کالزون اسفناج و پنیر برای منو رستوران ایتالیایی

کالزون ها دارای فیلینگ پنیری ای هستند که قسمت پوسته ترد و جویدنی آنها با این پنیر پوشانده شده است. چه چیزی باعث می شود تا کالزون ها آنقدرها که باید خوش طعم باشند؟

دسترسی آسان به:

مدت زمان آماده سازی : 2 3/4 ساعت+ 10 دقیقه زمان خنک شدن
مواد اولیه برای : 4 نفر
مدت زمان پخت : 15 دقیقه
مواد اولیه :
اسفناج خرد شده 10 اونس
پنیر ریکوتا با شیر کامل 1 پیمانه
پنیر موزارلا رنده شده 1 پیمانه
پنیر پارمزان رنده شده 1/2 پیمانه
روغن زیتون بکر 1 قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ بزرگ 1 عدد
سیر خرد شده 2 حبه
اورگانو تازه آسیاب شده 1 و 1/2 قاشق چایخوری
پنیر پارمزان 1 اونس
نمک 1/4 قاشق چای خوری
تخم مرغ بزرگ،هم زده شده 1 عدد
فلفل قرمز 1/8 قاشق چایخوری

طرز تهیه کالزون اسفناج و پنیر

طرز تهیه کالزون غذای ایتالیایی را به طرفداران پیتزای سبزیجات به شدت توصیه میکنم.

مرحله اول دستور پخت کالزون

برای تهیه خمیر، آرد، مخمر و نمک را در غذاساز مخلوط کنید و اجازه دهید حدودا ۵ دور در غذاساز بچرخند. در حالی که غذاساز روشن است، روغن و آب یخ را اضافه کنید و بگذارید ۳۰ تا ۴۰ ثانیه در همین حالت بمانند تا زمانی که توپ درشتی تشکیل شود. به مدت ۲ دقیقه به خمیر استراحت دهید و سپس به مدت ۳۰ ثانیه بیشتر آن را در غذاساز بگذارید و سپس آن را خارج کنید.

طرز تهیه خمیر کالزون با غذاساز

مرحله دوم تهیه کالزون

خمیر را به روی میزی کمی آرد پاشی شده است، منتقل کنید و با دست ورز دهید تا در حدود ۳۰ ثانیه، یک توپ صاف و گرد شکل بگیرد. خمیر را در کاسه یا ظرف بزرگی که کمی چرب کرده اید، قرار دهید و روی آن را محکم با پلاستیک بپوشانید و بگذارید به عمل بیاید تا حجم آن دو برابر شود، به ۱ و نیم تا ۲ ساعت زمان نیاز دارید. (خمیری که حجم آن افزایش نیافته است را می توان حداقل ۸ تا ۱۶ ساعت در یخچال نگهداری کرد؛ قبل از فرم دادن به خمیر در مرحله ۴، اجازه دهید ۳۰ دقیقه در دمای اتاق بماند.)

مرحله سوم طرز تهیه کالزون

برای فیلینگ، توری فر را در موقعیت پایین وسط قرار دهید و فر را با دمای ۵۰۰ درجه گرم کنید. دو تکه مربع ۹ اینچی از کاغذ روغنی را برش دهید. اسفناج، ریکوتا، موزارلا، پارمزان، روغن، زرده تخم مرغ، سیر، اورگانو، نمک و تکه های کوچک فلفل را در کاسه ای با هم ترکیب کنید.

مرحله چهارم دستور پخت کالزون

روی خمیر را فشار دهید تا باد آن خالی شود. خمیر را به روی میزی که کمی آرد پاشی شده، منتقل کنید و آن را از وسط نصف کنید و روی آن را با پلاستیک چرب شده بپوشانید. ۱ تکه خمیر را فشار داده و آن را صاف کنید (روی تکه باقیمانده از خمیر را بپوشانید) و ضخامت آن هم ۹ اینچ باشد. خمیر را به روی کاغذ روغنی مربع شکل انتقال دهید و در صورت نیاز، آن را مجددا فرم دهید. این کار را با تکه باقی مانده خمیر هم تکرار کنید.

مرحله پنجم رسپی کالزون

نیمی از فیلینگ اسفناج را به طور مساوی روی نیمی از هر دور خمیر پخش کنید و حاشیه ۱ اینچی را در قسمت لبه آن باقی بگذارید.

مرحله ششم تهیه کالزون اسفناج

لبه های خمیر را با مخلوط تخم مرغ و سایر ترکیبات، برس بکشید. نصف دیگر خمیر را روی فیلینگ تا بزنید و نیم اینچ از لبه نیمه پایینی آن را باز بگذارید.

مرحله هفتم تهیه کالزون

لبه های خمیر را به هم فشار دهید تا بادهای داخل کالزون ها خارج شود. از انتهای کالزون شروع کنید، انگشت اشاره خود را به صورت مورب در لبه آن قرار دهید و لایه پایین خمیر را روی نوک انگشت خود بکشید و فشار دهید تا کیپ شود.

مرحله هشتم طرز تهیه کالزون

با استفاده از چاقوی تیز یا تیغ تک لبه، ۵ منفذ یا سوراخ های ریزی را به طول حدود ۱½ اینچی را در بالای کالزون ها ایجاد کنید. روی آن را با باقیمانده مخلوط تخم مرغ، برس بکشید. کالزون ها را (که هنوز روی کاغذ روغنی هستند) به سینی فر لبه دار منتقل کنید و کاغذ روغنی را هم در صورت نیاز، کوتاه تر کنید تا در سینی فر قرار گیرد. بگذارید تا زمانی که رنگ کالزون ها قهوه ای- طلایی شود، یعنی حدود ۱۵ دقیقه به خوبی بپزند و هنگامی که کالزون ها نیمه پخت شدند، سینی را بچرخانید. کالزون ها را به توری سیمی فر منتقل کنید و کاغذ روغنی را دور بریزید. بگذارید کالزون ها قبل از سرو به مدت ۱۰ دقیقه خنک شوند.

کالزون با فیلینگ سه لایه از گوشت

اسفناج، اورگانو، نمک و تکه های فلفل را از فیلینگ کالزون حذف کنید. ۴ اونس سالامی ورقه شده، ۴ اونس کاپوکولا (گوشت خوک) ورقه شده و ۲ اونس پیرونی ورقه شده را با هم در یک کاسه بریزید. گوشت ها را در سه لایه از دستمال حوله ای و روی یک بشقاب به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو بپزید تا مقداری چربی پس دهد. برای هر دسته از گوشت ها، از دستمال حوله ای جدیدی استفاده کنید. اجازه دهید گوشت ها خنک شوند، سپس آنها را به مخلوط پنیر ریکوتا اضافه کنید.

 • تعداد پرس: ۴ نفر
 • زمان استراحت: ۲ دقیقه
 • زمان افزایش حجم و پف کردن: ۱ و نیم تا ۲ ساعت
 • زمان پخت: ۱۵ دقیقه
 • زمان کل: ۲¾ تا ۳¼ ساعت+ ۱۰ دقیقه زمان خنک شدن
 • وسایل مورد نیاز: وردنه، برس شیرینی پزی، ورقه پخت لبه دار

نکات مهم در تهیه کالزون اسفناج و پنیر

کالزون ها دارای فیلینگ پنیری ای هستند که قسمت پوسته ترد و جویدنی آنها با این پنیر پوشانده شده است. به راستی چه چیزی باعث می شود تا کالزون ها آنقدرها که باید خوش طعم شوند؟
برای اینکه یک کالزون خوشمزه درست کنیم، کارمان را با خمیر شروع می کنیم.

غلط

اشتباه برخی پیتزافروشی ها این است که از خمیر پیتزای خود برای پوسته کالزون استفاده می کنند؛ بخاطر همین استفاده از خمیر پیتزایی با پوسته نازک باعث می شود تا کالزون هایی پف کرده، بد فرم و حبابی شکلی داشته باشیم.

درست

خمیر تختی که می خواهیم از آن برای تهیه کالزون استفاده کنیم، میزان کمتری از آب را دارد و در واقع، انتخاب بسیار بهتری است. وقتی از این خمیر استفاده کنیم، شکل دادن به اطراف فیلینگ هم کار آسانی است و باعث می شود تا جویدنی و ترد شود.

طرز تهیه فیلینگ کالزون

مواد مورد نیاز برای فیلینگ کالزون:

 • ۱۰ اونس اسفناج یخ زده، خرد شده، ذوب شده و خشک شده
 • ۸ اونس (۱ پیمانه) پنیر ریکوتا با شیر کامل
 • ۴ اونس پنیر موزارلا، رنده شده (۱ پیمانه)
 • ۱ اونس پنیر پارمزان، رنده شده (½ پیمانه)
 • ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون بکر
 • ۱ عدد زرده تخم مرغ بزرگ
 • ۲ حبه سیر، خرد شده
 • ۱ ½ قاشق چایخوری اورگانو تازه خرد شده
 • ¼ قاشق چایخوری نمک
 • ⅛ قاشق چایخوری تکه های کوچک فلفل قرمز
 • ۱ عدد تخم مرغ بزرگ؛ آن را به آرامی با ۱ قاشق غذاخوری آب و کمی نمک هم بزنید.

روش تهیه فیلینگ اسفناج و پنیر

طرز تهیه کالزون غذای ایتالیایی یک فیلینگ اسفناج و پنیر لذیذ هم دارد که به این ترتیب آماده میشود:

برای یک فیلینگ خوش طعم، از پایه اسفناج و پنیر ریکوتای خامه ای استفاده می کنیم که به آن یک عدد زرده تخم مرغ را هم برای غلیظ شدن مخلوط، کمی روغن برای بهتر شدن رنگ و لعاب و دو پنیر دیگر به نام موزارلا که به آسانی ذوب شود و پنیر پارمزانی که طعم معطری دارد را اضافه می کنیم.
فیلینگ را روی کف دو نیم خمیر پیتزایی که دو بار با وردنه پهن یا صاف شده است، پخش می کنیم و قبل از اینکه نیمه های بالایی را روی هم تا کرده و خمیر را پر کنیم، روی لبه ها را با مخلوط تخم مرغ و سایر مواد برس می زنیم تا در حین پخت، بسته بمانند.

بریدن خمیر

بوجود آوردن تعدادی منافذ در قسمت بالای خمیر باعث می‌شود تا رطوبت اضافه در فیلینگ در حین پخت خارج شود تا پوسته مرطوب نشود. بعد از اینکه کالزون ها فقط به مدت ۱۵ دقیقه پختند، آنها را روی توری سیمی می گذاریم تا کمی خنک شوند و کف آن ها همچنان ترد بماند. کالزون ها را با ترکیب سس مارینارای مورد علاقه خودتان سرو کنید.

نوش جان

 

 

برای تهیه غذای ایتالیایی کالزون از خمیر پیتزای تابه ای استفاده می کنیم و برای فیلینگ آن هم از ترکیباتی مثل اسفناج، پنیر ریکوتای خامه ای، زرده تخم مرغ، روغن و ماتسرلا و پارمزان.

کالزون یک پیتزای ایتالیایی است که فیلینگ پنیری دارد و پوسته ترد و جویدون آن با این فیلینگ پوشانده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک