تحصیل رشته قنادی در مدرسه قنادی کردن بلو (Le Cordon Bleu) هزینه ثبت نام و اعتبار مدرک

در قرن گذشته مدرسه آشپزی کردن بلو (Le Cordon Bleu) شاهد تغییرات انقلابی ای بود. چرا که آنها از یک مدرسه آشپزی پاریسی به یک شبکه بین المللی هنرهای آشپزی و موسسه های مهمانداری تبدیل شدند. به گفته ی مسئولان این مدرسه علت دستیابی به این موفقیت بزرگ چیزی نبود به غیر از تمرینات مداوم و انجام پالایش های ثابت. بنا به گفته مدیران کردن بلو این فلسفه همچنان هم ادامه دارد و حتی اگر قرار باشد کلیه احتیاجات صنعت آشپزی و مهمانداری سالهای معاصر را آنها برآورده سازند باز هم تغییری در این رویه ایجاد نخواهد شد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با این مدرسه آشپزی آشنا کنیم و سپس به آیتم های آموزشی این مدرسه و هزینه های ثبت نام آن هم بپردازیم، با ما همراه باشید.

دسترسی آسان به:

شناخت مدرسه آشپزی کردن بلو Le Cordon Bleu

اگر شما هم قصد تحصیل در رشته قنادی در اروپا را داشته باشید بی شک یکی از بهترین گزینه ها و یا شاید نخستین گزینه مدرسه آشپزی کردن بلو باشد. به همین دلیل هم خوب است تا در مورد این مدرسه آشپزی اطلاعات مناسبی در اختیار داشته باشید. اگر شما Le Cordon Bleu را انتخاب کنید در کمتر از یک سال می توانید مدرک Le Grand Diplôme Le Cordon Bleu را دریافت کنید.
این مدرک کاملا معتبر بوده و می توان آن را به عنوان یک مدرک بین المللی برای موفقیت و آینده ای درخشان به عنوان یک chef یا pastrychef به شمار آورد. عموم شف ها و پیستری شف های بین المللی این مدرک را می شناسند و برای آن ارزش قائل هستند.

یکی از مدیران مدرسه آشپزی فرانسوی چنین می گوید:

ما در این انستیتو آموزشی تمرکز اصلی مان را بر آموزش عالی گذاشته ایم اما حوزه عمومی آشپزی را هم نادیده نگرفته ایم. به همین منظور هم در سراسر دنیا قنادی ها، رستوران ها، بوتیک شیرینی ها،کافه قنادی ها و غیره را با برند تجاری Le Cordon Bleu راه اندازی کرده ایم. همچنین به عنوان مشاور در بسیاری از پروژه های بین المللی شرکت داشته و به ۵۰ پروژه معتبر برای راه اندازی کمک کرده ایم. در رسانه های آموزشی متعدد از مجله های آشپزی گرفته تا مجموعه های تلویزیونی و فیلم های آموزشی و … هم کردن بلو نقش پررنگی را در اختیار داشته است. ما توانسته ایم این هنر فرانسوی را در سطح دنیا ارائه کرده و برای آن تبلیغ کنیم

تاریخچه مدرسه آشپزی کردن بلو یکی از بهترین دانشگاه آشپزی دنیا

اگر بخواهیم پیشینه این موسسه آموزشی را مورد بررسی قرار دهیم قدمت نام آن به قرن ۱۶ میلادی بازمی گردد. جایی که شاه هنری سوم دستور L’Ordre du Saint-Esprit را صادر نمود و از آن یک روبان آبی که به فرانسه همان Le Cordon Bleu است آویزان بود. این نام به علت سطح بالای این دستور به خوبی در مجامع عمومی و بین المللی شناخته شد. این مدرسه فوق العاده آشپزی در سال ۱۸۹۵ به وسیله Marthe Distel  یک روزنامه نگار و ناشر مجله La Cuisinière Cordon Bleu در شهر پاریس تاسیس شد.

سپس شف های بزرگ بین المللی وارد این مدرسه شدند و به آموزش شاگردان پرداختند. Le Cordon Bleu در ادامه به قدری معروف شد که بسیاری از دانش آموزان مشتاق قنادی و آشپزی از سراسر دنیا در این مدرسه ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شدند. افراد معروف بسیاری وارد این مدرسه شده و فارغ التحصیل آن هستند.

از جمله آنها می توان به جولیا چایلد اشاره کرد که در سال ۱۹۵۰ به این مدرسه آمده و سپس از آن فارغ التحصیل شد. در حال حاضر هرکسی که قصد تحصيل در رشته شیرینی پزی و آشپزی در فرانسه یا اروپا را داشته باشد قطعا نخستین انتخاب وی  Le Cordon Bleu خواهد بود.

حتما مشاهده کنید : بهترین آموزشگاه شیرینی پزی با مدرک بین المللی در تهران

Le Cordon Bleu در چه زمینه هایی آموزش می دهد؟

بیش از یک قرن است که مدرسه آشپزی کردن بلو Le Cordon Bleu برای حرفه ای های حوزه شیرینی پزی و آشپزی که مشتاق و علاقمند به این رشته هستند این امکان را فراهم آورده است که جاه طلبی های خود در این حوزه را به واقعیت تبدیل کنند. در این آموزشگاه آشپزی فرانسوی طیف وسیعی از هنرهای آشپزی از جمله ساخت شراب، آشپزی و قنادی، برنامه های مدیریت و مهمانداری و … ارائه می شوند. حال می خواهیم ببینیم در این مدرسه چه موارد آموزشی مطرح می شود:

 • دوره Cuisine یا غذا در مدرسه آشپزی کردن بلو Le Cordon Bleu

کلیه ی تکنیک های پایه ای و حرفه ای که برای هر سبک آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد در این دوره آموزش داده می شود. به کمک این دوره شما می توانید آشپزی سنتی فرانسوی و فوت و فن های آن را فرا گرفته و در مورد غذاهای بین المللی و ترندهای حاضر آشپزی هم کاملا آموزش ببینید.

 • دوره Pastry & Confectionery در مدرسه آشپزی کردن بلو Le Cordon Bleu

در این دوره شما با هنر شیرینی پزی آشنا می شوید. از جمله موارد آموزشی این دوره می توان به دوره های آموزشی آتلیه های تخصصی، سطوح اولیه تا پیشرفته شیرینی پزی، دسرهای سبک، شیرینی بوتیکی، ظریف کاری های بین المللی و همچنین تکنیک تزیینات دقیق و … اشاره کرد.

 • دوره های Bakery, Danish Pastries & Artisan Breads یا نانوایی، شیرینی دانمارکی و نان های صنعتی

در این دوره آموزش تکنیک های رایج فرانسوی برای پخت نان و مرحله های تهیه ی آن به صورت گام به گام آموزش داده می شود. علاوه بر این در این کورس به نان های تخصصی دانمارکی، نان های منطقه ای و نان های صنعتی هم پرداخته میشود. همچنین نحوه ی استفاده از شیوه های پیشرفته برای تولید خمیر مایه و عمل آوری آن هم در این دوره ی آموزشی پرداخته میشود.

 • دوره های Hospitality Management & Gastronomy یا  مدیریت مهمانداری و علم خوراک های لذیذ

شما به کمک گواهینامه های کردن بلو می توانید مدیریت هتل یا اقامتگاه خودتان ، رستوران، کافه یا بوتیک قنادی و .. را به خوبی عملی سازید. این دوره ها همچنین شامل دانش عملیاتی، نظارت و مدیریت، مهارت های لازم و نیز کاربردهای همه اینها در صنعت مهمانداری و خوراک و … نیز می شوند و شما آنها را به خوبی می آموزید.

 • دوره های Cuisines of the world  یا خوراک ها و غذاهای بین المللی

کردن بلو بسیاری از برنامه های آموزشی خاص خود را با تم غذاهای محلی یا موضوعات خاص طراحی کرده است. در این دوره ها  هم از همان متدهایی استفاده می شود که در دوره های دیپلم به عنوان هسته آموزش مورد استفاده قرار می گیرند. البته که این آموزش ها تاکید بیشتری بر دیدگاه کاربردی دارند.

 • دوره های مربوط به مواد غذایی و تغذیه Gastronomy & Nutrition

انسان همان چیزی است که میخورد! شما می توانید به کمک این دوره ها در علم مواد غذایی و تغذیه به خوبی جستجو و تفحص  کنید. این جستجو از طریق مهارت های آشپزی عملی و اصول تغذیه انجام می شود. در این دوره ها شما ترندهای فعلی غذا را به خوبی می شناسید، در مورد ارتباط نحوه تغذیه با سلامتی و مواد غذایی هم آشنا خواهید شد. شما می توانید رسپی ها را تغییر دهید، بشقاب های ابداعی خودتان را به کمک طعم های بین المللی طراحی کنید. همچنین دانش به موقع بودن و واکنش های به موقع بروز دادن و تحمل کردن را هم می آموزید.

 • دوره های Culinary Arts & Business  یا هنرهای آشپزی و تجارت

در این دوره های کردن بلو می آموزید که چگونه در فضای رقابتی بین المللی یک بیزینس آشپزی خلق کنید، تمرین کنید و مدیریت کنید. این برنامه های ابتکاری بر توسعه ی دانش و درک غذاها و نوشیدنی های خوب توجه دارند و به شما آموزش می دهند که چگونه در زمینه ی مزرعه تا بشقاب این کارها را انجام دهید. همچنین این که این امر چگونه با موفقیت در رنج گسترده ای از فضاهای آشپزی با گرایش های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد هم مورد بررسی قرار می گیرد.

 • ادامه تحصیل در دوره های پیشرفته کردن بلو یا Continuing Education

در این برنامه رنچ گسترده ای از برنامه های آموزش آشپزی و آموزش عالی اشپزی با هدف های مختلف در نظر گرفته شده اند. از جمله ی این هدف ها می توان به توسعه دانش فردی، ایجاد موقعیت ها، پیشرفت های شغلی و یا پیشبرد شغل فعلی در راستای هدف های جدید، تقویت مهارت ها و تشویق فرد به شیوه های جدید تفکر و درک اشاره کرد.

 • دوره های خوراک شناسی و کورس های کوتاه مدت یا Gourmet & Short Courses

در کردن بلو برای مبتدیان، کارشناسان خوراک، علاقه مندان به آشپزی و حتی برای افرادی که می خواهند یک میزبان فوق العاده در یک مهمانی خانگی باشند دوره های متنوعی در نظر گرفته شده است. این دوره ها هم از نظر زمانی و هم از نظر بودجه متنوع هستند و به افراد یک فرصت فوق العاده می دهند تا بتوانند از کردن بلو وآموزش های آن بهره مند گردند.

 • دوره های Cheese یا  پنیر از مبتدی تا پیشرفته

دانشجویان این کورس ها در کردن بلو می توانند طیف چندگانه ای از موضوعات در این زمینه را مطالعه کنند. از تاریخچه پنیر و فرهنگ آن گرفته تا روش های تولید و چگونگی پیدا کردن هماهنگی های مناسب میان پنیرها یا شراب ها و سایر نوشیدنی ها همه و همه در این دوره ها آموزش داده می شود.

 • دوره های مربوط به صنعت توریسم و همایش ها و رویدادهای مرتبط به آن یا Tourism, Conventions & Events

در جهان فعلی صنعت توریسم دریچه ای به منظور ایجاد هیجان، سفر و همچنین یادگیری است. به شما می آموزیم که چه چیزی میتواند یک مقصد عالی را برای شما رقم بزند.

 • دوره های Les Petits Cordons Bleus

این دوره ها مخصوص کودکان علاقمند به این کار بوده و سبب شکوفایی استعدادهای انها می شود. از این کورس ها به منظور پرورش کودکان، تشویق آنها به توسعه خلاقیت و ذوق اشپزی استفاده می گردد.

 • دوره های آنلاین با اعتبارنامه Online Learning-Accredited

در این دوره ها برنامه های آموزشی که در دانشگاه کردن بلو عملی می شوند به صورت آنلاین و با انعطاف پذیری بالاتری ارائه می شوند. به کمک این دوره ها شما می توانید به خوبی میان زندگی، کار و اموزش تعادل برقرار کنید و از زمان خود بهترین بهره را ببرید.

 • دوره های آنلاین بی اعتبارنامه Online Learning-Non Accredited

این دوره های کردن بلو به منظور گسترش دانش، بالا بردن مهارت ها، تشویق به انجام متدهای جدید و درک آنها طراحی و ارائه شده اند. به بیان دیگر می توان اینطور گفت که این دوره ها کلاس های آموزشی Le Cordon Bleu را برای شما به خانه می آورند.

آیتم های آموزشی مدرسه کردن بلو در رشته قنادی

یکی از دوره های فوق العاده ای که در Le Cordon Bleu برگزار میشود دوره های قنادی و شیرینی پزی آن است. این دوره ها در سه سطح ارائه می شوند که عبارت هستند از:

 •   شیرینی پزی مقدماتی
 •   شیرینی پزی متوسط یا اینترمدیت
 •   شیرینی پزی ممتاز

در ادامه به شرح موارد موجود در هر یک از این دوره ها می پردازیم.

حتما مشاهده کنید : بهترین کتاب های شیرینی پزی پی دی اف مبدتی و حرفه ای

شیرینی پزی مقدماتی مدرسه کردن بلو Le Cordon Bleu

آنچه در این دوره Le Cordon Bleu فرا می گیرید:

 1. شرح آماده سازی های بنیادی و پایه ای در شیرینی پزی به همراه تکنیک های پخت:
 •   مهارت های استفاده از چاقو
 •   تکنیک های پخت اولیه کارامل
 •   تکنیک های پخت تارت های شور و شیرین
 •   آموزش شیرینی های مخمردار پفی که به نام viennoiserie هم شناخته می شوند. (نان ها و اسنک های صبحانه که لایه ای هستند و عموما خمیر آنها نیاز به لمینت شدن دارد.)
 •   خمیر پایه
 •   نان های ساده
 •   مهارت های پخت پتی فور
 •   مهارت های پایه ای برای entremets (نوعی دسر که میان وعده های اصلی در فرانسه سرو می شود.)
 •   تکنیک های کار با قیف و ماسوره
 1. آشنایی با اصطلاحات پایه ای آشپزی فرانسوی
 2. آموزش قوانین بهداشتی و ایمنی و رعایت آنها
 3. آموزش مهارت های سازماندهی و مدیریت آشپزخانه شخصی

شیرینی پزی متوسط یا اینترمدیت

 1. در این دوره ی کردن بلو یاد می گیرید تا کلیه ی تکنیک های پایه ای که آموخته اید را اجراکنید سپس به شما آموزش داده می شود که آنها را در تکنیک های پیشرفته پخت شیرینی و نانوایی به کار ببندید. علاوه بر این شما در رابطه با موارد زیر هم آموزش می بینید:
 •   تزیین کیک اصولی
 •   آشنایی با کارهای مربوط به کارامل
 •   مقدمه ای بر تولید محصولات مخمردار و پفی یا همان viennoiserie مانند کراوسان ها، بریوش و …
 •   Entremets های کلاسیک فرانسوی
 •   معرفی دسرهای فرانسوی سرد و گرم
 •   تکنیک های بولانژری (نانوایی و تکنیک های پخت نان های فرانسوی)
 •   مهارت های تزیین با شکلات
 •   تکنیک های استفاده از قیف برای شکلات
 •   توسعه تکنیک های ساخت شکلات
 •   تکنیک تمپر کردن شکلات
 1. آشنایی با اصطلاحات فنی و علمی پخت غذای فرانسوی
 2. دنبال کردن قواعد مربوط به سلامتی، ایمنی و بهداشت
 3. پیش بینی کردن کلیه ی نیازهای مربوط به سازماندهی آشپزخانه شخصی و مهارت های مدیریتی

شیرینی پزی ممتاز در مدرسه آشپزی کردن بلو Le Cordon Bleu

در دوره ی شیرینی پزی ممتاز Le Cordon Bleu موارد آموزشی زیر ارائه می شوند:

 1. تسلط بر تکنیک های بین المللی نانوایی و شیرینی پزی از جمله:
 •   تسلط بر تزئین دسرهای روکش دار و نمایش طراحی و دکور دسرهای Entremets
 •   دسرهای روکش دار مدرن
 •   شکلات های قنادی و مولد دار
 •   تکنیک های بین المللی برای بولانژری
 •   تکنیک های هنری تزیین با کارامل نظیر: pouring, pulling, casting, color marbling  و blowing
 •   تاثیرات بازار و همچنین اثرات فصل بر محصولات قنادی و شیرینی پزی
 1. آشنایی با پیش نیازهای سلامتی، ایمنی و بهداشت
 2. طراحی رسپی های جدید به کمک مواد اولیه مشخص
 3. به وجود آوردن مهارت های مدیریت آشپزخانه شخصی

حتما مشاهده کنید : بهترین کتاب های آموزش آشپزی pdf

هزینه تحصیل در مدرسه آشپزی کردن بلو Le Cordon Bleu

یکی از معمول ترین پرسش هایی که در زمینه تحصیل در رشته شیرینی پزی در فرانسه در کردن بلو (Le Cordon Bleu) برای علاقمندان پیش می آید بحث هزینه های این دوره هاست. به همین علت هم ما جدول هزینه های شرکت در دوره های متنوع کردن بلو را برای شما ارائه می کنیم:

شیرینی پزی پایهشیرینی پزی متوسطشیرینی پزی حرفه ایگواهی نامه Diplôme
de Pâtisserie
11 هفته - 120 ساعت11 هفته - 120 ساعت11 هفته - 120 ساعت33 هفته
9080 دلار7780 دلار8760 دلار23230 دلار

آموزش ask شیرینی پزی

ما در آموزشگاه سفره ایرانی برای افزایش بار علمی هنرجویان عزیز در آموزش های خود از برخی جزوات آموزشی مدرسه کردن بلو Le Cordon Bleu استفاده میکنیم. شما میتوانید در مقاله ها ،رسپی ها و آموزش خای شیریینی پزی در وبسیات سفره ایرانی از آموزش شیرینی پزی مدرسه کردن بلو بهرمند شوید.

این مدرسه در سال 1895 و به وسیله Marthe Distel  تاسیس شد.

آموزش قنادی و شیرینی پزی در کردن بلو در سه سطح پایه، اینترمدیت و ممتاز پی گرفته میشود و هر سطح آموزش های منحصر به خود را در اختیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک