مصاحبه ای جذاب با Nina Tarasova استاد قنادی

مصاحبه ای جذاب با Nina Tarasova استاد قنادی

 ملکه قنادی مدرن Nina Tarasova

آشپزی و قنادی دنیای شیرین و جذابی هستند که وقتی وارد آن شوید دوست دارید هر روز بیشتر و بیشتر در آن پیش بروید. شف های معروف بین المللی و پیستری شف های شناخته شده در سطح دنیا هم همیشه به این موضوع اذعان داشته اند. برای فعالیت در این فضا آشنایی با سرآشپزها، شف ها و پیستری شف های بین المللی می تواند کمک بسیار خوبی باشد.یکی از معروف ترین این استاد قنادی های بین المللی Nina Tarasova نینا تاراسوا است که در حال حاضر دوره های مستر برگزار می کند و مشغول به ارائه ی مشاوره به افرادی که قصد راه اندازی شیرینی فروشی، رستوران، کافه، بوتیک قنادی و … دارند می باشد.
آموزشگاه رتبه ۱ سفره ایرانی که همواره در راستای بالا بردن سطح علمی مخاطبان خود تلاش کرده است در این مقاله به معرفی استاد قنادی Nina Tarasova پرداخته است تا شما بتوانید با مسیری که این پیستری شف بین المللی طی کرده است آشنا شوید و برای شروع کار خود انگیزه بگیرید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا  کمی با استاد شیرینی پزی بین المللی نینا تاراسوا آشنا شویم و در مورد وی اطلاعات به دست آوریم.

معرفی نینا تاراسوا پیستری شف بین المللی

Nina Tarasova استاد قنادی روسی که به صورت بین المللی در این عرصه مشغول به فعالیت است از مدرسه عالی آشپزی آلن دوکاس در شهر Yssingeaux در بخش مرکزی فرانسه فارغ التحصیل شد. وی توانست دیپلم ممتاز خود را از این مدرسه دریافت کرده و پس از آن به صورت پیوسته مشغول ارتقا دانش و مهارت خود در این زمینه بوده است. به همین علت هم وی در دوره ای به اروپا بازگشت تا بتواند در بهترین مدارس قنادی در این قاره ثبت نام کرده و این کار را عملی کند.

او با تجربه ی هفت ساله ی خود در حوزه ی قنادی و شیرینی پزی به رستوران دارها، کافه داران و … در زمینه ی طراحی منو کافه و یا منو رستوران، نحوه ی بازگشایی کافه و سایر مواردی از این دست مشاوره می دهد. تاراسوا همچنین کلاس های مستر هم برگزار می کند تا گامی برای آموزش قنادی حرفه ای هم برداشته باشد.

 علت ورود Nina Tarasova به عرصه قنادی

هنگامی که راجع به نحوه ی ورود استاد قنادی بین المللی نینا تاراسوا به این عرصه سوال می شود به این شکل پاسخ می دهد:” یک روز وقت که ۲۴ ساله بودم با خودم فکر کردم که چه می شود اگر یک چیز مخصوص و ویژه بپزم؟ و سپس این چیز “ویژه” ناگهان کاملا موفقیت آمیز از آب درآمد. همین امر هم باعث ورود من به دنیای قنادی حرفه ای شد و تصمیم گرفتم بقیه ی عمرم را هم در این حرفه صرف کنم.
” وی ادامه می دهد که: فرانسه برای من کشوری است که کمک کرد به هنر و خصوصا غذا نزدیکتر شوم.

من شیرینی پختم، تلاش کردم، آزمایش کردم، طعم ها را با هم ترکیب کردم، موادی را حذف کردم، رسپی طراحی کردم، طرح هایی را کشیدم، پلن هایی ساختم، تلاش کردم و دوباره و دوباره تلاش کردم و هر بار هم از نتیجه ی به دست آمده لذت بردم.

آنچه در مورد علاقه ی وصف نشدنی Nina Tarasova به فرانسه نمی دانید!

پیستری شف Nina Tarasova فرانسه را کشور الهام هایش معرفی می کند و می گوید یکی از الهام بخش ترین هایش در زندگی همین کشور بوده است. وی ادامه می دهد که هنگامی که قصد طراحی و ساخت یک دستور پخت جدید برای دسری را دارد قادر است از کوچکترین موارد در فرانسه الهام بگیرد: از آب و هوا گرفته تا فضای داخلی و جالب روی ظرف ها! وی می گوید که قادر است بهترین فرم دسر مورد نظر، بهترین مواد اولیه برای تهیه ی آن و حتی بهترین دیزاین ممکن را طی مسیرش رفتن به خرید و گذر از این مغازه به آن مغازه در کشور فرانسه تصور کرده و آنها را پیاده سازی کند.

دستاوردهای Nina Tarasova به عنوان یک استاد قنادی بین المللی

نینا تاراسوا خود را به این شکل معرفی می کند:”در حال حاضر من یک هنرمند شیرینی پز روسی هستم که سفیر شکلات Cacao Barry، سفیر کارخانه ی پوره RaviFruit French ، سفیر برند Sosa Ingredients ، سفیر WorldSkills  در سال ۲۰۱۹، سفیر Pure Vanilla Madagascar  و همچنین Bergner compan نیز هستم. من فارغ التحصیل Ecole Nationale Superieure De La Patisserie هستم و توانسته ام در رقابت های متعدد آشپزی مقام کسب کنم.

همچنین علاوه بر ارائه ی مشاوره در زمینه ی قنادی و شیرینی پزی برای مجلات متعددی هم به نگارش مطلب پرداخته ام.” Nina Tarasova در ادامه بیان می کند که هر ساله در برنامه های مربوط به توسعه ی حرفه ی مدارس برتر اروپایی شرکت می کند و به صورت همزمان کلاس های مستر هم برگزار می کند. توصیه ی تاراسوا این است که ” اگر رویای خود را دنبال کنید قطعا روزی به همه ی آنها می رسید!”

فلسفه و فرهنگ پنهان در رسپی های Nina Tarasova

طعم در دسرهای پیستری شف نینا تاراسوا حرف اول را می زند. وی بیان می کند که همواره با طعم و مزه های پاک و مواد اولیه ی طبیعی سروکار دارد. نینا عقیده دارد دسرها و خوراکی ها پیش از هر چیز با چشم ها سروکار دارند و ما با چشم هایمان عاشق آنها می شویم. سپس دومین موج عشق زمانی ایجاد می شود که آن خوراکی وارد دهان ما می شود.

نظر Nina Tarasova راجع به آخرین ترندهای شیرینی پزی

از نظر استاد قنادی بین المللی Nina Tarasova این روزها شیرینی ها و دسرهای گیاهی، فاقد گلوتن و فاقد قند از محبوب ترین ها هستند. وی همچنین دوست دارد زرق و برق و رنگ های فراوان را از دسرها و شیرینی جات حذف کند.

پاسخ به چند پرسش

  •   شیرینی مورد علاقه ی Nina Tarasova برای پخت چیست؟

کیک عسلی سنتی روسی یکی از محبوب ترین های تاراسو است که به گفته ی خودش یادآور دوران کودکی وی است.

  •   الهام بخش تاراسوا در قنادی و شیرینی پزی چه کسی بوده است؟

بنا به گفته ی خود تاراسوا Pierre Herme بزرگترین الهام بخش وی بوده است.

  •   برنامه های آتی تارسوا چیست؟

وی برای آینده دوست دارد کار تدریس خود را گسترش داده و به تعداد افراد بیشتری آموزش دهد و دانش و تجربه ی خود را به افراد بیشتری منتقل کند.

  •   امضای تاراسوا در قنادی چیست؟

کیک عسلی و اپرا کیک بلوبری و لوندر.

 

 

Nina Tarasova استاد قنادی روسی که به صورت بین المللی در این عرصه مشغول به فعالیت است

طعم در دسرهای پیستری شف نینا تاراسوا حرف اول را می زند. وی بیان می کند که همواره با طعم و مزه های پاک و مواد اولیه ی طبیعی سروکار دارد. نینا عقیده دارد دسرها و خوراکی ها پیش از هر چیز با چشم ها سروکار دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک