سرآشپز آلن دوکاس

سرآشپز آلن دوکاس

آشنایی با رهبران دنیای خوشمزه ها؛ سرآشپز آلن دوکاس

بسیاری از ما، از آشپزخانه های مادربزرگها عاشق غذا و آشپزی شدیم. آلن دوکاس ۱۲ ساله هم زمانی که بوی خوش غذاهای مادربزرگ را شنید، جرقه های علاقه به آشپزی در وجود او زده شد. از همین آشپزخانه کار به جایی رسید که با اصرارهای شبانه روزی، پدر و مادرش را راضی کرد تا به دنیای رویای خود پرواز کند. او که می‌دانست آشپزی هنر یادگیری است، کار خود را از ۱۶ سالگی به عنوان یک شاگرد آغاز کرد. از قدیم گفته اند شانس که در خانه ات را می‌زند باید در را وا کنی. شانس با آلن همراه بود و فرصت همکاری با آلن چاپل معروف، مخترع معروف آشپزی نوول، را پیدا کرد. او از همین جا راه را برای رسیدن به لیست آشپزهای برتر دنیا هموار کرد.

آلن دوکاس و ستاره میشلن

آلن دوکاس تنها سرآشپزی است که در دوران حرفه ای خود ۱۹ ستاره میشلن دریافت کرد. همانطور که می‌دانید ستاره میشلن به معنای یک رتبه‌ی بندی معتبر در میان رستوران ها است و نشان دهنده میزان اعتبار شخص است. دوکاس مانند فرمانده‌ی جنگی که سنگر خود را آشپزخانه مادربزرگش آغاز کرده است و به مقر فرماندهی خود یعنی رستوران رسیده است، اکثر جنگ ها را برده است و به نوعی یک رهبر موفق برای دوستداران غذا است. قطعا می‌دانید رتبه بندی در ستاره میشلن از صفر تا سه است و پارامترهای مهم و دقیقی توسط کارشناسان به صورت موشکافانه، تعیین می‌شود. این ویژگی ها مانند، کیفیت و تازگی مواد اولیه، مهارت در طعم دهی به غذا، شیوه ی طبخ غذا، شخصیت و پرستیژ سرآشپز و همچنین کیفیت نهایی غذا، می‌باشد.

رستوران های آلن دوکاس

یک هنرمند را از آثارش، یک فرمانده را از جنگ هایش، معمار را از سازه هایش و یک سرآشپز را از رستوران هایش بشناسید. آلن دوکاس همانقدر که در آشپزی شخصی خود موفق بوده است در رستوران داری هم موفق است. با نگاهی به شعبه های این سرآشپز متوجه گسترده کار آن خواهید شد. برخی از شعبه های رستوران آلن دوکاس به این شرح است:

  • لندن
  • پاریس
  • مونت کارلو
  • لاس وگاس
  • نیویورک
  • ژاپن
  • هنگ کنگ
  • لبنان

مدرسه آشپزی، دانشگاه خوراکی های لذیذ

آلن دوکاس نه تنها رستوران داری خود را گسترده کرده است بلکه با افتتاح مدرسه آشپزی Ecole de Cuisine در پاریس، سطح کار خود را بسیار توسعه داده است. این مدرسه یکی از بهترین و معتبرترین مدرسه های آشپزی در جهان است. این مدرسه سرآشپزان را از پایه آموزش داده و از آنها در رستوران های معتبر فرمانده آشپزها آلن دوکاس استفاده می‌شود قطعا دنیای خوشمزگی، گسترش خود را به این شخص مدیون است زیرا او از افرادی است که خوراکی های مختلف را به سراسر جهان صادر کرده است.

وقتی سرآشپز دست به قلم می‌شود

آلن دوکاس نویسنده خوبی هم هست. او هنر بزرگ خود یعنی آشپزی را به مرحله‌ی قلم آورده است و با نوشتن کتاب های متعددی، علم خود را با مردم به اشتراک گذاشته است. کتاب های آلن ساده و روان و بسیار کاربردی هستند و از میزان فروش بالایی برخوردار هستند. اگر به دنبال یک آشپز کامل هستید، که آشپزی را با عشق شروع کرده باشد و این عشق را به جهان صادر کرده باشد، آن شخص آلن دوکاس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک