معرفی ۳+۱ کتاب مهم آشپزی

آموزشگاه مجازی سفره ایرانی برای مدرسان هنر آشپزی، آموزشگاه ها و فعالان صنعت آشپزی امکان مطالعه کتاب های مرجع آشپزی را فراهم کرده شما میتوانید به راحتی ترجمه ی کتاب های اصول پایه آشپزی اورجینال را به صورت پی دی اف دانلود کنید.

دسترسی آسان به:

معرفی ۳+۱ کتاب اصول پایه آشپزی /ترجمه شده در سفره ایرانی

کتاب ها خصوصا کتاب های اورجینال منابع بسیار مهم و ارزشمندی برای هر تخصصی از مطالعه ی درسی گرفته تا مطالعه های علمی در زمینه های مختلف به شمار می آیند. در مورد آشپزی هم این امر صدق کرده و دسترسی ما به کتاب اصول پایه آشپزی می تواند افق هایی جدید از این علم را برای ما باز کند. با توجه به این که بسیاری از افراد به زبان انگلیسی مسلط نیستند در اختیار داشتن ترجمه ی کتاب های آشپزی می تواند به آنها کمک کند تا از علم روز عقب نمانند.

آموزشگاه مجازی سفره ایرانی برای مدرسان هنر آشپزی، آموزشگاه ها و فعالان صنعت آشپزی امکان مطالعه کتاب های مرجع آشپزی را فراهم کرده شما میتوانید به راحتی ترجمه ی کتاب های اصول پایه آشپزی اورجینال را به صورت پی دی اف دانلود کنید.

از نظر بهترین شف های دنیا اگر شما بهترین مواد اولیه و بهترین رسپی ها را در اختیار داشته باشید اما از اصول پایه آشپزی بی بهره باشید نمی توانید چندان موفق عمل کنید. پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا با این کتاب های آشپزی اورجینال که در بردارنده ی اصول پایه ی آشپزی هستند آشنا شوید.

آشنایی با ۳ کتاب کتاب اصول پایه آشپزی در زمینه ی اصول پایه ی آشپزی

در اینجا ما ۳ کتاب آشپزی درباره اصول پایه ای را به شما معرفی می کنیم که همگی به صورت ترجمه شده آن هم ترجمه ی تخصصی و در عین حال روان در آموزشگاه رتبه ۱ سفره ایرانی موجود بوده و می توانید برای خرید و دانلود Pdf کتاب آشپزی های گفته شده از این سایت اقدام کنید. این سه کتاب به شرح زیر هستند:

 1. MASTERING KNIFE SKILLS اصول پایه کار با چاقو

 2. THE NEW LAROUSSE GASTRONOMIQUE اصول پایه شناخت عبارات تخصصی آشپزی و قنادی

 3. THE SCIENCE OF SPICE اصول پایه ادویه شناسی

۱٫ معرفی کتاب MASTERING KNIFE SKILLS تسلط بر مهارت های کار با چاقو

استفاده درست از تجهیزاتی که در آشپزی و قنادی مورد استفاده قرار می گیرند در زمره ی اصول پایه ای هستند که هر سرآشپز و استاد قنادی می بایست از آنها اطلاع داشته باشد. روال کار مدارس آشپزی بین المللی و همچنین کتاب های معتبر آشپزی هم به همین صورت بوده آنچنان که در گام نخست شناخت تجهیزات و لوازم مورد نیاز در آنها آموزش داده می شوند.
چاقوها یکی از کاربردی ترین ابزارهای مورد استفاده در آشپزی و آشپزخانه هستند و لزوم شناخت انواع مختلف آنها و نیز چگونگی استفاده از آنها یکی از پایه ای ترین آموزش های آشپزی محسوب می شود.

در کتاب  MASTERING KNIFE SKILLS هم به شکلی جامع به اصل پایه ای مهارت کار با چاقو  پرداخته شده است.

کتاب مهارت کار با چاقو MASTERING KNIFE SKILLS از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

این کتاب مشتمل بر ۳ فصل اصلی است که هر یک به شرح زیر هستند:

تاریخچه ی مختصر چاقو

 •         از سنگ تا استیل
 •         آناتومی چاقو

شناخت کیت چاقوها و انواع چاقو

 •         نحوه ی نگهداری از چاقوها
 •         ایمنی چاقوها
 •         تخته های برش

مهارت های استفاده از چاقو

 • تکنیک های اصلی استفاده از چاقو
 • آماده سازی میوه ها و سبزیجات
 • ساختار گوشت مرغ و ماکیان، انواع گوشت و ماهی و برش آنها

آنچه نویسنده ی کتاب راجع به اهمیت چاقو بیان کرده است!

نویسنده ی کتاب  MASTERING KNIFE SKILLS آقای نورمن وینستین است که در مدرسه ی آشپزی Institute of Culinary Education به عنوان استاد مشغول به فعالیت است. وی دیدگاه خود در مورد اهمیت چاقو را در کتابش به این شکل بیان می کند:

” چند سال پیش برت وولف در یکی از برنامه های تلویزیونی اش مجموعه ی چاقوهایش را تحت عنوان کمد چاقوها معرفی کرد. من به شخصه این مفهوم را بسیار دوست دارم و از آن استفاده می کنم. این که چه آیتم هایی باید در کمد چاقوی شما باشند و آنچه که در واقع در کمد چاقویی شما وجود دارد دو مفهوم کاملا مجزا هستند.

آنتونی بوردین در کتاب خود می نویسد:”کاش میتوانستم همه ی چاقوهای بی فایده ی آشپزخانه های آماتورها را دور بریزم! چاقوهای بی فایده ای که حتی یک گوجه هم نمی توانند خرد کنند!”

البته به نظر من بوردین اندکی خشن عمل کرده و بهرحال حتی چاقوهای متوسط هم در صورت باکیفیت بودن می توانند در جای درست خود به کار برده شوند. اما من با کلیت سخنان بوردین موافقم چرا که اکثر چاقوهایی که به عنوان چاقوی آشپزخانه شناخته می شوند بیشتر به عنوان وسایل شکنجه ی آشپزها هستند چون به شدت ضعیف بوده و باعث می شوند کاربر در معرض سختی قرار بگیرد.”

اگر شما هم دوست دارید این کتاب اصول پایه آشپزی را در اختیار داشته باشید می توانید برای خرید ترجمه ی آن از کتابخانه سفره خانه ایرانی اقدام کنید.

۲٫کتاب THE NEW LAROUSSE GASTRONOMIQUE یک لغتنام کامل

اگر به دنبال یک دایرة المعارف در زمینه ی آشپزی، نانوایی و قنادی و اصول اولیه و پایه ای آنها هستید کتاب THE NEW LAROUSSE GASTRONOMIQUE می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. در این کتاب کلیه ی اصطلاحات تخصصی بکار رفته در آشپزی و شیرینی پزی و نانوایی بیان شده اند و به نوعی می توان آن را یک مرجع اطلاعاتی معتبر به شمار آورد که طبق تحقیقات تیم محتوایی سفره ایرانی  حضور آن در کتابخانه هر سرآشپز و پیستری شفی یک ضرورت است.

کلیه ی شف ها و پیستری شف های دنیا هنگامی که به دنبال یافتن معنا و مفهوم عبارت های تخصصی هستند نخستین انتخابشان این کتاب است. همچنین

آموزشگاه مجازی سفره ایرانی در بسیاری از مقالات خود از محتوای معتبر کتاب THE NEW LAROUSSE GASTRONOMIQUE استفاده میکند تا به عنوان یک سایت مرجع آشپزی و قنادی اطلاعات با کیفیتی در اختیار مخاطب محترم قرار دهد.

نظر نویسنده کتاب آگوست اسکوفیر

این کتاب چه برای حرفه ای های حوزه ی آشپزی، چه برای آشپزی خانگی، چه برای غذا شناسان و برای هر کسی که ذره ای علاقه به این علم هنرگونه دارد کاملا مناسب و کاربردی است. متن این کتاب با داستان ها و افسانه ها و حکایات تاریخی همراه است و همین امر سبب شده مطالعه ی آن خسته کننده نباشد. این کتاب فوق العاده با همکاری چند تن از دوستان من (نویسنده) طی سه سال جمع آوری شده و کامل شد.

شما می توانید هر مطلبی که بخواهید را در این کتاب پیدا کنید: از ریشه شناسی یک کلمه ی خاص در آشپزی، تا تعریف اصطلاحات و تکنیک های این حوزه، منشا غذاهایی که از آنها استفاده می کنیم و صد البته رسپی های فوق العاده همه و همه در این کتاب موجود هستند. همه ی افرادی که به خوب خوردن و خوب نوشیدن اعتقاد دارند می بایست کتاب اصول پایه آشپزی THE NEW LAROUSSE GASTRONOMIQUE را در کتابخانه ی خود داشته باشند و قطعا این کتاب جایگاه برجسته ای در میان سایر کتاب های آشپزی دارد.

تاریخچه ی میز غذا و عادات غذایی یک ملت را می توان بازتابی از تمدن آنها به شمار آورد.

۳٫ معرفی کتاب THE SCIENCE OF SPICE علم ادویه

لحظه ای را تصور کنید که در حال پخت غذای مورد علاقه ی خود و خانواده تان هستید. باکیفیت ترین مواد اولیه در اختیار شماست، بهترین وسایل و تجهیزات در آشپزخانه وجود دارند، بهترین رسپی موجود را در اختیار دارید و قرار است پخت را شروع کنید. در این میان اما خبری از ادویه نیست! نه نمکی در کار است و نه فلفلی! حتی گیاهان معطر هم ندارید که در غذایتان بریزید. فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟

در مقابل هم صحنه ای را تصور کنید که به علمی دست پیدا کرده اید که به کمک آن قادر هستید در دنیای بی نهایت ادویه ها و طعم ها غرق شوید و آنها را به حرفه ای ترین شیوه ی ممکن انتخاب کنید. حال چه اتفاقی می افتد؟

