راه اندازی شیرینی فروشی، ۰ تا ۱۰۰ + لیست لوازم مهم

دسترسی آسان به:

اگر شما هم به دنبال راه اندازی شیرینی فروشی خود هستید، همراه ما در این مقاله باشید. زیرا ما در این مقاله این فرآیند را به ۹ مرحله ساده تقسیم کرده ایم تا به شما کمک کنیم این کار را به درستی انجام دهید.

یک طرح کسب و کار بنویسید

مثل هر کسب و کار دیگری، اولین قدم برای راه اندازی شیرینی فروشی، نوشتن طرح کسب و کار آن است. طرح کسب و کار اساسی‌ترین مرحله اصلی راه اندازی شیرینی فروشی شما است. زیرا شما در آن می‌توانید نوع کسب و کار، ساختار آن، نوع محصولاتی که می‌خواهید بفروشید، استراتژی‌های بازاریابی و بودجه بندی مالی را مشخص کنید. طرح کسب و کار شیرینی فروشی شما باید هفت بخش اصلی داشته باشد:

 • خلاصه ای از اهداف کسب و کار
 • بررسی اجمالی و توصیف کسب و کار
 • تحلیل بازار
 • محصولات کسب و کار
 • نحوه مدیریت و ساختار مالکیت
 • استراتژی بازاریابی و تبلیغات
 • پیش‌بینی‌های مالی

یک طرح کسب و کار، یک برنامه اساسی و قوی است که می‌تواند فعالیت‌های تأمین مالی و فرآیند راه اندازی شیرینی فروشی را برای شما آسانتر کند.

برای راه اندازی شیرینی فروشی وام دریافت کنید و سرمایه جذب کنید

شما باید هنگام راه اندازی شیرینی فروشی خود به هزینه های مختلف آن توجه کنید؛ مانند اجاره یک مکان برای کسب و کار، مجوزها، تجهیزات، استخدام و آموزش کارکنان، انبار مواد آشپزخانه و هزینه های آب و برق. شما برای تأمین این هزینه ها به مقدار زیادی پول نیاز دارید. همچنین امکان دارد شیرینی فروشی شما در اوایل راه اندازی به سوددهی نرسد. در نتیجه شما باید برای تأمین هزینه های این مدت پول نقد داشته باشید. معمولاً شما و شرکای شما به ندرت می‌توانند تمام این هزینه ها را پوشش دهند. بنابراین بهترین راه وام گرفتن از بانک‌ها است.

یک مکان را برای شیرینی فروشی خود اجاره کنید

شما باید محل شیرینی فروشی خود را با توجه به عوامل زیر انتخاب و اجاره کنید:

 • اطلاعات جمعیت شناسی
 • دسترسی به مشتریان
 • نزدیکی به تأمین کنندگان
 • تعداد رقابت
 • اندازه و نوع فضای مورد نیاز
 • میزان ایمنی و جرم و جنایت در محل

مجوزهای قانونی شیرینی فروشی خود را دریافت کنید

گرفتن مجوز در صنعت غذایی نسبت به سایر صنایع دشوارتر است. زیرا مواد غذایی با سلامت افراد در ارتباط هستند. با این حال شما باید قبل از راه اندازی شیرینی فروشی خود مجوزهای مرتبط را دریافت کنید تا با اطمینان خاطر فعالیت خود را شروع کنید.

چیدمان شیرینی فروشی خود را طراحی کنید

 چیدمان شیرینی فروشی خود را طراحی کنید
چیدمان شیرینی فروشی خود را طراحی کنید

پس از دریافت مجوزها و رعایت تمام نکات ایمنی و بهداشتی، نوع تجهیزات و نحوه سازماندهی آن‌ها را برای راه اندازی شیرینی فروشی خود مشخص کنید. علاوه بر این، اگر شما می‌خواهید در جلوی شیرینی فروشی خود یک ویترین محصولات برای جذب مشتریان داشته باشید، باید یک چیدمان خاص برای نمایش کیک‌ها و شیرینی‌های خود طراحی کنید.

اما به طور کلی محل پخت شیرینی و کیک (آشپزخانه) در هر شیرینی فروشی به چهار قسمت تقسیم می‌شود: محل تمیز کردن ظروف و تجهیزات، محل انبار مواد، محل آماده سازی مواد و محل پختن شیرینی.

برای راه اندازی شیرینی فروشی خود باید تجهیزات ضروری را خریداری کنید

 برای راه اندازی شیرینی فروشی خود باید تجهیزات ضروری را خریداری کنید
برای راه اندازی شیرینی فروشی خود باید تجهیزات ضروری را خریداری کنید

به طور کلی هر فردی هنگام راه اندازی شیرینی فروشی به تجهیزات زیر نیاز دارد:

 1. تجهیزات آماده سازی خمیر: معمولاً این تجهیزات شامل همزن‌های صنعتی، میزهای کار برای ورز دادن خمیر، ابزارهای تقسیم کننده خمیر، قالب‌های خمیر و ترازوهای خمیر هستند. علاوه بر این ممکن است برای آماده کردن خمیر به قفسه های نگهداری، کابینت، کاور قفسه ها و یخچال نیاز داشته باشید.
 2. تجهیزات ذخیره سازی مواد: قفسه های نگهدارنده مواد برای ایجاد نظم در هر شیرینی فروشی ضروری هستند.
 3. تجهیزات پخت شیرینی: فرهای انتقال گرما یک از مهمترین تجهیزات همه منظوره در هر شیرینی فروشی است. زیرا گرمای خشک ایجاد می‌کنند و شیرینی‌ها را به طور یکنواخت می‌پزند.
 4. تجهیزات ویترین و فروش: انتخاب ویترین مناسب برای شیرینی‌ها می‌تواند به افزایش فروش شما کمک کند. شما می‌توانید با توجه نیاز خود ویترین‌های یخچال دار و بدون یخچال را خریداری کنید. علاوه بر ویترین‌ها، طراحی شیک جعبه ها و لوازم بسته بندی شیرینی، نقش مهمی در افزایش فروش شما دارند.
 5. تجهیزات تمیز کردن و شستشو: شما باید در محل شستشوی وسایل خود یک سینک ۳ بخشی داشته باشید. همچنین شما باید برای کارمندان خود محل‌هایی را برای شستشوی دست همراه با دستکش‌های یکبار مصرف، مواد ضد عفونی کننده، اسفنج‌ها، اسکرابرها و سایر وسایل نظافت ضروری درنظر بگیرید.
 6. شما باید علاوه بر تجهیزات بزرگ، ظروف کوچکی مانند کاسه مخلوط‌کن، جعبه های نگهداری شیرینی، همزن، چاقوهای برش، پیش بند و سایر موارد را قبل از راه اندازی شیرینی فروشی خود تهیه کنید.

افراد مناسب را استخدام کنید و به آنها آموزش دهید

تعداد کارکنان شما به اندازه شیرینی فروشی و نوع شیرینی‌هایی که عرضه می‌کنید، بستگی دارد. اما به طور کلی شیرینی فروشی شما باید حداقل یک یا دو کارمند آموزش دیده و با تجربه در زمینه شیرینی پزی داشته باشد تا بر روی کارها نظارت داشته باشند. علاوه بر این، ممکن است شما نیاز داشته باشید چند فرد دیگر را که تجربه و مهارت خاصی ندارند، استخدام کنید تا کارهای شستن ظروف، مخلوط کردن مواد، بسته بندی محصولات و سایر کارها را انجام دهند.

البته اگر در جذب نیروی متخصص و یا آموزش دادن به آنها نیاز به کمک یا راهنمایی داشتید می توانید از طریق مجموعه سفره ایرانی و شرکت دادن پرسنل خود در بهترین آموزشگاه شیرینی پزی خیالتان را از داشتن یک تیم متخصص و عالی راحت کنید.

استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغات خود را مشخص کنید

شما باید قبل از راه اندازی شیرینی فروشی خود، کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود را اجرا کنید تا کسب و کار و محصولات خود را به مردم معرفی کنید.

آخرین مرحله راه اندازی شیرینی فروشی، برگزاری یک مراسم افتتاحیه بزرگ است

شما باید در مرحله آخر راه اندازی شیرینی فروشی خود یک مراسم افتتاحیه برای پذیرایی از مشتریان در کسب و کار خود برگزار کنید. اگر شما مراسم افتتاحیه را به طور موفقیت آمیز برگزار کنید، می‌توانید کار خود را به خوبی شروع کنید و مشتریان وفاداری را جذب نمایید. البته برای اطمینان از حضور مشتریان در مراسم افتتاحیه، باید آن را تبلیغ کنید.

یکی از راه‌های عالی جذب مشتریان در مراسم افتتاحیه، ارائه تخفیف‌ها و آفرهای ویژه است. علاوه بر این شما می‌توانید مهمانان خود را با نمونه شیرینی‌های رایگان پذیرایی کنید؛ زیرا آن‌ها با این کار متقاعد می‌شوند از شما خرید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک