طرز تهیه نیویورک رول (شیرینی فرانسوی یا آمریکایی ؟ )

شیرینی های فرانسوی همیشه پرطرفدار هستند ، از ایران تا ایتالیا ، آلمان تا آمریکا ، همه جا ، آموزشی جدید در شیرینی پزی و نانوایی با شیرینی مدرن آمریکایی ( نان کروسان رو که یادتونه؟ این شیرینی از همون خانواده است )

رول نیویورکی چیست؟

رول نیویورکی یک پدیده جدید در دنیای شگفت انگیز کروسان ها است که از تزریق کِرِم های طعم دار داخل خمیر کروسان رول شده به وجود می آید.
البته تزریق کرم های طعم دار بعد از پخت و قبل از سرو صورت میگیرد. در ادامه مقاله پستری شف فاطمه موسوی و دیجیتال مارکتر محمد سیدآبادی به این سوالات پاسخ خواهند داد.
۱-رول نیویورکی از کجا آمد و چجوری معروف و پرفروش شد؟
۲-روش تهیه رول نیویورکی چگونه است؟

نیویورک رول
رول نیویورکی از کجا آمد؟

تابستان سال ۲۰۲۲ در شهر نیویورک منطقه منهتن کافه ای رستوران فرانسوی دست به ابتکاری تازه زد. در ادامه به طور مفصل درباره چگونگی ابداع، فروش و طرز تهیه رول نیویورکی صحبت خواهیم کرد اما در ابتدا محل تولد رول نیویورکی و یا سوپرمه را خدمت شما عزیزان معرفی میکنیم.
Lafayette لافایته نام کافه رستورانی است که شیرینی فرانسوی کروسان را به یک محصول نیویورکی تبدیل کرد و و New York Roll اینجا به دنیا آمد.

محل تولد رول نیویورکی

این کافه در یکی از بهترین مناطق شهر غذا و نان فرانسوی ارائه میدهد. شف کارملینی Chef Carmellini سرآشپز ارشد رستوران بوده و پستری شف اسکات سوئه pastry chef Scott Cioe قناد ارشد آنجا میباشد که رول نیویورکی را ابداع کرده اند.

تولید کننده نیویورک رول
بزرگترین چالش تولید و فروش شیرینی

سلام من محمد سیدآبادی هستم و قصد دارم در این مقاله درباره بازاریابی یک محصول نانوایی یا شیرینی پزی اطلاعات جالبی رو تقدیمتون کنم.
اگر در زمینه فروش و یا تولید کیک و شیرینی و نان فعالیت میکنید توصیه میکنم حتما این مقاله را تا انتها بخوانید چراکه اطلاعات مفیدی را به شما ارائه خواهد داد.
لطفا به تصویر زیر دقت کنید، اینجا صف طول و دراز خریدارهای رول نیویورکی رو میبینیم که حتی قبل از باز شدن کافه منتظر ایستادن، تا فرصت خرید این محصول را از دست ندهند.
سوالی که برای من و اکثر ما به وجود می آید این است که چه چیزی باعث جذب این حجم از مشتری برای یک محصول کافه نانوایی شده است؟

مشتری های بسیار شیرینی فرانسوی پرطرفدار

اگر راه اندازی کسب و کار شیرینی پزی را تجربه کرده باشید قطعا با این چالش روبرو بوده اید که چه شیرینی تولید کنید پرفروش خواهد بود ؟
آیا باید ریسک کنید و یک شیرینی جدید ابداع کنید که قبلا وجود نداشته ؟
و یا برعکس!!! همان شیرینی های قدیمی که سال هاست در ویترین قنادی ها دیده میشوند را تولید کنید؟
اجازه دهید به عنوان یک دوست واقعیتی را به شما بگویم. در بازار امروز هر دوی این مسیرها اشتباه هستند.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید احتمال شکست ایده های جدید بسیار بیشتر از موفقیت آنها است. در مسیر فروش ایده های نو شما باید هزینه های هنگفتی بپردازید تا در نقطه صفر قرار بگیرید یعنی جایی که مخاطب تازه توانسته محصول شما را شناسایی کند چرا که قبلا تجربه استفاده از آن را نداشته است. بعد از این همه هزینه تازه متوجه خواهید شد مشتری محصول کارگاه شیرینی پزی شما را دوست دارد یا خیر؟ در دنیای کسب و کار این ریسک بسیار بزرگی است.
جالب است بدانید بزرگترین متخصصان مدیریت محصول در دنیا یک باور مشترک دارند: اگر ایده ای خوب بود حتما قبلا انجام شده بود.

و از طرفی دیگر تولید و فروش محصولات قدیمی و تکراری شما را وارد رقابتی سخت با غول های صنعت شیرینی پزی خواهد کرد. در این مواقع حتما این سوال را از خودتان بپرسید. چه دلیلی دارد مشتری، شیرینی من را به جای محصول قدیمی تر انتخاب کند؟
باور بفرمایید رقابت با شیرینی فروشی های قدیمی که سال هاست شناخته شده اند با تکیه بر همان محصولات قبلی تقریبا غیر ممکن است.
پس راه حل چیست؟ خبر خوب اینکه این مقاله پاسخی است به این سوال بزرگ.

راز ابداع شیرینی پرفروش

به نظرم رول نیویورکی بهترین مثال برای توضیح راز ابداع شیرینی های پر فروش است. البته این تکنیک در تولید و فروش، تنها برای شیرینی ها نیست و در تمام کسب و کارها استفاده میشود. و بارها امتحان خود را پس داده است.
ما ابتدا پروسه ابداع شیرینی جدید را بررسی میکنیم و بعد به سراغ استراتژی بازاریابی و فروش شیرینی خواهیم پرداخت.

تولید و فروش شیرینی پولساز

تولید شیرینی جدید

تولید محصولات جدید و پرفروش در بازار امروز یک فرمول ساده دارد.
مرحله اول
یک محصول پرفروش کلاسیک را انتخاب کنید.
مرحله دوم
یک تغییر چشمگیر و جذاب در آن به وجود آورید.
نتیجه
یک محصول جدید و پرفروش خواهید داشت.
خب حالا این فرمول را در رول نیویورکی بررسی کنیم:

مرحله اول
یک محصول پرفروش و کلاسیک را انتخاب میکنیم:
کروسان که یک نان شیرینی قدیمی و بسیار پرطرفدار است.

مرحله دوم
یک تغییر چشمگیر و جذاب در آن به وجود آورید.
خمیر کروسان را به صورت رول می پیچیم.
درون آن کِرِم های خوش طعم و جذاب تزریق میکنیم.
روی آن را با همان کِرِم و میوه تزیین می کنیم تا بیانگر محتویات رول نیویورکی باشد.

نتیجه:
یک شیرینی جدید و پرفروش داریم که هر روز مشتری ها برای تجربه طعم آن صف می کشند.

بازاریابی و فروش شیرینی

تا به اینجا متوجه شدیم که رول نیویورکی چگونه به عنوان یک محصول جدید و پرفروش ابداع شد.
حالا این سوال مهم به وجود می آید که چگونه با این سرعت معروف شد و جای خود را در بازار به دست آورد. آیا این یک پیش آمد شانسی بوده ؟ و یا یک پروسه دقیق با استراتژی از پیش تعیین شده رول نیویورکی را تبدیل به پرفروش ترین شیرینی نیویورک کرده؟
از نظر من این موضوع اتفاقی نبوده. در ادامه مقاله به بررسی پروسه بازاریابی و فروش رول نیویورکی خواهیم پرداخت. اما قبل از آن باید به این نکته توجه کنیم که بازاریابی و فروش دو مقوله متفاوت هستند اما ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. یعنی اگر هر کدام به درستی انجام نشوند در نتیجه کار اختلال ایجاد میکنند. درست مانند دو بال یک پرنده.

بازاریابی یا فروش شیرینی

به زبان ساده بازاریابی به بخش تبلیغات و جذب مشتری مرتبط می شود. در واقع صف طولانی برای خرید رول نیویورکی نتیجه بازاریابی صحیح میباشد.
ابزار بازاریابی رول نیویورکی

اینستاگرام شیرینی فروشی:

تیک تاک و اینستاگرام دو ابزار اصلی و قدرتمند در بازاریابی رول نیویورکی بوده اند. تولید محتوای جذاب و مناسب پلتفرم اینستا و تاک برگ برنده تیم بازاریابی شیرینی نیویورکی است.

نیویورک رول با کرم مغزی خوشمزه
به تصویر بالا دقت کنید، چه کسی میتواند در مقابل حس چشایی خود برای تجربه طعم این اثر هنری لذیذ ایستادگی کند؟
مرحله اول:
مدیر کافه ابتدا با استفاده از این دو ابزار رایگان محصول جدید خود را معرفی کرد.
مرحله دوم:
سپس به سراغ اینفلوئنسر های خوراکی رفت تا تعداد افراد بیشتری با محصول جدید آن آشنا شوند.
مرحله سوم:
در یک برنامه تلویزیونی پرطرفدار و سرگرم کننده رول نیویورکی را معرفی میکنند. در این مرحله میلیون ها نفر در سراسر آمریکا از وجود این محصول جدید مطلع شده اند و کنجکاوند که محصول جدید را تجربه کنند.
حالا نوبت استراتژی فروش است تا بال دیگر پرنده به حرکت درآید و آمار فروش رول نیویورکی به آسمان پرواز کند.
فروش شیرینی رول نیویورکی
تیم مارکتینگ رول نیویورکی در این مرحله هم دست به خلاقیت های جالبی زدند و از تکنیک های موثری برای افزایش فروش استفاده کردند.

۱- محدودیت در فروش
وقتی به صفحه اینستاگرام کافه نگاهی می اندازیم متوجه استفاده از این تکنیک در فروش خواهیم شد. رول های نیویورکی طعم های مختلفی دارند که تنها برای مدت محدودی ارابه فروش میرند. مثلا طعم تمشک فقط برای یک هفته به فروش میرسد و بعد از یک هفته دیگر این طعم به فروش نخواهد رسید.
مدیر فروش کافه، روز قبل از ارائه طعم جدید آن را معرفی میکند و ساعت شروع فروش را در کپشن پست اینستاگرام ثبت میکند. که در اکثر مواقع ساعت ۸ صبح می باشد.
مشتری ها حتی قبل از باز شدن درب کافه، در آنجا حضور دارند و صف می بندد تا به محض باز شدن کافه برای خرید رول نیویورکی از قافله عقب نمانند و طعم جدید شیرینی که برای مدت محدود به فروش میرسد را از دست ندهد. اینگونه مشتری ها بارها و بارها به کافه مورد علاقه خود بازمیگردند و از طعم های جدید و منحصر به فرد لذت میبرند.

 

۲-نمایش رضایت مشتری
تیم مارکتینگ کافه از تجمع مشتری ها تصویر برداری میکنند و رضایت مشتری را در ویدئو های خود نشان میدهند. آنها مشتری های واقعی و تجربیات واقعی را در وبسایت های مختلف به نمایش میگذارند تا مخاطب از کسی مثل خودش (یک مشتری دیگر) درباره محصول اطلاعاتی بگیرد. این کار معجزه میکند.

۳-نمایش ارزش بالای محصول
یکی از تکنیک های جالبی که برای مارکتینگ رول نیویورکی به کار بردند برپایی برنامه های سرگرم کننده با نمایش نحوه تهیه طوس سرآشپز اصلی کافه میباشد.
مخاطب در این برنامه از نزدیک پروسه تهیه محصول را مشاهده میکند و از کیفیت بالای مواد اولیه و البته تخصص تهیه کنندگاه شیرینی آگاه میشود. اینگونه است که به ارزش بالای شیرینی که خریداری میکند پی میبرد.

 

جمع بندی مارکتینگ رول نیویورکی
امیدوارم تا به اینجای مقاله درباره تکنیک های بازاریابی و فروش شیرینی اطلاعات مفیدی دریافت کرده باشید.
اگر در زمینه تولید و فروش کیک و دسر و شیرینی فعالیت میکنید و نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید محمد سیدآبادی مشتاقانه تجربیات خود را در اختیار شما خواهد گذاشت کافیست شماره تلفن همراه خود را ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.
ثبت شماره تماس

پستری شف فاطمه موسوی و طرز تهیه رول نیویورکی یا نیویورک رول

همانطور که میدانید رول نیویورکی از خمیر کروسان تهیه میشود . برای یادگیری خمیر کروسان می توانید آموزش کروسان از سفره ایرانی رو تهیه کنید.
در ادامه مقاله، درباره روش تولید رول نیویورکی با خمیر کروسان توضیحاتی را تقدیم شما خواهم کرد.

تجهیزات لازم برای تهیه رول نیویورکی

رینگ
ایرمت
سینی فر ۲ عدد
قیف
ماسوره تزریق
طرز تهیه رول نیویورکی

آماده سازی خمیر

مرحله ۱ : خمیر کروسان را آماده کنید و در آخرین مرحله خمیر را به قطر نیم سانتی متر باز کنید.
برای رول شدن خمیر باید آن را درون رینگ مناسب قرار دهیم پس در مرحله اول
برش های نواری باریک به طول و عرض متناسب با رینگ برش بزنید

شکل دادن به خمیر

مرحله ۲ :
هر نوار را رول کنید دقت کنید سایز رینگ باید از قطر خمیر بزرگتر باشد و جا برای حجم گرفتن خمیر داشته باشد دقت کنید حتما رینگ ها را با اسپری روغن چرب کنید که خمیر بعد از پخت به رینگ نچسبد

قرار دادن در رینگ

مرحله ۳ :
رول ها را در سینی فر که روی آن ایرمت قرار داده ایم همراه با رینگ میگذاریم
نکته مهم: یک ایرمت روی رینگ ها قرار دهید و یک سینی روی آن میگذاریم تا خمیر بیشتر از ارتفاع رینگ حجم نگیرد.

استراحت خمیر رول نیویورکی

مرحله ۴ :
مدت زمان استراحت خمیر بسته به دمای محیط بین ۱٫۵ الی ۲٫۵ ساعت ممکن است زمان ببرد. فررا روشن میکنیم و روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد تنظیم میکنیم تا به موضع داغ شود.

پخت

مرحله ۵
این مدل کروسان نیازی به رومال یا egg wash ندارد سپس در فر ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت حدود ۱۵ دقیقه قرار دهید تا پخته شود .
نکته: برای تزریق کِرِم یا فیلینگ درون رول ها عجله نکنید، باید صبر کنید تا کاملا خنک شوند بعد تزریق را انجام دهید.

تزریق کرم طعم دار

مرحله ۶
با ماسوره مخصوص تزریق، فیلینگ دلخواه را از قسمت ارتفاع (مانند تصویر زیر )درون رول را پر کنید و در نهایت قسمتی که فیلینگ را تزریق کرده اید را با شکلات ذوب شده یا کرم های درون رول تزئین کنید.

در ادامه باز هم با  آموزش های مدرن و جذاب آموزشگاه سفره ایرانی همراه باشید ، سپاس از همراهی شما.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

sofreirani-minilogo

از رسپی لذت ببرید. :)

شماره‌تو بذار!

و آموزش تصویری رو دانلود کن.

recipes-call-to-action
recipes-call-to-action