نتیجه مشخص است! آشپزی بدون ادویه ها امکانپذیر نیست. به همین علت هم شناخت ادویه ها در آشپزی و حتی قنادی از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا به عنوان گروهی حرفه ای در امر آشپزی پیشنهاد میکنیم در زمینه ی ادویه ها و شناخت و کاربرد آنها مطالعه داشته باشید. در همین راستا هم کتاب اصول پایه آشپزی THE SCIENCE OF SPICE  را برای شما به صورت ترجمه شده آماده کرده ایم و شما می توانید از آن بهره کافی ببرید. در ادامه به بررسی مواردی که در این کتاب آشپزی آمده اند می پردازیم.

آنچه از مطالعه ی کتاب ادویه شناسی THE SCIENCE OF SPICE می آموزیم!

با مطالعه ی کتاب اصول پایه آشپزی THE SCIENCE OF SPICE می توانیم با موارد زیر آشنا شویم:

·ادویه ها | علم

در این بخش با علم نحوه ی عملکرد ادویه جات آشنا می شوید. ترکیبات طعم دهنده را کشف می کنید و گروه های طعمی مختلف را می شناسید. همچنین به کمک این بخش قادر خواهید بود ترکیبات ادویه ای الهام بخشی را تهیه کنید.

جهانی از | ادویه

به کمک این بخش شما می توانید مناطق اصلی دنیای ادویه ها را  به وسیله ی راه های تجاری باستانی و نقشه های مدرن امروزی کاوش کنید، و همچنین برای هر غذا ادویه های کلیدی آن را پیدا کرده و ترکیبات جدیدی خلق کنید.

·ادویه | نمایه

به کمک توصیه های کاربردی و علم ارائه شده در این کتاب شما قادر خواهید بود هرآنچه که در مورد ادویه های فوق العاده ی جهانی نیاز دارید را کشف کنید و به کمک آن ماجراجویی های آشپزی خود را به کمک رسپی های خلاقانه و شخصی تان شروع کنید.

جدول طراحی شده به وسیله ی نویسنده ی کتاب DR STUART FARRIMOND در یک نگاه مانند یک مرجع دیداری به منظور شناسایی اصول ترکیبات طعم دهنده برای کلیه ی ادویه های اصلی است. این جدول به شما کمک می کند بتوانید به وسیله ی ترکیبات ادویه ها میان آنها ارتباط برقرار کنید. ادویه ها به وسیله ی کدهای رنگی در گروه های طعمی قرار می گیرند(صفحات ۱۲ تا ۱۵ را برای این امر مشاهده کنید) و ترکیبات اولیه و ثانویه آنها به وسیله ی سایه ای که روی هر خانه ی جدول زده می شود مشخص می گردد.

معرفی کتاب چهارم: این بار نوبت شماست!

در انتها، مهمترین بخش این مقاله در رابطه با کتاب اصول پایه آشپزی را به شما اختصاص داده ایم. به ما در مورد بهترین کتاب های آموزش آشپزی که آن را مطالعه کرده اید بگویید و در مورد تجربیاتتان در این زمینه صحبت کنید. خوشحال میشویم که با کتاب های مهم آشپزی در کتابخانه شما آشنا شویم که توانسته بر روی آشپزی تان تاثیر فوق العاده ای بگذارد. برای ما بنویسید کدام کتاب کاربردی تر بوده و در این زمینه نه معروفیت این کتاب مهم است نه موضوع آن که آشپزی باشد یا قنادی یا نانوایی و …. مهم این است که شما این کتاب را دوست داشته باشید و از آن بیشترین بهره ی ممکن را برده باشید.

حتی اگر کتاب آشپزی اورجینالی هست که تمایل دارید ترجمه شده ی آن را در اختیار داشته باشید و آن را مطالعه کرده و از آن بهره مند شوید باز هم برای ما بنویسید. افتخار ماست که ترجمه ی تخصصی کتاب اصول پایه آشپزی مورد نظر شما را برایتان فراهم آوریم و در دسترستان قرار دهیم تا به این گونه سهمی در بالا بردن علم مخاطبانمان داشته باشیم.

این کتاب شامل سه فصل تاریخچه ی مختصر، کیت چاقوها و مهارت های استفاده از چاقو است که هر یک زیر فصل های خود را دارند.

از نظر بسیاری از شف های معتبر بین المللی کتاب THE NEW LAROUSSE GASTRONOMIQUE را می توان به عنوان یک دایره المعارف و یک کتاب مرجع و جامع در حوزه ی آشپزی، قنادی و نانوایی به شمار آورد.

به کمک این کتاب شما می توانید ترکیبات ادویه ها، طعم های آنها، گروه های طعمی که در آن قرار می گیرند را یاد گرفته و حتی به وسیله ی آن میتوانید ادویه های ترکیبی جدیدی کشف کنید و آنها را در رسپی هایتان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک