طرز تهیه نان ذرت بدون همزن در ۱۲ دقیقه

ما می خواهیم به مجموعه نان خود، نان ذرت خوشمزه ای را اضافه کنیم که در جنوب آمریکا پخته می شود. نان ذرت به سبک جنوبی باید دارای طعم ذرتی دلچسب، خرده نان های محکم و مرطوب و پوسته قهوه ای باشد.

دسترسی آسان به:

مدت زمان آماده سازی : 12 دقیقه
مواد اولیه برای : قرص نان 10 اینچی
مدت زمان پخت : 1 ساعت و ربع
مواد اولیه :
آرد ذرت 2 و 1/4 پیمانه
خامه ترش 1 و 1/2 پیمانه
شیر کامل 1/2 پیمانه
روغن گیاهی 1/4 پیمانه
پوست لیمو ترش رنده شده 2 قاشق غذاخوری
کره بدون نمک 5 قاشق غذاخوری در 5 قطعه
شکر 2 قاشق غذاخوری
بکینگ پودر 1 قاشق چای خوری
جوش شیرین 1 قاشق چای خوری
تخم مرغ 2 عدد بزرگ
فلفل هالوپینو دو عدد

طرز تهیه نان ذرت بدون همزن به سبک آمریکای جنوبی

مرحله اول تهیه نان ذرت بدون همزن

محفظه فر را در موقعیت وسط تنظیم کرده و فر را روی ۴۵۰ درجه گرم کنید. آرد ذرت را در یک ماهیتابه چدنی ۱۰ اینچی و در روی حرارت متوسط قرار دهید، مرتب هم بزنید تا در حدود ۳ دقیقه، بوی خوبی از آن استشمام شود.

مرحله دوم تهیه نان ذرت بدون همزن

آرد ذرت را به کاسه بزرگی منتقل کرده و در خامه ترش و شیر مخلوط کنید و آن را کنار بگذارید.
تابه را با دستمال کاغذی پاک کنید. روغن را به تابه خالی اضافه کنید، تابه را در فر قرار داده و حدود ۱۰ دقیقه آن را گرم کنید تا روغن هم داغ شود. با استفاده از دستگیره، ماهیتابه را از روی فر بردارید، کره را با دقت اضافه کنید و تابه را به آرامی بچرخانید تا کره ذوب شود.

تفت دادن آرد ذرت

مرحله سوم تهیه نان ذرت بدون همزن

در تهیه نان ذرت بدون همزن مراقب دسته داغ تابه باشید، همه مخلوط را به جز ۱ قاشق غذاخوری روغن- کره در مخلوط آرد ذرت بریزید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. شکر، مایه خمیر، جوش شیرین و نمک را در مخلوط آرد ذرت بریزید و هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند، سپس تخم مرغ ها را هم در آن ترکیبات مخلوط کنید.
۲ عدد فلفل تند هالاپینو ریز خرد کرده و ۲ قاشق چایخوری پوست لیموترش رنده شده را در کاسه محتوی آرد ذرت با تخم مرغ مخلوط کنید.

تابه چودنی را چرب کنید

مرحله چهارم تهیه نان ذرت بدون همزن

در این مرحله از تهیه نان ذرت بدون همزن خمیر را به سرعت به تابه منتقل کرده و روی آن را صاف کنید. تابه را به فر منتقل کرده و تا زمانی که سطح آن شروع به ترک خوردن کند و کناره هایش به رنگ قهوه ای طلایی درآید، یعنی به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه آن را بپزید. تابه را در مرحله نیمه پخت بچرخانید.

مرحله پنجم

اجازه دهید نان به مدت ۱۵ دقیقه در تابه خنک شود. نان را از تابه خارج کرده و به توری خنک کننده سیمی منتقل کنید. می توانید نان را به صورت گرم یا در دمای اتاق سرو کنید.

نان ذرت به سبک آمریکای جنوبی

نکات مهم در مواد اولیه نان ذرت

نان ذرت فوری را می توان راحت و بسیار سریع درست کرد، مردم آمریکای شمالی‌ دوست دارند نان ذرت، شیرین و سبک باشد و بیشتر شبیه به کیک باشد تا نان. دستور العمل های زیادی برای تهیه این سبک از نان ذرت وجود دارد.
اما ما می خواهیم به مجموعه نان خود، نان ذرت خوشمزه ای را اضافه کنیم که در جنوب آمریکا پخته می شود. نان ذرت به سبک جنوبی باید دارای طعم ذرتی دلچسب، خرده نان های محکم و مرطوب و پوسته قهوه ای باشد.

