کتاب آشپزی بدون گلوتن؛ معرفی سرفصل ها و استاد

دسترسی آسان به:

در این سری از مقالات معرفی کتاب آشپزی در کتابخانه سفره ایرانی، کتاب آشپزی بدون گلوتن را تقدیم شما خواهیم کرد. دو کتابی که پیش روی شماست، سرشار از رمز و رازهای نانوایی بدون گلوتن و آشپزی گلوتن‌فری (glutenfree)  میباشد.

کتاب آشپزی YOU CAN MAKE ANYTHING GLUTEN-FREE

کتاب آشپزی YOU CAN MAKE ANYTHING GLUTEN-FREE

شما میتوانید همه‌چیز را بدون گلوتن تهیه کنید

حتی ماگِل‌ها (کسانی که به خوردن گلوتن عادت دارند) نیز متوجۀ تفاوت نخواهند شد.

بنابراین، نه! هیچ چیز قرار نیست عوض شود؛ نه طعم و نه ظاهر.

همچنین نیازی به وسایل و مواد اولیۀ عجیب و غیرقابل دستیابی یا مخلوطی فوق محرمانه از آرد بدون گلوتن ندارید. درحقیقت، من برای تقریباً تمام دستورالعمل‌های موجود در این کتاب، از مخلوطی تهیه‌شده از آرد سادۀ تجاری بدون گلوتن (در صورت نیاز) استفاده کرده‌ام.

پس، راز بزرگ این کار چیست؟

خب، در سال‌های اولیۀ پیروی از رژیم بدون گلوتن، ساده‌لوحانه سعی می‌کردم در دستورهای آشپزی خود، آرد گندم را با آرد بدون گلوتن جایگزین کنم یا حتی بدتر از آن، من فقط از مواد اولیۀ بدون گلوتن استفاده و از مواد اولیۀ حاوی گلوتن، حتی اگر وجودشان در غذا ضروری بود، صرف نظر می‌کردم.

طبیعتاً با استفاده از این روش، همیشه پایان کارهایم به مشکل و آشفتگی بزرگ برمی‌خوردم.

البته که این اتفاق می‌افتاد! کار من درست مانند خواندن کتابی بود که کاراکترهای اصلی‌اش حذف شده‌بودند؛ درست است، حتی با این وضع هم می‌توان به خواندن آن کتاب ادامه داد اما همۀ ما می‌دانیم که قرار نیست نتیجه‌ای عالی بدست آید. برای رسیدن به نتیجه‌ای قابل‌قبول، دستور‌ غذای بدون گلوتن باید از ابتدا تا انتها منحصر به فرد باشد.

*هشدار لو‌ رفتن داستان: نود درصد اوقات اوضاع آنطور که میخواهید پیش نمی‌رود.

این همان راز بزرگ بود!

درست همانطور که در وبلاگم آورده‌ام، بسیاری از دستورالعمل‌های من را می‌توان به راحتی بدون لبنیات یا بدون لاکتوز و تنها با تعویض‌های ساده* درست کرد و بسیاری از آنها نیز به راحتی به‌صورت گیاهی تهیه می شوند. به علاوه، تعداد زیادی دستور غذا وجود دارد که FODMAP پایینی دارند، که اگر مانند من از IBS رنج می برید، برایتان مفید خواهد بود. از همه مهمتر، *دوست پسر من، مارک، نمی‌تواند لاکتوز را هضم کند، او همچنین سرآشپز چشنده است. لیست من از همۀ چیزهایی را که فکر می کردم دیگر هرگز نمی توانم بخورم را به یاد دارید؟ بله، من بلاخره موفق شدم! در نهایت همه آن غذاها را را بدون گلوتن و هیچ خطر تهدید‌کنندۀ دیگری تهیه کردم. این همان چیزی است که شما در حال حاضر در دست دارید؛ لیستی جامع از همۀ چیزهایی که من زمانی فقط می توانستم رویای خوردن آنها را داشته باشم. حالا می توانم هر زمان که بخواهم آنها را درست کنم و شما هم همینطور.

اما اگر هنوز معتقدید که تهیۀ غذایی بدون گلوتن غیرممکن است، اشکالی ندارد. چون وقتی لقمه‌ای بخورید که سال‌هاست نخورده‌اید و مزه‌اش حتی بهتر از چیزی است که به یاد می‌آورید، آنقدر خوشحال خواهید شد که حتی برایتان مهم نیست که بگویم:

نویسنده:

من بِکی اِکسِل هستم، بیش از یک دهه است که رژیمی بدون گلوتن دارم و دستورالعمل‌هایم را به صورت آنلاین و از طریق وبلاگ و رسانه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارم اول از همه، برای خرید اولین کتاب آشپزی من، یعنی “چگونه چیزی بدون گلوتن درست کنیم”، سپاسگزارم. خلاصۀ داستان زندگی‌ام:

دوازده سال پیش، پزشکم تشخیص داد که من مبتلا به IBS هستم و به من گفت که رابطه من با گلوتن رسما به پایان رسیده است و باید به رژیمی کاملا بدون گلوتن روی بیاورم. مدت‌ها طول کشید که به این رژیم سخت عادت کنم، آن هم در حالی که اطرافیانم و از همه مهمتر دوست‌پسرم آزادی خوردن تقریباً همه‌چیز را داشتند! اما بلاخره من توانستم با این محدودیت کنار بیایم و شروع به کشف دستورپخت‌های جدید و بدون گلوتن کردم.

فهرست:

 • کلاس فشرده برای تهیۀ غذای بدون گلاتن
 • بدون گلاتن    قفسۀ جاظرفی    عناصر (مواد تشکیل‌دهنده)
 • دیگر عناصر دستی (مواد دم دستی)
 • ابزار سودمند (وسایل مفید)
 • کلید (راهنما)
 • الزامات (ابزار اصلی)
 • نان
 • صبحانه میان وعده (بین صبحانه و نهار)
 • استارتر (پیش غذا) – کنار غذا – اسنک‌ها (میان وعده‌ها)
 • مواد تقلبی
 • وسایل راحتی خانه
 • پخت و پز
 • دسرها

کتاب آموزش نان بدون گلوتن Gluten Free Shoestring Bakes Bread

کتاب آموزش نان بدون گلوتن Gluten Free Shoestring Bakes Bread

آشنایی با بخش های مختلف کتاب Gluten Free Shoestring Bakes Bread

نکته ی مهم در مورد کتاب آموزش نان بدون گلوتن این است که نیازی به تجهیزات پیشرفته برای نانوایی ندارد و خیلی راحت و با تجهیزات خانگی می توانید دستورالعمل‌ها را آماده کنید.

در کتاب نان بدون گلوتن کلیۀ نیازهای اولیه برای یک رسپی خوب بیان شده اند. از دستورالعمل تهیۀ آرد برای نان گرفته تا نحوه مخلوط آرد همه منظوره،مخلوط آرد غلات کامل، آرد مخصوص شیرینی پزی و …، از تکنیک های کلیدی گرفته تا فوت و فن های کار کردن با خمیرهای فاقد گلوتن همه و همه را می توانید در این کتاب پیدا کنید. علاوه بر این قسمتی هم به رفع ایرادات معمول اختصاص داده شده است که بسیار کمک کننده است.

با دانلود کتاب پخت نان بدون گلوتن و به کمک آن شما می توانید با کمترین هزینه ممکن نانی را تهیه کنید که در مقیاس صنعتی پخته می شود. اگر شما هم مایل به خرید و دانلود کتاب پخت نان بدون گلوتن هستید آموزشگاه شیرینی پزی سفره ایرانی مفتخر است تا این کتاب را به صورت ترجمه تخصصی شده در اختیار شما قرار دهد. در ادامه ی مقاله دانلود کتاب پخت نان بدون گلوتن  با نویسنده این کتاب آشنا خواهیم شد.

نویسنده ی کتاب Gluten Free Shoestring Bakes Bread نیکول هان

اگر به فکر دانلود کتاب پخت نان بدون گلوتن هستید پیشنهاد میکنیم ابتدا این بخش را در مورد نویسنده این کتاب خانم نیکول هان مطالعه کنید و سپس در مورد دانلود آن کوچکترین تردیدی به خود راه نخواهید داد. خانم Nicole Hunn، علاوه‌بر اینکه کتاب پخت نان بدون گلوتن را به نگارش درآورده است، برای مجله های مختلفی هم در زمینه خوراک های رژیمی قلم زده است که از جمله آنها می توان به SheKnows.com ، Living Without and Gluten-Free Living اشاره کرد.

وی همچنین در برنامه هایی نظیر Today.com ، Sirius/XM Radio ، The Better Show ، The John Tesh Radio Show و ABC News هم حضور یافته و راجع به رسپی های فاقد گلوتن، کتاب خود و سایر مواردی که در آنها سررشته دارد به صحبت پرداخته است.

فهرست کتاب Gluten Free Shoestring Bakes Bread

پس از معرفی کتاب پخت نان بدون گلوتن، نوبت به فهرست این کتاب می‌رسد. به این شکل می‌دانید که با دانلود کتاب پخت نان بدون گلوتن چه چیزی در انتظارتان است و رسپی ها در چه زمینه ای هستند. فهرست این کتاب به شرح زیر است:

 1. ملزومات اولیه
 2. از نان فاقد گلوتن چه انتظاری باید داشت؟
 3. شکل دهی به خمیر نان
 4. قرص های نان
 5. نان های خمیر ترش: نان هایی که از استارتر خمیر مایه wild و استارتر خمیرمایه Wild غیر تجاری درست میشوند: چطور همه چیز آغاز می شود؟
 6. رول ها و سایر نان های فرم دار: نان های با سایز کوچکتر به شکل بیگل ها، رول ها، مافین های انگلیسی، نان های گره ای
 7. نان های تخت: نان ها و بیسکوییت هایی که به صورت تخت پهن شده و یا پیچیده می شوند
 8. دستور پخت نان فوری بدون خمیر مایه و مخمر: نان های شیرین و خوش طعم و شیرینی های بدون خمیر مایه
 9. استفاده از خمیر: با این همه نان و خمیر های جذاب و هیجان انگیز چه کنیم؟

چطور ترجمه کتاب‌های آشپزی بدون گلوتن را تهیه کنیم؟

خبر خوب اینکه تیم ترجمه تخصصی کتاب سرآشپز، ترجمۀ کتاب‌های آشپزی بدون گلوتن را برای شما عزیزان ترجمه و به طرفداران عزیز تقدیم کرده است، شما میتوانید با تهیه اشتراک کتاب سرآشپز به چندین و چند کتاب اورجینال آشپزی و شیرینی پزی و نانوایی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک