رسپی کوکی شکلاتی با گارنیش نمک دریایی در سفره ایرانی

در چند سال اخیر طعم شور و شیرین این کوکی شکلاتی بسیار محبوب و پرطرفدار بوده است، اما افزودن نمک دریا به شیرینی ها یک سنت دیرینه در شیرینی پزی و قنادی فرانسوی است و چیز جدید به شمار نمی آید. این نمک باعث می شود طعم ها بهبود پیدا کرده و قوی تر شوند، خصوصا هنگامی که با شکلات تلخ همراه باشد.

دسترسی آسان به:

مواد اولیه برای : 48
مدت زمان پخت : 15-20 دقیقه
مواد اولیه :
آرد همه منظوره یک و سه چهارم پیمانه
پودر کاکائو یک سوم پیمانه
جوش شیرین سه چهارم قاشق چایخوری
نمک دریا (fleur de sel) یک چهارم قاشق چایخوری
کره بدون نمک به دمای اتاق رسیده یک پیمانه
شکر قهوه ای سه چهارم پیمانه
شکر دانه ریز یک سوم پیمانه
شکلات چیپسی تلخ یک و یک چهارم پیمانه
نمک دریا برای گارنیش یک قاشق غذاخوری

آموزش مجازی کوکی شکلاتی

یکی از رسپی هایی که خیلی از افراد به دنبال نسخه خوب و حرفه ای آن هستند دستور پخت یک کوکی دبل چاکلت به سبک بوتیک قنادی های معروف دنیا است. در این مطلب ما برای شما طرز تهیه یک کوکی دبل چاکلت با گارنیش نمک دریایی را آماده کرده ایم.
ما در آموزشگاه رتبه ۱ سفره ایرانی به شما آموزش می دهیم تا حرفه ای شیرینی بپزید. به همین منظور هم رسپی هایی را به شما تقدیم میکنیم که عموما در در قنادی های معتبر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با آموزش آسان و مرحله به مرحله روش پخت یک کوکی شکلاتی لذیذ و خوش بافت در خدمت شما هستیم.

 رسپی پخت کوکی دبل چاکلت با گارنیش نمک دریا fleur de sel

همه مواد اولیه را آماده کنید و کنار بگذارید تا به دمای محیط برسند. حال مرحله های زیر را با دقت انجام دهید تا در نهایت یک کوکی فوق العاده با رویه ای ترد و مغزی نرم داشته باشید. این مراحل به شرح زیر هستند:

  1.  فر را روشن کرده و آن را برای پیش گرمایش آماده کنید. دمای فر برای پخت این کوکی خوشمزه برابر با ۳۵۰ درجه فارنهایت است.
  2. سینی فر را چرب کرده و آماده کنار بگذارید. (می توانید از کاغذ مومی و یا ورقه های نسوز برای کف آن استفاده کنید.)
  3. در یک کاسه با سایز متوسط مواد خشک موجود در رسپی یعنی آرد، پودر کاکائو، جوش شیرین و یک چهارم قاشق چایخوری نمک دریایی (که برای پخت کوکی بود) را با هم مخلوط کنید. این کار را به کمک ویسک یا همان همزن دستی انجام دهید. بهتر است مواد الک شده باشند تا گلوله گلوله نشود.
  4. سری “پدل” همزن برقی تان (استند میکسر) را نصب کنید. سپس در کاسه آن شکر دانه ریز، شکر قهوه ای و کره نرم شده را اضافه کنید. دقت کنید که چیزی که ما به آن نیاز داریم کره نرم شده و به دمای محیط رسیده است نه کره مذاب. پس به هیچ عنوان کره را گرم نکرده و ذوب نکنید. کره به دمای محیط رسیده می بایست میان دو انگشت بافتی مثل ماست یا مایونز داشته باشد.حال این مواد را با هم مخلوط کنید تا به حالت کاملا کرمی و سبک درآمده و پف کنند. برای این کار به حدودا ۳ دقیقه زمان نیاز دارید. سرعت همزن را روی درجه متوسط آن قرار دهید.

ادامه مرحله های تهیه یک کوکی شکلاتی فوق العاده با طعم دبل چاکلت

در قسمت قبل تا به اینجا رسیدیم که فر را برای پیش گرمایش آماده کرده و مواد خشک را به کمک ویسک با هم مخلوط کردیم و سپس کره و دو مدل شکری که داشتیم را با همزن آنقدر زدیم که تبدیل به یک کرم سبک و پفکی شدند. حال به مرحله تهیه خمیر کوکی می پردازیم.

  1. در این مرحله نوبت آن رسیده که مخلوط مواد خشک را به مخلوط کرمی کره و شکرها اضافه کنیم. همزن را روی دور کند قرار دهید و سپس این مواد را به آرامی با هم مخلوط کنید. این کار را فقط تا مخلوط شدن کامل مواد با هم ادامه دهید و از هم زدن بیش از اندازه مخلوط بپرهیزید. سپس شکلات های چیپسی که داشتید را به این مخلوط اضافه کنید. مجددا مخلوط را هم بزنید تا شکلات به خوبی با مواد مخلوط شود. سعی کنید حین هم زدن مخلوط، برای چند بار توقف کرده و موادی که به دیواره ها چسبیده اند را به کمک یک لیسک وارد مخلوط کنید.

مرحله پخت کوکی های دبل چاکلت

حال که خمیر کوکی شکلاتی ما آمده شده است نوبت به فرم دهی آن میرسد. مرحله های زیر را پی بگیرید.

  1. از خمیر کوکی شکلاتی آماده شده به اندازه یک گردو بردارید و آن را به شکل توپ هایی با قطر یک اینچ شکل دهید. همچنین شما می توانید از قاشق بستنی زنی یا همان اسکوپ بستنی هم برای این کار استفاده کنید. این امر کمک می کند همه کوکی های شما اندازه یکسانی داشته باشند و نتیجه نهایی کاملا یکدست و یک اندازه باشد. حال سینی فر را که از پیش چرب کرده و با کاغذ مومی کاور کرده اید را بردارید. در هر سینی فر ۲۴ عدد از توپ‌های آماده شده را قرار دهید. دقت کنید فاصله بین کوکی ها را زیاد در نظر بگیرید. چرا که قرار است آنها حین پخت پهن شده و افزایش حجم داشته باشند. حال به کمک کف دست، ته یک لیوان یا هر ابزار دیگری به آرامی روی توپ های خمیر فشار وارد کنید تا آنها به ضخامت تقریبا نیم اینچ باز شوند.
  2. سینی ها را در فر از پیش گرم شده بگذارید. به آنها بین ۱۲ تا ۱۴ دقیقه زمان بدهید تا پخته شوند. البته که بسته به فر، نوع آرد و سایر پارامترها مدت زمان پخت می تواند کوتاه تر و یا طولانی تر شود. پس شما می توانید پس از ۱۰ دقیقه درب فر را باز کنید و سطح رویی کوکی ها را لمس کنید. اگر حس کردید کوکی رویه بسته و ترد شده است یعنی کوکی ها آماده هستند و وقت آن است که آنها را از فر خارج کنید.

گارنیش کوکی های شکلاتی خوشمزه با عطر شکلات تلخ به کمک fleur de sel

پس از این که کوکی ها آماده شدند، آنها را از فر خارج کنید. به محض بیرون آوردن کوکی ها از فر روی هر کدام از آنها کمی نمک دریا (fleur de sel) بپاشید. حال به کوکی شکلاتی  اجازه دهید همانطور که روی صفحه های پخت هستند به آرامی خنک شوند. سپس آنها را روی توری سیمی بگذارید تا کاملا سرد شوند. این کوکی ها را می توانید در یک طرف درب بسته به مدت دو هفته با همان کیفیت روز اول باقی نگهداری کنید و از خوردن آنها غرق در لذت شوید.

چند نکته مهم در مورد پخت کوکی شکلاتی دبل چاکلت

در این بخش به ذکر نکات کلیدی پخت برای این کوکی می پردازیم که می تواند به شما کمک کند تا آنها را به روش قنادی درست کنید. همچنین اگر میخواهید سفارش شیرینی بگیرید این نکته ها می توانند به بهتر شدن و حرفه ای شدن کوکی های شما کمک کنند.

نخست اینکه برای این که همه کوکی ها به یک اندازه بپزند و دمای معینی دریافت کنند هنگامی که نیمی از زمان پخت کوکی شکلاتی سپری شد بهتر است تا سینی های فر بچرخانید. هم جهت عمودی به افقی آنها را عوض کنید و هم از چپ به راست آنها را در فر بچرخانید تا کوکی ها به شکلی یکنواخت پخته شوند و حرارت دریافت کنند.

نکته بعدی این که خمیر این کوکی برخلاف بسیاری از کوکی ها، نیازی به سرد شدن در یخچال ندارد. برای این کوکی بهترین حالت این است که آن را هنگامی که در دمای محیط است فرم دهی کرده، اسکوپ بزنیم و سپس بپزیم.

کالیبره کردن دمای مناسب فر برای پخت کوکی شکلاتی

با توجه به اینکه دمای فرها، حرارت آنها و حتی کیفیت مواد اولیه برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است به منظور این که از زمان دقیق پخت کوکی مطمئن شوید می توانید به صورت امتحانی یکی از آنها را در فر و با همان دما و زمان گفته شده بپزید. سپس آن را بیرون آورده و با توجه به بافت آن متوجه می شوید که آیا مدت زمان پخت کافی بوده، کم بوده و یا زیاد از حد بوده است. به این شکل اگر قرار به خراب شدن کوکی ها باشد تنها یکی از آنها خراب می شود و بقیه خمیر و همچنین زحمات شما به هدر نمی رود. از این روش می توانید برای پخت انواع بیسکویت ها استفاده کنید و از هدر رفتن و خراب شدن کل خمیر جلوگیری کنید.

برای این که مقدار بیش از حد نمک دریا روی کوکی ها نریزید دست خود را در ارتفاع بالایی از کوکی ها بگیرید. (تقریبا ۱ فوت بالاتر) سپس آرام آرام نمک را روی کوکی های داغ بپاشید تا هر کوکی میزان مناسبی از نمک دریا را دریافت کند.

با رعایت این نکته ها نتیجه کاملا رضایت بخش شده و شما می توانید کوکی های لذیذ، خوشمزه و با عطر و طعمی به یاد ماندنی بپزید.

آنچه در مورد کوکی شکلاتی دبل چاکلت با تزیین نمک دریایی نمی دانید!

این کوکی شکلاتی پرفروش ترین کوکی در کافه قنادی های کشورهای اروپایست و این امر دلایل های زیادی دارد. محبوبیت این کوکی شکلاتی تا حد زیادی مدیون طعم قوی شکلات تلخ، مزه های متضاد شیرینی و شوری و همچنین گارنیش فوق العاده آن با نمک دریایی (fleur de sel) و طعمی است که این گارنیش به این کوکی داده است، می باشد.
در چند سال اخیر طعم شور و شیرین این کوکی شکلاتی بسیار محبوب و پرطرفدار بوده است، اما افزودن نمک دریا به شیرینی ها یک سنت دیرینه در شیرینی پزی و قنادی فرانسوی است و چیز جدید به شمار نمی آید. این نمک باعث می شود طعم ها بهبود پیدا کرده و قوی تر شوند، خصوصا هنگامی که با شکلات تلخ همراه شود.

افزودن نمک دریا به شیرینی ها یک سنت دیرینه در شیرینی پزی و قنادی فرانسوی است

“Fleur de sel de Guérande” (یا همان نمک دریا برند Guérande) اغلب به عنوان یکی از بهترین نمک های دنیا شناخته شده که در ساحل بریتانی فرانسه برداشت می شود. تردی ، ظرافت و طعم دلپذیر این نمک سبب شده است تا Fleur de sel de Guérande به یکی از بهترین گزینه‌ها برای گارنیش کردن (تزئین) شیرینی‌ها و کوکی‌ها و … تبدیل شود. در این رسپی برای کوکی شکلاتی دبل چاکلت هم از همین نمک دریا برای تزیین رویه کوکی استفاده شده است. اگر توانستید این نمک دریایی فوق العاده را پیدا کنید در خرید آن تعلل نکنید. در ادامه و در آموزشگاه مجازی سفره ایرانی به مواد اولیه، آموزش مرحله به مرحله  و فوت و فن ها برای تهیه این کوکی دبل چاکلت جذاب و فوق العاده خوش طعم می پردازیم که می توانید آن را در در بهترین قنادی ها پیدا کنید. با ما همراه باشید.

نخست این که جوش شیرین در مقداری که برای کیک و شیرینی استفاده میشود ضرر چندانی به دنبال ندارد. و دوم این که خیر، جوش شیرین سبب تیره شدن رنگ کوکی می شود و کلیه کوکی ها، کیک ها و دستورهای دبل چاکلت از جوش شیرین استفاده می کنند تا رنگ سیاه و دارک فوق العاده را برای محصول نهایی داشته باشند.

خیر، بهترین حالت برای فرم دهی به این کوکی، خمیری است که در دمای اتاق قرار دارد.

به محض درآمدن کوکی ها از فر و زمانی که آنها کاملا داغ هستند این ماده می بایست اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک