کتاب آشپزی کودکان؛ معرفی به همراه دانلود pdf – ایرانی و خارجی

دسترسی آسان به:

هریک از ما، بعنوان والدینی متعهد، ملزم به داشتن اطلاعات درست از رژیم غذایی کودکانمان هستیم. در این سری مقالات معرفی کتاب آشپزی، با ارائه کتاب الکترونیک آشپزی کودک REAL FOOD FOR HEALTHY KIDES نقشی در افزایش اطلاعات تغذیه فرزندان عزیزمان داشته باشیم.

کتاب آشپزی کودکان

در این سری مقالات معرفی کتاب آشپزی، قصد داریم درباره دو موضوع جذاب، کتاب هایی اورجینال را به شما معرفی کنیم.

 1. کتاب آشپزی برای تغدیه کودکان
 2. کتاب آشپزی برای آموزش آشپزی به فرزندانمان

۱- کتاب آشپزی کودکان برای تغدیه ای مناسب

هریک از ما، بعنوان والدینی متعهد، ملزم به داشتن اطلاعات درست از رژیم غذایی کودکانمان هستیم. شما میتوانید با تهیه اشتراک کتاب سرآشپز به ترجمه انواع کتاب های شیرینی پزی، آشپزی و نانوایی دسترسی پیدا کنید.

کتاب real food for healthy kids

کتاب real food for healthy kids

در کتاب آشپزی کودک “غذای واقعی برای سلامتی کودک” انتظار چند رسپی ساده و بی محتوا را نداشته باشید، در این کتاب مفصلا درباره  استانداردهای تغذیه کودکان صحبت شده و بعد به سراغ آموزش دستورپخت هایی برای رسیدن به این استانداردها میرود.

بیش از ۲۰۰ طرز تهیه راحتِ غذای کاملاً سالم برای کودکان:

سر فصل های کلی این کتاب آشپزی برای کودکان عبارتند از

 • فصل اول: چه چیزی به کودکان خود به عنوان غذا بدهید و چرا؟
 • فصل دوم: صبحانه برای قهرمانان:
 • فصل سوم: در حال افزایش: پخت بی باکانه با مخمر
 • فصل چهارم: ناهار: وعده‌های غذایی ظهر برای روزهای مدرسه و تعطیلات آخرهفته
 • فصل پنجم: حملات میان وعده: غذاهای خانگی
 • فصل ششم: چه چیزی برای شام داریم: شامی رضایت بخش و راه حل‌هایی سریع و به‌ درد بخور
 • فصل هفتم: خاموش‌کننده‌های عطش با کیفیت: نوشیدنی های سرد و گرم برای بچه های تشنه
 • فصل هشتم: دسرهای الهی: از کیک تولد تا گرانیتای تند
 • فصل نهم: از ظرف کوکی: سالم و خانگی
 • قسمت دهم: مقدمه ای بر حساسیت های غذایی: دستور العمل‌های بدون گلوتن و کازئین-سویا
 • فصل یازدهم: اولین غذاها: دستور العمل های عالی برای شش تا سی و شش ماهگی
 • فصل دوازدهم: پرونده خبرگان
 • فصل سیزدهم: آخرین دوره: منتقدان و غیره

قسمتی از کتاب آشپزی غذای واقعی برای سلامتی کودکان

نیاز روزانه:کودکان پیش دبستانی

بطورکلی کودکان در سن پیش از دبستان،نیاز دارند ۱۰۰۰تا۱۴۰۰کالری در روز دریافت کنند.برای اجرای این مسئله و حفظ انرژی کودک در طول روز باید تقریباً ۵یا۶ وعده غذایی کوچک برای او درنظر گرفته شود.

سبزیجات : ۱لیوان

انواع میوه: ۱لیوان

غلات: ۳اونس

گوشت و لوبیا: ۲تا۳اونس

لبنیات: ۲لیوان

روغن: ۳قاشق چایخوری

مصرف شیرینی و چربی را هم تا حد امکان محدود کنید.

نیاز روزانه:کودکان مدرسه ای(دبستان)

مصرف کربوهیدرات پیچیده به اضافه پروتئین نیاز مهم کودکان ۵ تا۱۱ ساله است.اگر کودکتان فعالیت زیادی دارد باید روزانه مقدار کالری بالایی مصرف شود و اگر اینطور نیست از مقدار کالری مصرفی بکاهید.

ماده و دلیل مصرف آن برای کودک:

سبزیجات: ۲لیوان

انواع میوه: ۱۱لیوان

غلات و دانه: ۵تا۶اونس

گوشت و لوبیا:۵اونس

لبنیات: ۳لیوان

روغن:۴قاشق غذاخوری

مصرف شیرینی و چربی را هم تا حد امکان محدود کنید.

نیاز روزانه:دانش آموزان راهنمایی و دبیرستانی

بطورکلی نوجوانان،نیاز دارند تقریباً۱۶۰۰کالری در روز دریافت کنند واین مقدار درپسران و نوجوانانی که فعالیت بیشتری دارند به ۳۰۰۰ کالری در روز می رسد.همچنین این نوجوانان باید مقدار کلسیم و پروتئین اضافه تری از برنامه عادی خود مصرف کنند.

۲-کتاب آشپزی کودک برای آموزش آشپزی به فرزندانمان

بهترین برای اصول اولیه کلاس آشپزی

۵۷ دستور غذای سرگرم کننده که بچه ها دوست دارند درست کنند (و بخورند!)

کتاب آشپزی کودک” ۵۷ دستور غذای سرگرم کننده” اولین کتاب آشپزی عالی برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله است که علاقه مند به کسب تجربه اولیه آشپزخانه هستند. به گفته نویسنده کتاب یعنی خانم دیانا.اف.کوک، دستور‌العمل‌های قابل دسترس و خوشمزه مانند کوسادیلا با لوبیای پنیری، پاپ‌کورن مرغ و کرۀ بادام زمینی خانگی بچه‌ها را هیجان زده می کند و “الهام و اعتماد به نفس سرآشپزهای آینده” را ایجاد می کند. عکس‌های گام به گام به نشان دادن تکنیک‌ها کمک می‌کنند و ویژگی‌های اضافی مانند برچسب‌های سوراخ‌دار، کارت‌های دستور غذا، و کارت‌های مکان، عنصر خلاقانه دیگری را برای مشارکت بیشتر بچه‌ها فراهم می‌کنند. یک بخش مقدمه کامل، همه موارد ضروری را آموزش می‌دهد، از درس واژگان آشپزخانه گرفته تا قوانین اولیه آشپزخانه (به عنوان مثال، استفاده از جا قابلمه، تنظیم تایمر و موارد دیگر.)

تعداد دستور پخت: ۵۷ | تعداد صفحات: ۱۴۴ | تاریخ انتشار: ۲۰۱۵

بیش ازصد و پنجاه دستور غذا برای سرآشپزهای جوان :Food Network Magazine The Big, Fun Kids Cookbook

کتاب real food for healthy kids

“فود نتورک” یک کتاب آشپزی کودک جدید برای آموزش فرزندانمان است، با بیش از ۱۵۰ دستور غذا ارائه کرده که به گفته آنها “هر چیزی که برای موفقیت در آشپزخانه نیاز دارند را ارائه می دهد.”

این کتاب همه چیز را از صبحانه تا دسر را پوشش می‌دهد و شامل عکس‌های رنگی، نکات آشپزی، بازی‌های سرگرم‌کننده غذایی و آزمون‌ها، رنگ‌آمیزی‌های دارای جایزه و موارد دیگر است. حتی جلد کتاب نیز به طرز هوشمندانه‌ای به عنوان یک برگه تقلب قابل جابجایی که شامل نکات و ترفندهای آشپزی است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستورالعمل‌هایی برای همه و برای هر مناسبتی وجود دارند، از کباب مرغ هاوایی گرفته تا کیک شیرینی بار و سوپ چدار کلم بروکلی.

تعداد دستور پخت: بیش از ۱۵۰ | تعداد صفحات: ۱۹۲ | تاریخ انتشار: ۲۰۲۰

آشپزخانه فرانسوی با کودکان: غذاهای ساده و روزمره برای تمام خانواده برای تهیه و لذت بردن

کتاب آشپزی کودک “آشپزخانه فرانسوی با کودکان” مخصوص آموزش آشپزی کلاسیک به فرزندانمان.

این کتاب غذای فرانسوی را برای آشپزهای جوان قابل دسترس می کند و رسپی های کلاسیک فرانسوی – اعم از شیرین و خوش طعم – مانند املت، کروک موسیو، استیک فریت، پروفیترول، مادلین و کرم بروله را معرفی می کند.

بخش مقدمه شامل پیشگفتار دوری گرینسپن، و همچنین توضیح کامل انبار فرانسوی و لیست تجهیزات ضروری است. حتی فصل هایی برای مناسبت های خاص و شیرینی های اولیه وجود دارد. به عنوان یک امتیاز اضافی، این کتاب همچنین کودکان را با برخی از اصول اولیه زبان فرانسه آشنا می کند.

تعداد دستور پخت: بیش از ۵۰ | تعداد صفحات: ۱۹۲ | تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

جشن جنگل برای بچه ها: دستور العمل های رنگارنگ گیاهی که تهیه آنها ساده است

 جشن جنگل برای بچه ها: دستور العمل های رنگارنگ گیاهی که تهیه آنها ساده است

جشن جنگل دیگر کتاب آشپزی کودکان است که به شما معرفی میکنیم.
وبلاگ و مجموعه کتاب آشپزی محبوب گیاه‌خواری که به‌خاطر تصاویر آبرنگ و حروف دستی‌اش معروف است، نسخه‌ای مناسب برای بچه‌ها برای دانش‌آموزان کلاس پنجم و بالاتر دارد. همچنین برای بزرگسالان جذاب خواهد بود و روی میز نیز بسیار زیبا به نظر می رسد. این کتاب ۲۰ دستور غذای گیاهی را ارائه می دهد و نویسنده‌اش یعنی ارین گلیسون آن را “پر از طعم های تازه و پر جنب و جوش که برای بچه ها جذاب خواهد بود” می نامد، مانند کوزادیلاهای کره ای، کوکی ها و اسموتی های هندوانه. به سبک واقعی جشن جنگل، هر صفحه یک اثر هنری پیچیده و در عین حال قابل دسترس است که به طور متفکرانه طراحی شده است تا عکاسی لذت بخش را با تصاویر خلاقانه و فونت های سرگرم کننده ترکیب کند. علاوه بر دستور العمل ها، این کتاب نکات مربوط به تزئین میز، ایده های مهمانی، راهنمای ایمنی آشپزخانه و واژه نامه اصطلاحات آشپزی را ارائه می دهد.

تعداد دستور پخت: بیش از ۵۰ | تعداد صفحات: ۱۱۲ | تاریخ انتشار: ۲۰۱۶

کتاب آشپزی بسیار آسان نوجوانان: ۷۵ دستور العمل ساده و گام به گام

نسخه جدید کتاب آشپزی کودکان برای نوجوانان طراحی شده است، بدون توجه به سطح مهارت، خواه آنها که قبلاً دانش آشپزی داشته باشند یا مهارت های آشپزخانه آنها محدود به پخت و پز در مایکروویو باشد.

با آنچه نویسنده کریستینا هیچکاک آن را «بدون هیچگونه آماده سازی دیوانه کننده، بدون طعم های خسته کننده، و بدون نیاز به کمک بزرگسالان» می نامد، نوجوانان این قدرت را پیدا خواهند کرد که وعده های غذایی خود را تهیه کنند، خواه تاکوی میگو، اسپاگتی کاربونارا، یا اسموتی ماچا و آناناس باشد. بخش مقدمه شامل نکات ایمنی، واژه‌نامه اصطلاحات رایج، و تبدیل‌ها است و دستور العمل‌ها نیز به طور مدبرانه توسط آلرژن‌های مختلف.

همچنین دستورچخت های کتاب بر اساس دسته‌های زیر سازمان‌دهی شده‌اند: «سریع» (۲۰ دقیقه یا کمتر)، «پنج ماده یا کمتر،»”بدون گرما” و “واقعا سریع” (زیر ۱۰ دقیقه).

تعداد دستور پخت: ۷۵ | تعداد صفحات: ۲۱۰ | تاریخ انتشار: ۲۰۲۰

کتاب آشپزی شیمی آشپزخانه: کتاب آشپزی علوم غذایی

جمله ای بی نظیر در کتاب آشپزی کودک: آشپزی نه تنها یک فرآیند خلاقانه است، بلکه شامل علم نیز می شود.

“شیمی آشپزخانه” به خوانندگان بالای ۸ سال دانش علمی را برای آشپزی بهتر ارائه می دهد. این کتاب کاملاً مصور، غذای مناسب برای بچه‌ها (مانند نان شبانه، پوسته پیتزا بدون گلوتن و پوسته آب نبات شکلاتی) را با درس‌های شیمی ترکیب می‌کند که واکنش‌های فیزیکی و شیمیایی موجود در هر دستور غذا را توضیح می‌دهد. همچنین دفترچه ای برای رتبه بندی دستور العمل ها، به علاوه داستان هایی در مورد سرآشپزها، مخترعان، و کارآفرینان – گذشته و حال – که نقش مفیدی در ایجاد و توسعه بسیاری از محصولاتی که امروزه می خوریم ایفا کرده اند، گنجانده شده است.

تعداد دستور پخت: بیش از ۳۰ | تعداد صفحات: ۱۱۲ | تاریخ انتشار: ۲۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک