ایده در آشپزی؛ بهترین راه های افزایش خلاقیت در آشپزی

دسترسی آسان به:

اگر کتاب های آشپزی را خوانده و برنامه‌های آشپزی را تماشا کرده‌اید، با اصول اولیه آشپزی کاملا آشنا شده‌اید ولی نمی‌دانید چگونه می‌توانید مهارت‌های اشپزی خود را افزایش دهید؟ مهارت یافتن در یک سبک خاص آشپزی زمانی اتفاق می‌افتد که از مرحله تقلید به مرحله ایجاد خلاقیت در آشپزی برسید. به دستورهای غذایی می‌توان تا حد زیادی به شکل یک نقشه نگاه کرد. در برخی موارد، می‌توانید دست از پیروی کردن از دستورالعمل‌های معمول آشپزی یا توصیه‌های آشپزهای دیگر بردارید، یا حتی استفاده از آنها را متوقف کنید. به جای آن به استفاده از خلاقیت خود و خلق ایده‌ در آشپزی روی آورده و از دانش و مهارت‌های خود استفاده کنید تا بتوانید غذا را طوری درست کنید که شما و عزیزانتان از آن لذت بیشتری ببرند.

آیا می‌خواهید مهارت آشپزی خود را بالا ببرید ولی نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید؟ پس از رسیدن به سطح پایه دانش آشپزی، می‌توانید چند ایده آشپزی خوب و کاربردی را یاد گرفته و در آشپزی خلاق‌تر باشید. همیشه ابتدا ایده‌ها را آزمایش کنید. در این مقاله سه ​​چالش آشپزی را معرفی می‌کنیم که نه‌تنها خلاقیت آشپزی شما را آشکار می‌کنند و به شما درس‌های عملی می‌دهند بلکه سرگرم‌کننده و جذاب نیز هستند. این ایده‌ها لذت تجربه آشپزی شما را دوچندان می‌کنند.

چالش Play Chopped at Home ، یک ایده در آشپزی

چالش Play Chopped at Home ، یک ایده در آشپزی
چالش Play Chopped at Home ، یک ایده در آشپزی

Food Network’s Chopped یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های آشپزی در بین برنامه‌های مسابقه آشپزی است. در این برنامه، چهار سرآشپز در سه دور (پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر) با هم رقابت می‌کنند و به سرآشپزها سبدی از مواد غذایی داده می‌شود که چهار قلم مواد غذایی کلیدی آن‌ها را تغییر داده و در سبد غذای خود قرار دهند. در هر دور، یک سرآشپز حذف می‌شود تا در نهایت یک ازآن‌ه باقی مانده و برنده شود.

شما می‌توانید این مسابقه آشپزی را در آشپزخانه خود اجرا کنید. نیازی نیست همانند برنامه، در یک دور، چند وعده غذایی درست کنید، اما در عوض از هدف برنامه برای تهیه یک غذای جدید استفاده کنید. مهارت، خلاقیت و ایده‌‌ آشپزی خود را امتحان کنید و از چهار ماده غذایی تصادفی برای کشف غذاهای جدید و نحوه طبخ آنها استفاده کنید. با اجرای این چالش یاد می‌گیرید که چگونه و کدام طعم‌ها و چاشنی‌های مختلف را با هم به کار ببرید و کدام یک را حذف کنید.

حتما مشاهده کنید : آموزشگاه شیرینی پزی در تهران

انتخاب تصادفی مواد غذایی

مشکل‌ترین بخش، انتخاب مواد غذایی است، زیرا می‌خواهید مواد را تا حدی تصادفی انتخاب کنید تا واقعا خودتان را آزمایش کنید. شما می‌توانید از سه روش انتخاب مواد غذایی استفاده کنید. ابتدا می‌توانید از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید آنها را انتخاب کنند. برای اطمینان از اینکه آنها مواد خوراکی را انتخاب می‌کنند، باید غذایی که می‌پزید را هم بخورند. دوم، می‌توانید به انبار یا یخچال خود نگاه کنید تا ببینید چه چیزی دارید که خیلی وقت است نادیده گرفته شده است. یک شیشه خیار شور دارید که مدتی است از آن استفاده نکرده‌اید، مقداری گوشت که تاریخ انقضای آن نزدیک است و یک پنیر موزارلای تازه؟ از این موارد استفاده کنید و آنها را به یک غذای مناسب تبدیل کنید.

در نهایت، می‌توانید قبل از رفتن به خواربارفروشی، به صورت تصادفی به یک تولید‌کننده مواد غذایی مراجعه کنید. شما می‌توانید با یک ایده‌ در آشپزی شروع کرده و برای مثال، نحوه استفاده از پودر سیر، آب گازدار، ریکوتا (پنیر ایتالیایی) و سوسیس آندویی برای تهیه یک غذا را پیدا کنید.

چالش آشپزی Country Cuisine Roulette

چالش آشپزی Country Cuisine Roulette
چالش آشپزی Country Cuisine Roulette

آخرین چالش خلاقیت آشپزخانه ما چیزی شبیه به یک تور جهانی گردشگری است. البته لازم نیست که آشپزخانه خود را ترک کنید. تفاوت بزرگ این بازی نسبت به سایر بازی‌ها این است که به کمی برنامه‌ریزی نیاز دارد؛ چون ممکن است همه مواد غذایی را در خانه نداشته باشید. کاری که شما انجام می‌دهید این است که به طور تصادفی یک کشور را انتخاب کنید و درباره غذای ملی آن یا حداقل یک غذای محبوب در آن کشور تحقیق کنید و سپس آن را درست کنید.

این ایده در آشپزی، نه تنها راهی منظم برای تجربه فرهنگ‌های دیگر در خانه است، بلکه می‌توانید درباره سبک‌های مختلف آشپزی، ادویه‌ها، مواد تشکیل‌دهنده و ترکیب‌ طعم‌ها و چاشنی‌ها اطلاعات جدیدی کسب کنید. سپس می‌توانید از آنها در آشپزی خود استفاده کنید و در دستور‌العمل‌های غذایی دیگری که به آن چاشنی‌ها نیاز دارند تغییراتی بدهید.

دو راه برای انتخاب کشور وجود دارد. ابتدا می‌توانید از روش قدیمی دارت استفاده کنید. نقشه جهان را خریده و یک دارت به سمت آن پرتاب کنید و غذای کشوری که دارت روی نام آن کشور فرود آمده است بپزید. گزینه دیگر، از ژنراتور انتخاب تصادفی کشور به صورت آنلاین استفاده کنید. برای مثال، فرض کنید از ژنراتور تصادفی نام کشور استفاده کرده و نام کشور هائیتی روی صفحه می‌آید.

 شما ابتدا تحقیق کرده و می‌فهمید که غذای محبوب هائیتی به نام پات (که گاهی اوقات به آن پتی می گویند) را باید درست کنید. این غذا یک نوع شیرینی پف کرده پر از مواد خوش طعم است که فرهنگ غذای فرانسوی و آفریقایی را با هم ترکیب کرده و آن را به یک غذای جدید عالی تبدیل می‌کند. با این چالش، یاد می‌گیرید که چگونه یک غذای جدید درست کنیم، از آشپزی هائیتی لذت ببرید و درباره فرهنگ و تاریخ آنها اطلاع کسب می‌کنید.

حتما مشاهده کنید : طریقه مصرف رزماری در آشپزی؛ کاربرد رزماری در آشپزی

استفاده از انواع ایده در آشپزی با مطالعه کتاب‌های آشپزی

علاوه بر همه این چالش‌ها، شما می‌توانید با تهیه و خرید اشتراک از یک کتابخانه، کتاب‌های آشپزی مختلف را مطالعه کرده و انواع مختلف ایده در آشپزی را به کار ببرید. در زیر چند کتابی که به شما کمک می‌کنند ایده‌های جدیدی پیدا کنید آورده شده است.

ایده آشپزی سالم با کتاب  fit food

یکی از بهترین و مفیدترین کتاب‌های آشپزی که از آن می‌توانید برای یافتن ایده‌های جدید استفاده کنید کتاب آشپزی Fit Food گوردن رمز است. در این کتاب که توسط گوردن رمزی و با همراهی یک متخصص در حوزه تغذیه و سلامت نوشته شده است انواع غذاهای رژیمی مانند سالاد و سوپ و دیگر غذاهای رژیمی توضیح داده شده‌‌اند. گوردن رمز محقق تغذیه بوده و به همین دلیل، با بررسی و تحلیل‌هایی دقیق، کتاب آشپزی کارشناسی شده را در اختیار ما قرار داده است.

ایده‌های ناب پاستا با کتاب american sfoglino

ایده‌های ناب پاستا با کتاب american sfoglino
ایده‌های ناب پاستا با کتاب american sfoglino

در کتاب امریکن اسفولینو (american sfoglino) با هنر تهیه ۱۴ نوع پاستای دست‌ساز آشنا می‌شوید. نویسنده این کتاب، طرز تهیه این ۱۴ نوع پاستا و دستورالعمل پخت لازانیا، تَگلیه‌تِلی و نیز چند نوع از پاستاهای خلاقانه خانم مایسترا اَلِساندرا توضیح داده شده است. علاوه بر این، در این کتاب، روش‌های استاندارد برای اندازه گیری مواد، نحوه بررسی کیفیت هر یک از مواد اولیه، تجهیزاتی که برای پخت پاستای دست‌ساز نیاز دارید و نکات مهمی که هنگام پخت پاستا باید رعایت کنید آورده شده است.

ایده‌های عالی تهیه غذاهای ارگانیک با کتاب The Nourished Kitchen

در کتاب آشپزی مغذی یا The Nourished Kitchen با انواع ترفندها و ایده‌‌های خلاقانه و سنتی برای فرآوری مواد غذایی مثل تهیه انواع ترشی‌ها، انواع روغن معطر و انواع سالاد و سوپ آشنا می‌شوید. علاوه بر این، این کتاب، نحوه آشپزی با محصولات باغی را به شما یاد می‌دهد.

انواع ایده‌ها برای تهیه انواع خوراکی با کتاب آشپزی Sunny-side Up

اگر تازه می‌خواهید آشپزی یاد بگیرید و به دنبال پیدا کردن ایده در اشپزی هستید این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم. نویسنده کتاب آشپزی Sunny-side Up به نام خانم وایلین لوکاس در این کتاب، طرز تهیه انواع و اقسام خوراکی‌ها را به شما آموزش می‌دهد و کتاب خود را با آموزش طرز تهیه نیمرو عسلی عالی شروع می‌کند. البته نویسنده برای شروع کتاب با آموزش تخم مرغ، دلایل فنی و حرفه‌ای دارد که با اشتراک گرفتن و خرید ترجمه این کتاب می‌توانید به آن پی ببرید.

نتیجه‌گیری

همه این چالش‌ها و ایده‌ها باعث می‌شوند از منطقه امن خود خارج شوید و برای افزایش مهارت آشپزی خود کاری جدید انجام دهید. در نهایت، سعی کنید آشپزی را به کاری سرگرم‌کننده و جذاب تبدیل کنید. وقتی از درست کردن غذا بدون نگرانی از خراب شدن آن لذت ببرید ذهن خلاق شما به کار می‌افتد. به خود فرصت آزمایش کردن و خلاقیت بدهید، معلم آشپزی خود شوید و مهارت‌های لازم را با امتحان کردن انواع ایده و غذاهای خوشمزه یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک