قیف خامه زن و اصول استفاده از آن /آماده سازی(mise en place)

در این سری مقالات میخوام نکاتی رو بهتون بگم که مطمئنا در پیشرفت کارتون موثره و هر قناد حرفه ای باید این نکات را برای صرفه جویی در وقت و از بین بردن استرس در محیط کار، رعایت کند. یادگیری این تکنیک ها ممکنه طول بکشه و نیاز به تمرین داشته باشد .اما ارزش این تلاش را دارد، زیرا خواهید دید که آنها بارها و بارها در انواع دستورالعمل ها ی شیرینی پزی استفاده می شوند.

دسترسی آسان به:

روش استفاده از قیف خامه زن

استفاده از قیف خامه زن یک روش ساده است اما اگر به درستی انجام نشود مطمئنا نتیجه خوبی نخواهید گرفت .

این مراحل ساده را دنبال کنید:

  1. قیف خامه زن مناسبی را انتخاب کنید برای راحتی کار بهتره ۲/۳ قیف را پر کنید. از قیف های بزرگ برای پر کردن قالب دسر و کیک استفاده می شود و از قیف های کوچتر برای تزئینات دقیق مثل آیسینگ استفاده می شود .
  2. کیسه قیف را باز کنید نوک ماسوره را داخل قیف بیندازید تا در انتهای قیف قرار بگیرد .
  3. قسمت بالای قیف خامه زن را بین انگشتان یک دست باز نگهدارید که بتونید مواد را با دست دیگر درون قیف هدایت کنید , و لبه های بالای را به پایین بیاورید مثل تا زدن آستین.
    اگر این کار برای شما سخت است بهتره قیف را درون ظرف بلند استوانه ای شکل قرار دهید و لبه های آن را بیرون ظرف برگردانید .
  4.  با کمک (spatula)لیسک مخلوط را به داخل قیف هدایت کنید  ۲/۳ قیف را پر کنید تا در هنگام پایپ کردن به مشکل برنخورید
  5. قسمت بالای قیف را بپیچانید تا انتهای آن بسته شود و با دست دیگر قسمت نوک قیف خامه زن را با قیچی برش بزنید و قیف را به سمت بالا بگیرید که مواد از ان بیرون نریزد. دقت کنید هرگز با هر دو دست قیف را فشار ندهید.
  6. هنگام استفاده از قیف خامه زن (پایپ کردن) فشار فقط با دست بالای قیف (قسمت انتهایی قیف) اعمال شود و از دست دیگر برای هدایت نوک قیف استفاده کنید .مجددا یادآوری می کنم هرگززززز با دو دست قیف را فشار ندهید .
  7. همیشه نوک قیف را در هوا نگه  دارید و با فشار دست دیگر مخلوط را در قالب پایپ کنید .

هرگز دسر یا مخلوط ، با نوک ماسوره تماس نداشته باشد.

آماده سازی(mise en place)

در این سری مقالات میخوام نکاتی رو بهتون بگم که مطمئنا در پیشرفت کارتون موثره و هر قناد حرفه ای باید این نکات را برای صرفه جویی در وقت و از بین بردن استرس در محیط کار، رعایت کند.

یادگیری این تکنیک ها ممکنه طول بکشه و نیاز به تمرین داشته باشد .اما ارزش این تلاش را دارد، زیرا خواهید دید که آنها بارها و بارها در انواع دستورالعمل ها ی شیرینی پزی استفاده می شوند.

قبل از شروع کار، تمام مواد و تجهیزات خود را آماده کنید مواد را اندازه گیری کنید و نزدیک خود قرار دهید در قنادی فرانسوی اصطلاحا به این کار mis enplace می گویند.توصیه می کنم که کل رسپی را بخوانید سپس مواد را اندازه گیری کنید. تجهیزات خود را در دسترس قرار دهید و در آخر شاهکار هنری خود را خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک