آنتونیو باچور؛ معجزه‌ای از پورتوریکو

آنتونیو باچور؛ معجزه‌ای از پورتوریکو

بیوگرافی و سرگذشت آنتونیو باچور

وقتی تمام زندگی خود را با شیرینی پزی و آشپزی طی کرده باشی و از صمیم قلب به این هنر عشق ورزیده باشی، باید هم اسطوره شوی. آنتونیو باچور متولد ۱۹۷۵، کودکی از مجمع الجزایر پورتوریکو بود که از همان کودکی به لطف کار کردن در نانوایی ها و شیرینی پزی ها، با جادوی آشپزی قد کشید و عاشق این هنر شد. آنتونیو وقتی که فهمید می‌تواند از هنرش کسب درآمد کند، چند سالی را در همان پورتوریکو به عنوان یک شیرینی پز موفق در رستوران west rio mar که هم به عنوان یک رستوران موفق و هم یک هتل کازینوی خوب شناخته می‌شد، فعالیت کرد.

اما گلی که می‌خواهد رشد کند و درختی که می‌خواهد میوه دهد، نمی‌تواند در یک گلدان کوچک عمر خود را سپری کند. آنتونیو به دنبال مکانی بهتر برای رشد بود  که در سال ۲۰۰۱ به عنوان مدیر اجرایی شیرینی پزی talula  در ساحل ایالت میامی برگزیده شد. خلاقیت آنتونیو بود که او را از دیگران متمایز می‌کرد. او سعی داشت  پرچمدارغذاهای ایتالیایی در نیویورک و میامی باشد و این کار را با جدیت شروع کرد.

آنتونیو باچور و صعود به صنعت قنادی آمریکا

در سال ۲۰۰۹ از طرف KNR FOOD از باچور تقاضا شد که در افتتاحیه هتل W South beach شرکت کند. این اتفاق زمینه ای شد برای اینکه مدتی بعد او مسئولیت کلیه شیرینی پزی ها و شیرینی های هتل ترامپ سوهو و رستوران های مربوط به آن را به عهده بگیرد. در ماه آوریل سال ۲۰۱۱ یکی از کلیدی ترین اتفاق های زندگی باچور رقم خورد که او را به قله های موفقیت رساند. او در فرانسه با آشپز مشهور فلیپ گیور دیدار داشت و زیر نظر او شروع به آموزش دیدن کرد. این اتفاق باعث شد که آنتونیو در همان سال به عنوان یکی از ۱۰ آشپز برتر در آمریکا انتخاب شود و در مسابقات شیرینی کنگره بین المللی به فینال برسد.

۲۰۱۶ سال طلایی آنتونیو

شهرت او زمانی که متصدی رستوران بار هاربور بود، افزایش یافت، او تا سال ۲۰۱۶ یک سرآشپز، مدیر و قناد حرفه ای در این مجموعه بود. در سال ۲۰۱۲ دانشگاه جانسون ولز، از آنتونیو برای دریافت جایزه ZEST به عنوان قناد و آشپز نمونه دعوت کرد. دسر های او آنقدر خلاقانه و جذاب بود که در نشریات مختلفی مانند:

  • So Good Magazine
  • Saber y Sabor
  • Gourmet Magazine
  • Dessert professional

چاپ شد و از محبوبیت بالایی برخوردار بود. دسرهای باچور را می‌توان پای ثابت مجله فدراسیون آشپزی آمریکا دانست.

کتاب باچور همچنان در اوج

باچور هیچ گاه متوقف نشد و دست از پیشرفت برنداشت. در سال ۲۰۱۸ جایزه بهترین شیرینی پز توسط سازمان معتبر جوایز بهترین سرآشپزها که به عنوان برترین پلتفرم جایزه‌ی آشپزی جهان است، به آنتونیو اهدا شد. او در همین زمان علاوه بر اداره رستوران، ابداع دسرها و شیرینی های جدید و حضور در برنامه ها و مجله های آشپزی، دست به قلم هم برد و چهار کتاب فوق العاده منتشر کرد. نام کتاب های باچور به این شرح است:

  • bachour
  • bachour simply , beautiful
  • bachour chocolate
  • bachour the baker

او در این سالها زمان خود را صرف آموزش دادن شیرینی پزی و نشر هنر خود در جهان و همچنین کار بر روی فروشگاه گل های بهاری خود کرده است. باچور حق خود را در دنیای شیرینی پزی و آشپزی ادا کرد و هنر خود را بدون منت به جهان عرضه کرد. قطعا نام او در لیست بزرگان این هنر ثبت خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک