معرفی بهترین کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی + بررسی سرفصل ها و استاید

دسترسی آسان به:

می گویند آشپزی هنر است ولی هر هنری برای اینکه به اعتلا و شکوفایی برسد، باید با آموزش همراه باشد، به همین دلیل افراد بسیاری خصوصاً آشپزهای معروف در سراسر جهان و البته در ایران، تجربیات خود را در قالب انواع کتاب های آشپزی جمع آوری و عرضه کرده اند. از آن جایی که آشپزی ایرانی یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین روش های طبخ غذا در جهان به شمار می رود، برخی از کتاب های معروف و معتبری که در زمینه آشپزی ایرانی نوشته شده اند به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.  از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به معرفی کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی بپردازیم و منابع معتبری را در این زمینه در اختیار شما بگذاریم؛ پس با ما همراه باشید.

کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی

کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی

  • کتاب هنر آشپزی به زبان انگلیسی (The Art of Persian Cooking) اثر فروغ السلطنه حکمت

از آن جایی که آشپزی ایرانی، یکی از جامع ترین متدهای آشپزی در دنیاست، از این رو نگارش و انتشار کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی علاوه بر اینکه می تواند به طرفداران انگلیسی زبان این متد آشپزی کمک شایانی کند، هم چنین می تواند برای گسترش فرهنگ بومی ایران زمین نیز مؤثر واقع شود.

یکی از چندین کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی، کتابی است تحت عنوان  The Art of Persian Cooking نوشته فروغ السلطنه حکمت از انتشارات جاجرمی که استفاده از آن برای علاقه مندان به آشپزی ایرانی توصیه می شود.

  • انار و گل سرخ (دستورهای آشپزی خانواده ایرانی من) اثر آریانا باندی

    انار و گل سرخ (دستورهای آشپزی خانواده ایرانی من) اثر آریانا باندی

بیشتر شهرت آریانا بایدی، به عنوان نویسنده کتاب انار و گل سرخ، به این دلی لاست که او تنها فرد ایرانی است که در شبکه بین المللی نشنال جئوگرافی مشغول به اجرای برنامه است. کتاب انار و گل سرخ توسط آریانا بایدی به زبان انگلیسی تألیف شده است و سام قریبیان این کتاب را به فارسی ترجمه کرده و نشر روزنه آن را وارد بازار کتاب کرده است. آدریانا بایدی توانسته است در کتاب انار و گل سرخ، به روشی کاملاً نوین و مختص به خود چگونگی طبخ غذاهای ایرانی را آموزش دهد. در این کتاب  ارزنده هر دستورالعمل پخت غذا، یک داستان سرگرم کننده هم با خود به همراه دارد، داستان‌ هایی که در واقع از بطن خانواده آریانا بیرون آمده است با این حال خواننده کتاب هم با آن احساس نزدیکی می کند.

آریانا باندی، به عنوان یک سرآشپز آمریکایی- ایرانی که هم اکنون ساکن دوبی است، کاری را انجام داده که احتمالاً آرزوی ناگفته و دیرین بسیاری از سرآشپزان و نویسندگان کتاب‌های آشپزی در سراسر دنیا است و این کار چیزی نیست جز ایفای نقش در یک سریال آشپزی توأم با سفر. این کار سه سال بعد از انتشار کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی او تحت انار و گل سرخ (طرز پختن غذا در خانواده ایرانی من) که توانست برنده جایزه شود، به نمایش در‌آمد. بایدی، در نخستین برنامه تلویزیونی خود که با کمک فیلم ‌سازان محلی در ایران و بودجه شخصی تهیه‌ شده بود، به گوشه و کنار کشور سفر می‌کند و از غذاهای مختلف رونمایی می‌ کند تا بتواند این میراث فرهنگی را از نو کشف و معرفی کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به معرفی چند کتاب آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی بپردازیم. از آن جایی که آموزش آشپزی ایرانی به عنوان یکی از متدهای سالم و قدیمی آشپزی چه در نزد ایرانیان و چه سرآشپزان غیر فارسی زبان اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد، انتشار کتاب های آشپزی ایرانی به زبان انگلیسی طرفداران خاص خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سفره ایرانی 2022 ©

لطفا مدت اشتراک کتابخانه را انتخاب فرمایید:

تماس

کتابخانه

ابزارها

مدرک