یک قاشق چایخوری چند گرم است؟

دسترسی آسان به:

اندازه ها در آشپزی، شیرینی پزی و تهیه انواع دسر بسیار مهم هستند و تنها کافی است که کمی در اندازه مواد اولیه اشتباه شود تا نه تنها کیفیت ماده غذایی پایین بیاید، بلکه در برخی موارد محصول نهایی اصلاً چیزی نشود که از ابتدا در نظر داشته ایم. در آشپزی و شیرینی پزی از واحدهایی هم چون پیمانه و انواع قاشق های چایخوری و غذاخوری استفاده می شود؛ هم چنین برای اندازه گیری مایعات هم پیمانه های مخصوص آن ها به کار می رود.

از آن جایی که اغلب افراد در خانه پیمانه های استاندارد ندارند، تصمیم گرفتیم به یکی از رایج ترین پیمانه ها یعنی قاشق چایخوری بپردازیم و بگوییم که یک قاشق چایخوری چند گرم است. ولی قبل از این که ببینیم یک قاشق چایخوری چند گرم است، بد نیست که در خصوص اندازه گیری مواد خشک و مرطوب و همین طور مایعات کمی صحبت کنیم.

اندازه گیری مواد پودری یا خشک

اندازه گیری مواد پودری یا خشک
اندازه گیری مواد پودری یا خشک

به منظور اندازه گیری مواد پودری یا خشک نظیر انواع نشاسته، آرد، پودر قند، انواع سبوس، شکر سفید، قهوه، پودر کاکائو و … حتماً پیش از اندازه گیری مواد را هم بزنید زیرا این گونه مواد در بسته بندی به حالت فشرده در می آیند و اگر پیش از اندازه گیری آن ها را هم نزنید، حجم بیشتری از مواد در پیمانه جای می گیرد و اندازه گیری دقیق نمی شود. سپس پیمانه مورد نظر را پر کرده و روی پیمانه را با استفاده از یک چاقو صاف کنید.

حتما مشاهده کنید : معرفی بهترین کتاب آشپزی ایرانی + معرفی سرفصل

اندازه گیری مواد مرطوب

 اندازه گیری مواد مرطوب
اندازه گیری مواد مرطوب

برای موادی مانند کره، کره بادام زمینی، شکلات مایع و … پیمانه مورد نظر را انتخاب کنید، با استفاده از یک قاشق پیمانه را از مواد به طور کامل و فشرده پر کرده و روی پیمانه را صاف کنید. به منظور اندازه گیری موادی مثل ماست و خامه نه تنها با پشت قاشق یا چاقو مواد را فشرده کنید، بلکه بهتر است یک بار هم پیمانه را به آرامی روی میز بکوبید تا چنانچه حبابی ایجاد شده است، از بین برود.

اندازه گیری مایعات

برای اندازه گیری مایعات  نظیر شیر، آب، روغن مایع و … بهتر است از پارچ مدرج استفاده شود.

 یک قاشق چایخوری چند گرم است؟

اکنون نوبت به پاسخ این سوأل که یک قاشق چایخوری چند گرم است، می رسد؛ یک قاشق چایخوری برابر با پنج میلی لیتر مایع یا ۵ گرم ماده پودری است یا به عبارتی:

یک قاشق چایخوری = ۵ میلی لیتر / گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک