کتاب آشپزی طب سنتی؛ معرفی بهترین کتب به همراه دانلود pdf

دسترسی آسان به:

امروزه به دلیل تنوع غذایی بسیار بالا انتخاب های غذایی بسیاری برای انواع دائقه وجود دارد. یکی از محبوب ترین نوع تغذیه در بین اکثر ایرانیان استفاده از دستورات آشپزی طب سنتی است. به عقیده بسیاری از کارشناسان این حوزه، طب سنتی روشی بی خطر یا کم خطر است که پیروی از آن می تواند سلامت افراد را تضمین کند. برای پیدا کردن بهترین کتاب آشپزی طب سنتی می توان به سایت های معتبر دانلود کتاب مراجعه کرد. برخی از این سایت ها امکان دانلود کتاب با قیمتی مناسب را فراهم کرده اند. در این مقاله از سایت سفره ایرانی شما را با چند کتاب آشپزی طب سنتی آشنا می کنیم.

۱٫ کتاب طب ایرانی؛ تغذیه به انضمام طب ایرانی؛ حجامت

کتاب طب ایرانی؛ تغذیه به انضمام طب ایرانی؛ حجامت

این کتاب به قلم محمد عزیزخانی به رشته نگارش در آمده و به ارائه یک الگوی صحیح غذایی، تغذیه‌ی درست و نادرست در حوزه‌های طب سنتی، طب اسلامی می پردازد. همچنین در این کتاب آشپزی سنتی احادیث و روایات معصومین (ع) و دیدگاه‌ های حکیمان مشهور طب ایرانی را در این زمینه بیان می کند. طبیبان طب سنتی ایران اعتقاد داشتند: «اگر طبیب درمان بیمار خود را از اصلاح غذای او آغاز نکند گویی بر کشتن وی جرأت یافته است.» این عبارت بسیار هشداردهنده بسیار کامل و جامع است و نشان می دهد حکیمان طب سنتی ایرانی تا حد نسبت به تغذیه و اصول غذا خوردن توجه داشته اند.

فهرست کتاب

فصل اول: انتخاب غذا بر حسب طبع و مزاج فرد

فصل دوم: مشکلات سفره‌ی خانواده‌ی ایرانی امروز

فصل سوم: قواعد طبخ غذا

فصل چهارم: آداب غذا خوردن

فصل پنجم: اقلام و اغذیه‌ی مضر و خطرناک

فصل ششم:‌ اغذیه‌ی مفید

ضمیمه‌ی یک: پرهیز غذایی

توصیه‌های بهداشتی

ضمیمه‌ی دو: غذاهای معتدل

ضمیمه‌ی سه

ضمیمه‌ی چهار

ضمیمه‌ی پنج

طب ایرانی؛ حجامت

بادکش ‌درمانی

منابع و رفرنس‌ها

۲٫ کتاب سلامت جسم و روان با طب سنتی

کتاب سلامت جسم و روان با طب سنتی

این کتاب آشپزی طب سنتی در فرمت pdf و نسخه الکترونیک برای دانلود در سایت ها گذاشته شده است. در کتاب سلامت جسم و روان با طب سنتی خواننده با انواع غذاهای سالم و طبیعی و دم دست آشنا می شود. همچنین با مطالعه این کتاب یاد می گیرد که برای درمان چه بیماری هایی از چه مواد غذایی و میوه هایی استفاده نماید. در حال حاضر با طب سنتی که هزینه کمتری نسب به طب جدید دارد و خطرات و عوارض کمتری متوجه بیمار است اقدام به درمان بیماری های سختی مثل سرطان می کنند. مسلما در این روش درمانی تغذیه و آشپزی جایگاه ویژه ای دارد.

با مطالعه این کتاب آشپزی طب سنتی می توانید مزایای این طب را متوجه شوید و اعتماد بیشتری نسب به طب سنتی-ایرانی پیدا کنید. به کارگیری مطالب این کتاب باعث می شود تندرستی بیشتری جسمیو روحی داشته باشید و با داشتن تغذیه صحیح و تغییر سبک زندگی از بیماری های خطرناکی ایمن بمانید.

۳٫ کتاب تغذیه در طب ایرانی، اسلامی

کتاب تغذیه در طب ایرانی، اسلامی

کتاب تغذیه در طب ایرانی، اسلامی توسط غلامرضا کردافشاری و حوریه محمدی کناری و سعید اسماعیلی و مریم مقیمی گرداوری شده و توسط نشر نسل نیکان به چاپ رسیده است. این کتاب یکی از بهترین کتب آشپزی طب سنتی است که در حوزه تغذیه و طب ایرانی-سنتی وجود دارد.

به عقیده مولفان این کتاب هر انسانی برای داشتن حالت تعادل در زندگی و تامین کاستی و ضعف های بدن و حفظ توان بدنی باید از مزاج غذاها اطلاع داشته باشد و بتواند از آن ها در زمان مورد نیاز بهره ببرد.

در این کتاب مولفان به معرفی مزاج های مختلف در انسان شامل گرم و خشک، گرم و تر، سرد و تر و… پرداخته اند. همچنین به طور مفصل مزاج انواع مواد غذایی مثل لبنیات، صیفی‌جات، حبوبات، میوه‌ها و… تشریح شده است. کتاب تغذیه در طب ایرانی، اسلامی به عنوان یک کتاب آشپزی طب سنتی بر اساس آموزه‌های اسلامی و طبی و دستورات تغذیه‌ای مخصوص هر مزاج توصیه هایی را برای سلامت انسان ها بیان کرده است. همچنین بخش پایانی این کتاب به دستور تهیة غذاهای سالم بر اساس پرهیزات غذایی انواع مزاج ها اختصاص یافته است.

جمع بندی

هدف آموزشگاه سفره ایرانی آشنایی شما مخاطبان گرامی با انواع کتب های آشپزی است؛ به همین منظور در این مقاله سه مهم کتاب آشپزی طب سنتی معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک