شیرینی یخچالی عید به زبان ساده

شیرینی یخچالی بیشتر از اینکه اسم نوعی شیرینی باشد نام یک تکنیک ساده در شیرینی پزی است . خوراکی هایی که با این تکنیک آماده می شوند جز آیتم های قنادی بدون پخت و بدون فر می باشند و از طرفی برای تهیه آنها نیاز به تجهیزات خاصی نیست پس بسیار ساده و سریع آماده میشوند. از طرفی شما میتواند از مواده اولیه سالم و مقوی در تهیه آنها استفاده کنید.
مدت زمان آماده سازی : 20 دقیقه
مواد اولیه برای : 10 نفر
مواد اولیه :
پودر نارگیل 2 پیمانه
خامه صبحانه 2 قاشق سوپخوری
شیر یا شیر نارگیل 1/4 پیمانه
پودر شکر 1/2 پیمانه

این خبر خوبی برای آن دسته عزیزانی است که به انواع شیرینی های عید علاقه دارند اما فرصت کافی برای تهیه آیتم های وقت گیر را ندارند.آموزشگاه شیرینی پزی سفره ایرانی قصد دارد آموزش های رایگان اما بسیار با کیفیتی را برای این عزیزان آماده کند تا برای تعطیلات بهاری بتوانند شیرینی های لذیذ و ساده ای را آماده کنند.

شیرینی عید یخچالی بسیار متنوع هستند چرا که میتواند برای تهیه آنها از بیشمار مواد اولیه استفاده کرد برخی از مواد متداول مورد استفاده در دسر های یخچالی عبارتند از: پنیر خامه ای، خامه فرم گرفته، ژلاتین، شیر تغلیظ شده و انواع میوه ها و شکلات ، نارگیل ، انواع مغز ها ، انواع کشمش ها را میتوان در این شیرینی سریع ساده استفاده کرد. مراحل تهیه دسر یخچالی به شرح زیر است: 

مرحله اول مواد را ترکیب کنید. مواد دوم بزارید تو یخچال. مرحله سوم نوش جان کنید.

پس خودتان را برای لذت بردن از وب سایت سفره ایرانی آماده کنید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی یخچالی

مواد لازم :

پودر نارگيل آسياب شده  ۲ پيمانه پودر شكر               ۱/۲پیمانه
خامه صبحانه  ۲ قاشق سوپخوري پر
شير یا شیر نارگیل      ۴/۱ پیمانه پودر نارگيل براي تزئين              مقداري

طرز تهيه توپي نارگيلي :

پودر نارگيل را در آسياب مي ريزيم تا كاملاً نرم شود . سپس شير و خامه صبحانه را با پودر شكر در ظرفي مي ريزيم با قاشق به هم مي زنيم . كم كم مواد را به پودر نارگیل اضافه میکنیم تا بصورت خمير دربيايد. خمير را چند قسمت مي كنيم .سپس از مواد گلوله هايي به اندازه فندق بزرگتر برمي داريم و در پودر نارگیل می غلتانیم .

در نهایت شکلات را روی حرارت بن ماری آب میکنیم ، گلوله های نارگیلی را با یک چوب خلال نگه میداریم و در شکلات آب شده وارد میکنیم و در می آوریم تا یک لایه شکلات دور گلوله ها را پوشش دهد . در كپسول هاي شكلات مي گذاريم و در ظرف مورد نظرمان مي چينيم و تا زمان مصرف در يخچال قرار مي دهيم .

نكات *

۱- در صورتي كه خمير خيلي نرم بود و به صورت گلوله در نمي آمد اول به مدت ۵ دقيقه در يخچال بگذاريد تا خودش را بگیرد بعد گلوله كنيد .

شیرینی یخچالی عید شکلات مخلوط

موادلازم :

شکر           ۲/۳پیمانه وانیل         کمی
خامه           ۳/۴پیمانه پودر نارگیل            ۱/۲پیمانه
شکلات تلخ ۲۰۰ گرم کشمش سبز         ۱/۲پیمانه
کره           ۵۰گرم گردو ریز شده        ۱/۲پیمانه

 

طرز تهیه شکلات مخلوط :

شکر وخامه را با هم مخلوط کرده،روی حرارت قرار داده ،تا ۵ دقیقه بجوشد.از حرارت برداشته شکلات و کره را اضافه کرده ،بهم زده تا یکدست شود.بقیه مواد را اضافه کرده ،خوب بهم زده در قالب چرب شده به قطر ۲ سانتی متر ریخته و بمدت ۳ ساعت در یخچال قرار داده تا کاملا بسته شود به شکل مربع ۲*۲ برش می زنیم.

شیرینی عید شکلات پنیر و فندق

مواد لازم

شکلات آب شده              ۱۵۰ گرم

پنیر خامه ای              ۱۰۰ گرم

فندق تفت داده و خرد شده        ۴/۱ پیمانه

وانیل:                 کمی

شکلات تخته ای برای کاور:  به میزان لازم

فندق خرد شده،کنجد و گردو: به میزان لازم

طرز تهیه شکلات پنیر و فندق:

شکلات شیری را آب کرده از روی بخار برداشته پنیر را اضافه کرده،بهم زده وانیل را اضافه کرده ،فندق های ریز شده را اضافه کرده ،۱۰ دقیقه در یخچال قرار داده تا کمی سفت شود.گلوله های کوچکی از مواد برداشته در شکلات آب شده زده و در مغزهای دلخواه می غلطانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

sofreirani-minilogo

از رسپی لذت ببرید. :)

شماره‌تو بذار!

و آموزش تصویری رو دانلود کن.

recipes-call-to-action
recipes-call-to-action