنید و با لیسک دورانی مخلوط کنید تا یکدست شود.

مرحله ششم
مواد را در قالب شماره ۲۲ که کاغذ روغنی پهن کرده اید بریزید و به مدت ۴۰-۵۰ دقیقه در فر برقی ۱۶۵ درجه یا فر گازی ۱۷۵ درجه قرار دهید تا کاملا پخته شود.

مرحله هفتم
پس از خنک شدن کیک را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید با شربت نسکافه مرطوب کنید.

سیروپ نسکافه برای ترکیب با خامه

مواد لازم

 • قهوه فوری ۳۰ گرم
 • آبجوش ۲۲ گرم

طرز تهیه سیروپ نسکافه

مرحله اول
مواد را با هم مخلوط کنید روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود بعد از خنک شدن با یک کیلو خامه قنادی ترکیب کنید و برای لابلای کیک و تزئین استفاده کنید . برای مرطوب کردن کیک از شربت نسکافه زیر استفاده کنید

مرحله دوم
۷۰ گرم آبجوش ۱ قاشق سوپخوری نسکافه و ۱ قاشق سوپخوری شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر آن حل شود.

نکته:
برای استفاده حتما خنک استفاده کنید

ثبت نام در کلاس کیک های کافیشاپی

برای یادگیری بهترین کیک های کافی شاپی میتوانید به صورت مجازی و یا حضوری در کلاس پستری شف فاطمه موسوی شرکت کنید.

این دوره دارای مدرک معتبر بین المللی می باشد که در کشورهای اروپایی ، استرالیا و کانادا معتبر است .