آشنایی با پخت نان


عنوان: کتابچه آشنایی با پخت نان – Familiarity With Baking Bread 

کتابچه آشنایی با پخت نان بخشی از کتاب آرد آب نمک مخمر به نویسندگی کن فورکیش می‌باشد.

در این کتابچه علاوه بر آشنایی با روش‌ها پخت نان، دستورپخت نان‌های غنی و خوشمزه را برای شما آماده کرده‌ایم. با استفاده از رسپی‌های این کتابچه می‌توانید نان‌های حجیم را در خانه درست کرده و برای صبحانه با وعده‎‌های غذایی دیگر استفاده کنید.

از زبان نویسنده
اگر به پخت نان به عنوان یک صنعت تخمیر فکر می‌کنید، می‌توانید تفکر خود را به سوی در نظر گرفتن متغیرهای تخمیر که بر طعم و بافت تأثیر می گذارند، جهت دهید. از آنجا که این مفهوم ممکن است برای بسیاری از خوانندگان جدید باشد، می‌خواهم تأکید کنم که مهم‌ترین عنصر برای تهیه نان خوب، وقت زیاد است. البته این محدودیت‌هایی نیز دارد. اگر خمیر برای مدت طولانی تخمیر شود، الکل و اسیدیته اضافی ایجاد شده و طعم شیرین گندم را پنهان می‌کند. علاوه بر این، توانایی فیزیکی خمیر برای نگه داشتن گازهای حاصل از تخمیر از بین رفته و به آرامی فرو می‌ریزد. مدیریت تخمیر خمیر برای به دست آوردن بهترین نتایج به معنای یافتن تعادل کامل بین زمان حجم گرفتن، زمان سفت شدن، دمای خمیر، دمای محیط و میزان ورآورنده در خمیر است. تمرکز اصلی این فصل توضیح چگونگی دستیابی به هماهنگی این عناصر است.

تعداد دستور پخت: ۲

نویسنده: کن فورکیش – Ken Forkish

موضوع: نانوایی

حتماَ مشاهده شود: اشتراک کتابخانه آنلاین آموزشگاه سفره ایرانی

همراهان همیشگی آموزشگاه سفره ایرانی، شما عزیزان می‌توانید به کتاب اورجینال آرد، آب، نمک، مخمر – Flour, Water, Salt, Yeast که در سایت ما موجود است دسترسی داشته باشید.