آرد ذرت زرد

در طرز تهیه نان ذرت بدون همزن از آرد ذرت زرد را به جای سفید معمولی استفاده کردیم؛ نان ذرت تهیه شده با آرد ذرت زرد، طعم گیراتر وخوشمزه تری دارد. تفت دادن آرد ذرت در تابه به مدت چند دقیقه، خوشمزه بودن این طعم را حتی بیشتر هم می کند. بعد از اینکه آرد را سرخ کردیم، با نرم کردن آرد ذرت در مخلوطی از خامه ترش و شیر، حریره آرد ذرت را تهیه می کنیم، زیرا این کار باعث می شود تا مطمئن شویم که نان ما یک خرده نان خوب و مرطوبی را خواهد داشت.

خامه ترش

از خامه ترش در حریره استفاده می کنیم، زیرا طعم دلپذیری را به آن اضافه می کند که به خوبی با آرد ذرت شیرین هماهنگی دارد. علاوه بر این

مایه خمیر

مایه خمیر هم اثراتی را به دنبال داشت تا این نان بدون آرد، بیش از حد غلیظ نباشد و برای اینکه نان به شکل مغذی و لطیفی پخته شود

چربی

وقتی صحبت از چربی می شود از ترکیب کره (برای افزودن طعم) و روغن گیاهی (برای مقاومت آن در برابر حرارت بالا بدون سوختن) استفاده می کنیم. چرب کردن تابه با هر دوی این مواد و گرم کردن آن قبل از افزودن خمیر، باعث می شود تا به پوسته مغذی، ترد و کاملاً جنوبی ای دست پیدا کنیم که در واقع همان چیزی است که به دنبال آن بودیم.

تابه چدنی را نسبت به انواع دیگر تابه ترجیح می دهیم، اما می توانید از هر نوع تابه ۱۰ اینچی ایمن در فر هم استفاده کنید. شما می توانید هر نوع آرد ذرتی که به صورت ریز یا متوسط ​​آسیاب شده است را هم جایگزین کنید. توجه کنید که از آرد ذرت دانه درشت استفاده نکنید.

رفع مشکلات در تهیه نان و ارائه راه حل ها:

آرد ذرت هنوز ترد است.

راه حل: از آرد ذرت مناسب استفاده کرده و آن را خیس کنید.

در رسپی تهیه نان ذرت بدون همزن استفاده از آرد ذرت با دانه های ریزه یا متوسط ​​بسیار مهم است. در این دستور غذایی، آرد ذرت درشت آسیاب شده به درستی نرم نمی شود. علاوه بر این، قبل از اینکه خمیر را مخلوط کنید، حتما اجازه دهید آرد ذرت در مخلوط خامه ترش خیس بخورد تا نرم شود تا در نهایت نان ترد و مرطوبی داشته باشد. اگر این مرحله را انجام ندهید، بافت آرد ذرت، سفت خواهد شد.

نان ذرت از ماهیتابه جدا نمی شود.

راه حل: قبل از برداشتن نان، اجازه دهید مدتی در تابه بماند.

قبل از اینکه نان ذرت را از تابه بردارید، باید ابتدا به مدت ۱۵ دقیقه در تابه خنک شود. با این کار، زمان نان تنظیم می شود تا به طور کامل از تابه جدا شود.

نان ذرت دارای پوسته خیس است.

راه حل: تابه را از قبل گرم کنید.

از قبل گرم کردن تابه در فر، باعث می شود تا پوسته نان، ترد شود. قبل از اضافه کردن خمیر، نباید تابه خنک شود.

 

نان ذرت تابه ای به سبک امریکای جنوبی

در طرز تهیه نان ذرت بدون همزن از آرد ذرت زرد را به جای سفید معمولی استفاده کردیم

در این دستور از تابه چدنی به دلیل ویژگی خاص فیزیکی که دارد استفاده کردیم تا بهترین نتیجه را بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک